Na jeziorze dryfował jego ponton. 32-latek zniknął

13

Na Jeziorze Ełckim przypadkowi świadkowie zauważyli dryfujący pusty ponton. Służby ustaliły, że nadmuchiwana łódź należy do mężczyzny, z którym rodzina od dwóch dni nie ma kontaktu. W czwartek 24 listopada wszczęto poszukiwania zaginionego 32-latka.

Na jeziorze dryfował jego ponton. 32-latek zniknął
Na Jeziorze Ełckim znaleziono pusty ponton należący do zaginionego 32-latka (Policja, Wikimedia Commons)

Osoby przechadzające się wzdłuż Jeziora Ełckiego dostrzegły dryfujący ponton. O swoim niepokojącym odkryciu poinformowały służby. Jeszcze tego samego dnia strażacy przystąpili do akcji.

Ponton był holowany do brzegu. Na miejsce błyskawicznie wezwano specjalistyczną jednostkę nurkową z Mrągowa. Służby biorą pod uwagę najczarniejszy scenariusz. Niewykluczone, że właściciel pontonu mógł zginąć pod wodą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze

Akcja poszukiwawcza trwała dwie godziny. Z powodu braku jakichkolwiek śladów oraz niesprzyjających warunków, nurkowie zakończyli poszukiwania w wodzie. Obecnie służby prowadzą czynności poszukiwawcze na lądzie.

W międzyczasie sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze dotarli do brata właściciela pontonu. Okazało się, że łódka należy do Artura Romanowskiego z Ełku. Bliscy 32-latka nie mają z nim kontaktu od dwóch dni. Zaginięcie mężczyzny zgłosili wcześniej miejscowej komendzie.

W rozmowie z PAP oficer prasowa policji w Ełku Agata Kulikowska de Nałęcz poinformowała, że jak na razie nie udało się dotrzeć do świadków, którzy widzieliby 32-latka pływającego pontonem.

Na oficjalnej stronie internetowej KMP w Ełku opublikowano rysopis oraz wizerunek zaginionego. Artur Romanowski ma 175 centymetrów wzrostu, szczupłą sylwetkę, włosy jasnosiwe z widoczną łysiną.

Prosimy o kontakt z policją wszystkie osoby posiadające informacje, które mogą przyczynić się do odnalezienia bądź ustalenia miejsca pobytu zaginionego - apelują stróże prawa.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić