Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Mąż i żona załamani. Wynajął od nich mieszkanie, żąda 100 tys. zł

342
Podziel się:

Pan Radosław i pani Aleksandra z Bielska-Białej przeżyli horror z nieuczciwym mężczyzną, który wynajmował od nich mieszkanie. - Powiedział, że miał 16 stopni w mieszkaniu, przez to zachorował i miał operację serca, za którą my musimy mu zapłacić - opowiadają. Ich koszmar opisali dziennikarze TVN Uwagi.

Mąż i żona załamani. Wynajął od nich mieszkanie, żąda 100 tys. zł
Nie płacił za wynajmowane mieszkanie i groził właścicielom. "Powiedz, że przez to zachorował" (Facebook)

Mężczyzna kreował się na biznesmena, czym wzbudził zaufanie pary. Twierdził, że jest właścicielem firmy transportowej oraz jeździ sportowym samochodem. Daniel Ch. w październiku wynajął mieszkanie od pana Radosława i pani Aleksandry. Problemy zaczęły się już dzień później. Mężczyzna stwierdził, że nie będzie płacił, bo jego zdaniem mieszkanie ma wady.

W umowie najmu wpisano kaucję w wysokości 2000 zł oraz miesięczny czynsz w wysokości 2300 zł. Twierdził jednak, że nie zapłaci ani złotówki, tłumacząc brakiem chwilowego ogrzewania czy opłaconej telewizji kablowej.

Nie spodziewaliśmy się, że ktoś jest się w taki sposób zachować. Wcześniej zrobił na nas dobre wrażenie. Mówił, że ma firmę, wyglądał na człowieka, który ma pieniądze. Najnowszy telefon, samochód, drogie ubrania. No to podpisaliśmy umowę - tłumaczy Radosław Wąsikiewicz, właściciel mieszkania.

Daniel Ch. nie płacił za mieszkanie. Potem chciał odszkodowania

Właściciele ponieśli już koszty rzędu 50 tys. zł, a mężczyzna nie chciał się wyprowadzić. Zdesperowani wynajęli specjalną firmę, aby pomogła uporać się im z niechcianym lokatorem. Początkowo Daniel Ch. stwierdził, że może opuścić lokal pod warunkiem... zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych.

Po paru godzinach zszedł do 80 tys. zł rekompensaty, za operację na otwartym sercu, którą miał przez to, że w mieszkaniu było 16 stopni. To naciągacz, który za 5 złotych sprzeda własną matkę - komentuje Jacek Chejnowski z firmy Exmiter, cytowany przez uwaga.tvn.pl.

Ostatecznie udało się zmusić mężczyznę do opuszczenia mieszkania. Pan Radosław i pani Aleksandra będą starali się odzyskać pieniądze od Daniela Ch. Jak ustalił reporter Uwagi! TVN, mężczyzna jest w tej chwili poszukiwany przez policję.

Mamy nadzieję, że inne osoby, które on oszukał, będą miały odwagę zgłosić się - dodają oszukani właściciele.
Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(342)
abc1940
3 tyg. temu
A gdzie mój komentarz 2000 kaucji i 2300 zł za miesiąc czynsz? WYNAJMUJĄCY POWINNI SIEDZIEĆ ZA ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ.
abc1940
3 tyg. temu
Chytry dwa razy traci kaucja 2000 i miesięcznie 2300 zł Toż to horror oni chyba zwariowali.
Gość
2 miesiące temu
Bo polskość to nienormalność niejaki Donald T. to pierwszy odkrył i opublikował i to prawda jest. Za to odkrycie należy mu się nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii.
zibi
2 miesiące temu
podaj adres
fredi
2 miesiące temu
pokazcie twarz
oświętym sądz
2 miesiące temu
A od czego jest Sejm?--dlaczego nie ma prawa regulującego relacje wynajmu mieszkań?--prosta odpowiedż--bo w Polsce ustawa MUSI!!! być konsultowana z klubami prawnymi pod względem zgodności z prawem---A TO BZDURA!! wymyślona przez adwokatów--sejm ustala ustawę i to ona jest obowiązującym prawem a nie, zż ma pasować prawnikom, do obdzierania swoich klientów z pieniędzy. Należy skończyć z karykaturą prawa stworzoną przez prawo komunistyczne, ale to po wyborach. Żądam niemieckiego prawa-sędzia wybrany na 5 lat a potem może .......nadal ale nie koniecznie. Bo teraz to już jest faraon a nie sędzia.
Jan
2 miesiące temu
Klasyczny oszust i zapewne wcześniej już siedział w więzieniu za swe rożne przekręty. Aby wynająć Komuś mieszkanie należy go sprawdzić czy czasem nie był karany już.
ot zagwozdka
2 miesiące temu
etam ... jakaś centralna ściema
Hmmmmm.
2 miesiące temu
Mi taki gościu na kilometr pachnie PiS lub PO.
zagwozdka
2 miesiące temu
Normalni skromnie ubrani ludzie placa miesiac w miesiac czym bardziej wypasione ubrania i samochody tym gorzej sciagnac czynsz
23ewrf
2 miesiące temu
Wolne Sondy KąnstyTónCJA!!! bo po to są żeby takim cwaniakom nigdy włos z głowy nie spadł. niewinny bo się biedaczek zestresował chyba, więc mu SIE NALERZY!@!
Edi.
2 miesiące temu
dane tego gościa
Realista
2 miesiące temu
Bo w Polsce często Twoja własność nie jest Twoja !! Takie prawo. Jeszcze z czasów komuny. Mówią ci co masz ze swoją własnością robić a co nie. I w dowolnej chwili mogą wymyślić coś aby ci ją zabrać.
prawnik
2 miesiące temu
Prawo jest do kitu, ktoś kto nie płaci nie powinien mieć żadnych praw. Dziękuję, dobranoc.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić