Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Polka doczekała się potomstwa na balkonie. Przerażający widok

6
Podziel się

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią... okres lęgowy tygrzyków paskowanych. Te jadowite, jaskrawo ubarwione pająki sieją postrach w Polsce. Czy są groźne dla człowieka? Eksperci wyjaśniają, przy okazji opisując niezwykłą historię pewnej Polki.

Polka doczekała się potomstwa na balkonie. Przerażający widok
Rozpoczyna się okres lęgowy tygrzyka paskowanego (Facebook, @Komenda Powiatowa Straży Ochrony Przyrody w Giżycku)
bEUNGqol

Tygrzyki paskowane to powszechnie występujący w Polsce gatunek pająka z rodziny krzyżakowatych. Posiada charakterystyczną, jaskrawożółtą barwę w paskowane wzory, przypominającą futra tygrysa.

Rozpoczyna się okres lęgowy jadowitego pająka

Tygrzyk występuje głównie na porośniętych wysoką trawą, łąkach, nad brzegami zbiorników wodnych, a nawet w ogrodach. Często można je na spotkać na krzewach owocowych, takich jak malina.

bEUNGqon

Warto zaznaczyć, że tygrzyki paskowane są jadowite. Komenda Powiatowa Straży Ochrony Przyrody w Giżycku jednak uspokaja na Facebooku, że ugryzienie przez nie kończy się jedynie obrzękiem.

Są w Polsce pająki, które kąsają boleśniej i z gorszymi konsekwencjami np gryzący bagnik - czytamy w poście.
bEUNGqot

Pająki te spotykane są najczęściej od lipca do października. Jesienią ich przybywa, kiedy samica składa jaja, z których wylęgają się małe pajączki. Zimują one w kokonach i wychodzą z nich dopiero wiosną.

Pająki na balkonie. Historia dla osób o mocnych nerwach

Na facebookowym profilu Komenda Powiatowa Straży Ochrony Przyrody w Giżycku przytoczyła ciekawą historię, związaną właśnie z tygrzykami. Jedna z pracujących na komendzie kobiet pewnego razu przyniosła do domu pająka wraz z grzybami. Jako że okaz wyglądał imponująco, postanowiła zostawić go na balkonie.

Mija parę miesięcy, niczego nie świadoma siedzę sobie na zajęciach i dostaję zdjęcie od syna, który pisze "Doczekałaś się potomstwa na balkonie" - relacjonuje kobieta.
bEUNGqou

Świeżo upieczona "mama" małych pajączków w pierwszej chwili się ucieszyła, po chwili jednak zdała sobie sprawę z możliwych konsekwencji takiego obrotu spraw. "Po paru minutach wizja rozłażących się pająków po domu (jak w filmie "Pająki") skutecznie wybiła mi ten pomysł z głowy. Niestety trzeba było je zebrać i wywieźć do lasu" - opowiada kobieta.

Tygrzyki żywią się głównie owadami, które wpadną w ich sieć. Kiedyś gatunek ten objęty był ochroną prawną w Polsce, ale ze względu na wyraźne rozprzestrzenienie się go w całym kraju w ciągu ostatnich 20 lata, został usunięty z listy zagrożonych gatunków.

bEUNGqov
Zobacz także: Przerażające odkrycie we Wrocławiu. Jadowity gatunek pająka z Brazylii w mieszkaniu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNGqoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Krycha
3 miesiące temu
Takie głupie tytuły wprowadzają dezinformacje i niepotrzebny chaos.
Rip
3 miesiące temu
To Spiderman,czy sąsiad z góry, spuścił się na balkon ?
bez szyderstw
3 miesiące temu
No to niech teraz Spider-Man płaci alimenty.
bEUNGqoP
Czytający
3 miesiące temu
"Przerażający widok"! Chwytliwszy tytuł brzmiałby: "Inwazja krwiożerczych bestii na balkon bezbronnych i przerażonych ofiar"!!!. KTO TO PISZE???, TYGRZYKI to zupełnie nieszkodliwe ale pożyteczne i piękne pająki.
Tre
3 miesiące temu
Kogoś to przeraziło?
purec2
3 miesiące temu
Miesiąc temu u mnie na balkonie (parter) również była taka sama sytuacja tylko nie wiem jakie to były pająki. Zebrałem na szczotkę i na pole w trawę przez poręcz.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić