Wygląda jak ukąszenie komara. Prawda jest o wiele gorsza

5

W Australii rozpoznaje się coraz więcej przypadków owrzodzenia Buruli. Infekcja bakteryjna skóry może prowadzić do poważnych zmian skóry i owrzodzenia. Nieleczona grozi kalectwem.

Wygląda jak ukąszenie komara. Prawda jest o wiele gorsza
Kolejna choroba atakuje w Australii. (Getty Images)

W Australii odnotowuje się coraz więcej przypadków owrzodzenia Buruli. Jak dotąd potwierdzono występowanie tej choroby w dzielnicach Melbourne - Essendon, Moonee Ponds i Brunswick.

Dyrektor ds. zdrowia stanu Victoria - Brett Sutton, wydał oficjalne ostrzeżenie. Natomiast Światowa Organizacja Zdrowia zaalarmowała jak istotna jest diagnostyka tego schorzenia.

Zakażenie prowadzące do niepełnosprawności

Organizm wytwarza unikalną toksynę - mykolakton - która powoduje uszkodzenie skóry. Wczesna diagnoza i leczenie mają kluczowe znaczenie dla zminimalizowania zachorowalności, kosztów i zapobiegania długotrwałej niepełnosprawności - przekazuje WHO.
Zobacz także: Czy grozi nam ptasia grypa? Prof. Szuster-Ciesielska odpowiada

Jak dotąd eksperci nie ustalili jak choroba się przenosi na ludzi. Badania sugerują, że udział w tym mogą mieć komary i oposy.

Owrzodzenie Buruli pojawiło się po raz pierwszy w Australii i w Afryce. Ta bakteryjna choroba rzadko prowadzi do zgonu, jednak może okaleczyć na całe życie. Pierwszym objawem jest mały, bezbolesny guzek, który szybko zamienia się w owrzodzenie skóry. Chory zazwyczaj nie ma gorączki. Wrzody mogą goić się miesiącami, a nieleczone trwale uszkadzają mięśnie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić