Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

"Miał zażyć pigułkę, gdy będzie mu zimno". Nowe doniesienia w sprawie śmierci na granicy

12
Podziel się:

Na granicy polsko-białoruskiej odnaleziono w niedzielę ciała trzech osób, które zmarły w wycieńczenia. Z zeznań towarzyszy jednego z denatów wynika, że miał dostać od białoruskiego granicznika tabletkę, po której zażyciu zmarł.

"Miał zażyć pigułkę, gdy będzie mu zimno". Nowe doniesienia w sprawie śmierci na granicy
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej, po odprawie z dowództwem Straży Granicznej w Komendzie Głównej SG w Warszawie. (PAP)

W niedzielę na granicy Polski z Białorusią odnaleziono ciała 3 osób pochodzących z Iraku. Okazało się, że osoby te zmarły z powodu hipotermii i wykończenia. Osoby, które towarzyszyły zmarłym w tamtym momencie złożyły już zeznania. Wynika z nich, że białoruski granicznik miał dać jednemu z denatów tabletkę, którą ten miał zażyć, gdy będzie już na skraju sił.

W którymś momencie jeden z uczestników tego "przedsięwzięcia", ten, który zmarł, zaczął zachowywać się w sposób dziwny, bardzo niepokojący. Do tego stopnia niepokojący, że wykonano telefon do Iraku, do kogoś z jego rodziny z pytaniem, czy ta osoba zażywa narkotyki. Ktoś z rodziny miał powiedzieć, że nie – stwierdził szef MSWiA.

Podczas poniedziałkowej konferencji dziennikarze zaczęli dopytywać, czy białoruska strona podtruwa imigrantów. Mariusz Kamiński odpowiedział, że właśnie takie były zeznania jednej z osób, znajdujących się przy granicy. Badania toksykologiczne mają rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dwaj uchodźcy, towarzyszący osobie, która zmarła na polskiej granicy, przekazali informacje, które wymagają weryfikacji, na temat zażycia przez zmarłego tabletki, którą miał otrzymać od białoruskiego żołnierza. Miała mu pomóc w sytuacji, gdy będzie mu zimno i będzie wyczerpany – poinformował Mariusz Kamiński.
Zobacz także: Stan wyjątkowy. Prof. Dudek: Działanie opozycji jest przeciwskuteczne
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Polak
8 miesięcy temu
ale mam idiotów w rządzie wiadomo, że ci demonizują graniczników bo chcą azyl więc robienie z siebie ofiar ktoś to dymem z papierosów finguje rzeczywistość pokazujac załzawionego dzieciaka pokazuje, że propaganda islamska jest bardzo dobra. A te coś z wywiadu to do czyszczenia butów się nadaje.
badacz islamu
10 miesięcy temu
To są Afgańczycy. Tak twierdzi wielu i oni też. Po śmierci następuje przemiana. Stają się Irakijczykami. Trzeba ich dalej obserwować bo to nie koniec metamorfozy. Może zamienią się w zombi? Już są tacy ciemniejsi za życia. Myślałem kiedyś że te horrory to bujdy.
Zwiadowca WP
10 miesięcy temu
Nie poradzimy sobie z tym wrogim najazdem dopóki nie zaczniemy strzelać. Chociaż po nogach. Chętnie pomogę na ochotnika.
Security
10 miesięcy temu
Oskazało się że osoby te zmarły w wyniku hipotermii i wykończenia." To w wyniku hipotermii czy wykończenia? I kto ich wykończył? Duszeniem, biciem czy topieniem? Niedokończony artykuł.
Zwykły Polak
10 miesięcy temu
Uszczelniać granice! Wróg podstępnie podkrada się krzakami! Nie dajmy się zwieźć!
Ostrzeżenie
10 miesięcy temu
To nie są ani uchodźcy, ani emigranci. To elementy wojny hybrydowej Łukaszenki-satrapenki. Forpoczta wrogiego desantu. Następne oddziały w pełnej gotowości. 10 tysięcy czeka na sygnał że zwiad otworzył drogę. Polacy, tylko jedność daje nam szanse. JESTEŚMY ATAKOWANI!!!⚡🔪🔪🔪🔪⚔️⚔️⚔️⚔️⚔️
Jakiś
10 miesięcy temu
Okazało się, że osoby te zmarły z powodu hipotermii i wykończenia...
T34
10 miesięcy temu
Poczytajcie jak w 1939roku Rosjanie i Niemcy przeganiali Polaków na tworzącej się wówczas granicy. Jedni i drudzy blokowali uchodźców. Dziś w głównych rolach Polacy i Białorusini...
J23 nadaje
10 miesięcy temu
I oczywiście towarzyszowi Kamińskiemu ten gość powiedział o tabletce po swojej śmierci...
Zdzich
10 miesięcy temu
Można było inaczej po ludzku a tak teraz będą się przerzucać odpowiedzialnością. Było to antyhumanitarne co zrobiliśmy i konsekwencje tego są teraz widoczne. Trzeba było nie grać Białorusią 30 uchodźcami wystarczyło udzielić pomocy i uszczelnić granice.
Yang Sze
10 miesięcy temu
Pigułka mocy-koks😆
Zxc
10 miesięcy temu
Artykuł wprowadza w błąd, albo z Iraku, albo uchodźcy. Jak z Iraku to migranci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić