o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Lidia Staroń bliżej posady RPO. Kandydatka PiS z pozytywną opinią

13
Podziel się

Nadal nie wiemy, kto będzie nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W grze są Lidia Staroń oraz Marcin Wiącek. Kandydatka PiS właśnie wygrała jedną bitwę.

Lidia Staroń bliżej posady RPO. Kandydatka PiS z pozytywną opinią
Lidia Staroń bliżej posady RPO? (PAP, PAP/Paweł Supernak)
bELbcLCJ

Zamieszanie z wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich cały czas trwa. Adam Bodnar skończył swoją kadencję we wrześniu 2020 roku, ale do dzisiaj nie wiadomo, kto go zastąpi. Obecnie w grze jest dwóch kandydatów.

Lidia Staroń wygrywa z rywalem

To Lidia Staroń, która została zgłoszona przez PiS. Jej konkurentem jest z kolei Marcin Wiącek, który ma poparcie PSL, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej oraz Porozumienia. Sejm będzie głosować w tej sprawie 15 czerwca.

bELbcLCL

Kandydaci mają jednak za sobą pierwszą bitwę. Sejmowa komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała Staroń, która otrzymała 13 głosów za i 12 przeciwko. Wiącek otrzymał opinię negatywną, bo za nim było 12 osób i 13 przeciwko.

Do połowy lipca musimy poznać nowego RPO. To jednak będzie problematyczne, bo na scenie politycznej trwa przepychanka. Dwukrotnie odrzucono kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, która była kandydatką KO i Lewicy. Potem tak samo kończyło się kandydowanie Piotra Wawrzyka i Bartłomieja Wróblewskiego, których proponowało PiS.

bELbcLCR
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELbcLDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Gienak
5 miesięcy temu
Widziałem wczoraj w TVN 24, BRAK SŁÓW.
1650
5 miesięcy temu
Rzecznikiem praw obywatelskich może być obywatel polski wyróżniający się wiedzą prawniczą, doświadczeniem zawodowym oraz wysokim autorytetem ze względu na swe walory moralne i wrażliwość społeczną (art. 2 ustawy).
Wasyl
5 miesięcy temu
Ta pani jest umoczona w układ PiS i nie jest niezależna.
bELbcLDn
AAAAAA
5 miesięcy temu
Słuchałem jej wypowiedzi w TVN i stwierdziłem, że jest kiepska. Ja bym na nią nie głosował. Nie kasować.
Patriot
5 miesięcy temu
Rzecznik praw PiS?
kolo
5 miesięcy temu
no to pan Gowin sie zdecyduj, albo ona, albo po tobie
czytelnik
5 miesięcy temu
Popieram Panią Staroń, nie należy do żadnej partii, dużo dobrego robiła i robi dla ludzi poszkodowanych przez system, jej ocena różnych sytuacji będzie obiektywna. Jest politycznie (czyt.partyjnie) Niezależna.
Suweren
5 miesięcy temu
Brawo to będzie prawdziwy Rzecznik!
E-ka
5 miesięcy temu
Takie może głupie pytanie: czy zdarzyło się ostatnio aby jakieś stanowisko było obsadzane przez kogoś kto nie jest z PIS????????
Tymek
5 miesięcy temu
Lidia Staroń To jak wiejąca chorągiew.Nic nie zrobiła dobrego dla ogólnego społeczeństwa POLSKI..To że jest w TVP w programie Sprawa dla Reportera to nie znaczy że jest aktywna i sprawiedliwa dla całej POLSKI.POpierała Komuchów a teraz jaka to jest dobra.??? Dla KOGO pytam się.?? Dla KOMUCHÓW z PO KO SLD PSL.??
Roman
5 miesięcy temu
Pani Lidia Staroń jest wspaniałym Człowiekiem !!! Jej wybór na RPO . byłby najbardziej trafny i dawałby wiarę w rzetelne sprawowanie tej funkcji .
trj
5 miesięcy temu
Oby Staroń . Trzymam za nią kciuki
Bolek
5 miesięcy temu
Staroniowa od lat wykonuje obowiązki RPO. W przeciwieństwie do obecnego RPO - tendencyjnego aktywisty lewicowego.
bELbcLDf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić