Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Młoda Niemka jednak żyje? Miała zostać zabita przez Hamas

Jak donoszą niemieckie media, Shani Louk może żyć! Niemka była jedną z ofiar ataku Hamasu na uczestników festiwalu muzycznego. Pierwotna wersja zakładała, że młoda kobieta zginęła. Teraz jest szansa, że przebywa w szpitalu.

Młoda Niemka jednak żyje? Miała zostać zabita przez Hamas
Jest szansa, że Shani Louk nadal żyje (Archiwum prywatne, Facebook)

Dziennikarze z Niemiec powołują się na rodzinę młodej kobiety. O sprawie pisze m.in. Bild.

Według ustaleń reporterów, Shani Louk rzeczywiście została pojmana przez bojowników Hamasu, ale przebywa w kontrolowanym przez nich szpitalu polowym. Dziennikarze z Niemiec twierdzą, że kobieta jest w stanie krytycznym.

W sprawie wypowiedziała się rodzina młodej Niemki. W sercach bliskich kobiety jest jeszcze nadzieja, że dziewczyna wróci do domu cała i zdrowa.

Mamy teraz dowody na to, że Shani żyje, ale ma poważny uraz głowy i jest w stanie krytycznym. Każda minuta jest kluczowa – powiedziała matka porwanej kobiety, Ricarda Louk.

Rodzina prosi o pilną interwencję władz niemieckich. Apeluje też do Hamasu o wypuszczenie zakładniczki, która nie jest zaangażowana w konflikt Izraela i Palestyny. Bliscy mają nadzieję, że dojdzie do jej ewakuacji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nieznany los Shani Louk. Pojawiają się sprzeczne informacje

Shania Louk miała być jedną z pierwszych ofiar zbrojnego napadu na uczestników festiwalu muzycznego w Izraelu, który odbywał się na granicy ze Strefą Gazy.

Pierwsze informacje dotyczące jej losu nie były optymistyczne. Młoda dziewczyna miała zginąć, a zdjęcia nienaturalnie powyginanego ciała domniemanej Shani Louk krążyły w sieci.

Na początku ze śmiercią dziewczyny pogodzona była również jej rodzina. Matka Ricarda Louk apelowała do Hamasu o przekazanie zwłok kobiety.

Przypomnijmy, że według najnowszych danych, w ostatnich walkach Izraela z Palestyną zginęło już łącznie ponad 1500 osób. Na samej imprezie muzycznej życie straciło najpewniej około 260 do nawet 300 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić