aktualizacja 

To nie fotomontaż. W Bieszczadach chwycił za telefon

203

To wideo z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników przyrody. Pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne opublikowali na swoim profilu na Facebooku ciekawe nagranie. Filmik podpisali tajemniczo: "komitet powitalny w bramie Bieszczad". Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia na ten widok. Sami zobaczcie!

To nie fotomontaż. W Bieszczadach chwycił za telefon
Komitet powitalny w bramie Bieszczad. (Facebook, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne)

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe prowadzi własny profil na Facebooku, który został już polubiony przez 13 tysięcy użytkowników.

Z kolei 15 tysięcy internautów obserwuję tę stronę. Liczba zainteresowanych wciąż rośnie. Leśnicy chętnie dzielą się tutaj zdjęciami i filmikami zaobserwowanej przez siebie flory i fauny. Tak było i tym razem.

Wideo ze stadem jeleni. "Komitet powitalny w bramie Bieszczad"

W sobotę, 1 kwietnia, pracownicy wspomnianej jednostki pochwalili się na tej platformie nietypowym nagraniem. Na wideo widać całe stado (chmarę) jeleni, które jest prowadzone przez tzw. licówkę, czyli łanię (samicę jelenia).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka na rykowisku. Niesamowite nagranie z Tatrzańskiego Parku Narodowego

Pracownicy Nadleśnictwa podpisali wideo: "komitet powitalny w bramie Bieszczad". Filmik został nagrany nieopodal ruchliwej ulicy, po której poruszały się samochody. Zwierzęta jednak nic sobie z tego faktu nie robiły. Dziarsko spacerowały po polanie.

W Ustrzykach Dolnych żyje kilka chmar jeleni. To efekt synantropizacji, ale również presji od wilków - napisali na Facebooku leśnicy.

Post cieszył się sporą popularnością wśród internautów. Użytkownicy polubili go prawie 400 razy. Chętnie też komentowali wpis.

Jakie dostojne - pisała z zachwytem jedna osoba.

"Jeleń występuje we wszystkich większych kompleksach leśnych. Preferencje środowiskowe jeleni są zależne od pory roku. Głównym środowiskiem są nizinne i górskie lasy liściaste i mieszane. Z uwagi na rozłożyste poroże unikają terenów gęsto zakrzewionych" - czytamy na stronie "bieszczader.pl".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić