Naga impreza w Moskwie. Rosjanie znaleźli winnych

Trudno w to uwierzyć, jednak Ministerstwo Obrony Rosji oskarżyło Stany Zjednoczone i NATO o osławioną "nagą imprezę" rosyjskich gwiazd. W grudniu w Rosji odbyło się spotkanie towarzyskie, na którym wszyscy goście występowali nago lub w ubraniach zasłaniających bardzo niewielką powierzchnię ciała.

Naga impreza w Moskwie. Rosjanie znaleźli winnych
Naga impreza w Moskwie. Rosjanie znaleźli winnych (X)

Pod koniec 2023 roku w Moskwie zorganizowano kontrowersyjną "zabawę", w której wzięło udział wielu rosyjskich celebrytów, piosenkarzy czy dziennikarzy. Niezależne rosyjskie media otrzymały już listę gwiazd, które wzięły udział w "prawie nagiej imprezie" zorganizowanej przez Anastasię Iwleewą.

Jak dowiedział się wówczas niezależny portal The Insider, osoby, które pojawiły się na tym wydarzeniu, poniosły surowe konsekwencje. Były chociażby usuwane z noworocznych programów telewizyjnych. Taki rozkaz otrzymali pracownicy kilku kanałów telewizyjnych.

Po kilku miesiącach od imprezy dowiadujemy się, że za wszystkim stali Stany Zjednoczone oraz NATO. Taką kuriozalną narrację przyjęło.Ministerstwo Obrony Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ludzie z NCBR wyjechali za granicę? "Trwa ucieczka"
"Naga impreza" blogerki Nastii Iwleewej była "aktem mentalnej agresji" Stanów Zjednoczonych i NATO przeciwko Rosji, której celem było "podzielenie i degradacja" rosyjskiego społeczeństwa i młodzieży, stwierdził Andriej Ilnitski, doradca szefa Ministerstwo Obrony Rosji.

Jak podkreśla profil "Nexta" na platformie X, który cytuje rosyjskich polityków, to wcale nie przypadek, ale element technologii niszczenia państwa i świata rosyjskiego poprzez degradację elit".

Putin zareagował na imprezę w Rosji

W styczniu do Sądu Taganskiego w Moskwie wpłynął pozew przeciwko Nastii Iwlejewej w sprawie "moralnego odszkodowania" w wysokości 1 miliarda rubli (około 45 milionów złotych) za zorganizowanie w grudniu "nagiej imprezy" w klubie Mutabor.

Sama Nastia Iwlejewa również została już ukarana grzywną w wysokości 100 tysięcy rubli za zorganizowanie imprezy, co spowodowało naruszenie porządku publicznego. Ona sama przeprosiła za organizację imprezy. Ale zdjęcia na jej kanale na Instagramie długo jeszcze były dostępne.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić