"Miał zażyć pigułkę, gdy będzie mu zimno". Nowe doniesienia w sprawie śmierci na granicy

18

Na granicy polsko-białoruskiej odnaleziono w niedzielę ciała trzech osób, które zmarły w wycieńczenia. Z zeznań towarzyszy jednego z denatów wynika, że miał dostać od białoruskiego granicznika tabletkę, po której zażyciu zmarł.

"Miał zażyć pigułkę, gdy będzie mu zimno". Nowe doniesienia w sprawie śmierci na granicy
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej, po odprawie z dowództwem Straży Granicznej w Komendzie Głównej SG w Warszawie. (PAP)

W niedzielę na granicy Polski z Białorusią odnaleziono ciała 3 osób pochodzących z Iraku. Okazało się, że osoby te zmarły z powodu hipotermii i wykończenia. Osoby, które towarzyszyły zmarłym w tamtym momencie złożyły już zeznania. Wynika z nich, że białoruski granicznik miał dać jednemu z denatów tabletkę, którą ten miał zażyć, gdy będzie już na skraju sił.

W którymś momencie jeden z uczestników tego "przedsięwzięcia", ten, który zmarł, zaczął zachowywać się w sposób dziwny, bardzo niepokojący. Do tego stopnia niepokojący, że wykonano telefon do Iraku, do kogoś z jego rodziny z pytaniem, czy ta osoba zażywa narkotyki. Ktoś z rodziny miał powiedzieć, że nie – stwierdził szef MSWiA.

Podczas poniedziałkowej konferencji dziennikarze zaczęli dopytywać, czy białoruska strona podtruwa imigrantów. Mariusz Kamiński odpowiedział, że właśnie takie były zeznania jednej z osób, znajdujących się przy granicy. Badania toksykologiczne mają rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dwaj uchodźcy, towarzyszący osobie, która zmarła na polskiej granicy, przekazali informacje, które wymagają weryfikacji, na temat zażycia przez zmarłego tabletki, którą miał otrzymać od białoruskiego żołnierza. Miała mu pomóc w sytuacji, gdy będzie mu zimno i będzie wyczerpany – poinformował Mariusz Kamiński.
Zobacz także: Stan wyjątkowy. Prof. Dudek: Działanie opozycji jest przeciwskuteczne
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić