aktualizacja 

Marsz papieski w Poznaniu odwołany. Organizator się przestraszył

570

Marsz w obronie Jana Pawła II miał w niedzielę, drugiego kwietnia przejść przez centrum Poznania. Okazuje się, że wydarzenie w stolicy Wielkopolski nie dojdzie jednak do skutku. Organizator nie otrzymał odpowiedniego wsparcia i boi się, że nie zdoła zapewnić uczestnikom odpowiedniego bezpieczeństwa.

Marsz papieski w Poznaniu odwołany. Organizator się przestraszył
Masz papieski w Poznaniu odwołany. Organizator nie dostał wsparcia (AKPA)

Drugi kwietnia nie jest przypadkową datą. 18 lat temu, właśnie tego dnia zmarł w Watykanie Jan Paweł II. Papież z Polski został beatyfikowany 1 maja 2011 r., a 27 kwietnia 2014 r. - wraz z papieżem Janem XXIII ogłoszony świętym.

W niedzielę 2 kwietnia, w rocznicę śmierci papieża, w całej Polsce odbędą się marsze papieskie. Ma to być wyraz wsparcia dla Kościoła Katolickiego.

My-Pokolenie JP2 - wzrastające pod duchową opieką umiłowanego Ojca Świętego - wielkiego Polaka i Wielkiego Świętego, nie zgadzamy się na bulwersującą nagonkę środowisk liberalno-lewicowych i wrogich Kościołowi, który odbieramy jako atak bezpośrednio skierowany w środowiska patriotyczne - pisze Jacek Sommer, katechista archidiecezji poznańskiej, który chciał zorganizować marsz papieski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondaże mówią to jasno. To Platforma ich "pompuje"?

"Gazeta Wyborcza" dotarła jednak do informacji, które mówią o tym, że marszu w Poznaniu nie będzie. Dlaczego? Sommer podkreślił, że zmiana jest spowodowana chęcią uczestnictwa większości Polaków w Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie.

Myślałem, że moja prywatna inicjatywa spotka się ze zrozumieniem poznańskich kręgów kościelnych, począwszy od Pałacu Arcybiskupiego, a skończywszy na lokalnych wspólnotach. Niestety, nic z tych rzeczy - powiedział "Gazecie Wyborczej" Sommer.

Reportaż o Janie Pawle II. Szokujące fakty

W ostatnich tygodniach głośno jest o Janie Pawle II. To pokłosie reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". W nim pokazano dokumenty, z których wynika, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele, jeszcze zanim został papieżem. Miał także pomagać w ich tuszowaniu.

Do podobnych wniosków doszedł Ekke Overbeek, autor książki "Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział". Dziennikarz opisał wstrząsające historie księży pedofili z archidiecezji krakowskiej z okresu, kiedy biskupem był tam Karol Wojtyła. Po ostatnich doniesieniach rozpętała się prawdziwa burza.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić