Mocne hasło na murze podstawówki. Zdjęcie z Łodzi trafiło do sieci

338

Uczniowie jednej z łódzkich szkół podstawowych wyrazili swoją niechęć wobec ministra Przemysława Czarnka. Na elewacji budynku pojawił się słowa krytyki skierowane w polityka.

Mocne hasło na murze podstawówki. Zdjęcie z Łodzi trafiło do sieci
Na elewacji budynku szkoły pojawiło się hasło uderzające w ministra Czarnka (Google Maps)

"Dziennik Łódzki" poinformował o incydencie, który miał miejsce na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi. Anonimowy sprawca postanowił zmodyfikować elewację budynku i namalował tam hasła sprzeciwiające się ministrowi nauki Przemysławowi Czarnkowi.

Na budynku pojawiły się hasła znane przeciwnikom Przemysława Czarnka. Niezidentyfikowany autor namalował znane w sieci #CzarnekOut i #WolnaSzkoła. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 34 nie zgłosi jednak sprawy na policji, gdyż nigdy nie robiła tego w przeszłości, kiedy elewacja również była niszczona. Dokumentacja zdjęciowa nowego graffiti zostanie przekazana ubezpieczycielowi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Napisy na elewacji budynku pojawiły się przed długim weekendem. Dziennikarze "Dziennika Łódzkiego" kontaktowali się 2 listopada ze szkołą i okazało się, że część kadry pedagogicznej nie wiedziała nawet o ich istnieniu. Głos w sprawie zabrała dyrektorka placówki, która nazwała napisy aktem wandalizmu.

Napisy na naszej elewacji uznajemy za wandalizm, bez względu na ich przesłanie – stwierdziła Anna Śliwińska.

Przemysław Czarnek ma sporo przeciwników. Ci uważają często, że polityk nie jest odpowiednią osobą na stanowisku, które zajmuje. Minister był wielokrotnie oskarżany m.in. o działanie na szkodę polskiego szkolnictwa, czy homofobię.

Zobacz także: Kiedy strefy żółte i czerwone? Wiceminister zdrowia enigmatycznie o nowych obostrzeniach
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić