Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Nagranie z Poznania mrozi krew w żyłach. Cudem uniknęli śmierci

86
Podziel się:

Na jednej z poznańskich ulic doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierowca samochodu dostawczego niemalże rozjechał pieszych na przejściu. Wideo ze zdarzenia trafiło do sieci.

Nagranie z Poznania mrozi krew w żyłach. Cudem uniknęli śmierci
Screen z nagrania (YouTube)

Na jednym z przejść dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu prawie doszło do tragedii. W rejonie skrzyżowania z ul. Babimojską kierowca samochodu dostawczego wymusił pierwszeństwo na osobach przechodzących na przejściu dla pieszych.

W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przez jednego z kierowców. Dokładnie widać na nim niebezpieczną sytuację, która miała miejsce w stolicy Wielkopolski. Przechodzący przez przejście piesi musieli uciekać z niego na chodnik, gdyż rozjechałby ich kierujący rozpędzonym dostawczakiem. Autor nagrania użył sygnału dźwiękowego, dzięki czemu piesi zauważyli pirata drogowego i zdążyli uciec.

Autor nagrania opisał, co dokładnie zaszło na przejściu z jego perspektywy. Do zdarzenia doszło w miejscu ograniczenia prędkości do 30 km/h. Z relacji nagrywającego wynika, że na kolejnym skrzyżowaniu doszło do konfrontacji z piratem, który nie wiedział, dlaczego kierowca używał klaksonu. Sprawa została zgłoszona na policję.

NIE MIAŁ POJĘCIA, O CO MI CHODZI - miał pretensje, że to ja mu wyjechałem na jego pas przez linię ciągłą! Mimo takiej akcji inne pojazdy nadal chciały mnie omijać - dlatego zablokowałem sąsiedni pas, aby starszy mężczyzna mógł bezpiecznie przejść. DRAMAT. Sprawa zgłoszona na policję - napisał autor nagrania.
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Nick
6 miesięcy temu
Ukraińcy i inni ze wschodu nie powinni mieć możliwości kierowania pojazdami w Polsce.
Kruszonka
6 miesięcy temu
Rozsądek i zdolność przewidywania musi dotyczyć obu stron - kierujących pojazdami (kierowca ewidentnie złamał przepisy) i szczególnie PIESZYCH, którzy w zderzeniu nie mają szans. Jak można tak beztrosko wbiegać na przejście!
Iza
6 miesięcy temu
Takim zabierać prawko dożywotnio !!!!
sledczy ds pa...
6 miesięcy temu
A ja zaluje ze jej nje stuknal. Nauczylaby sie praw fizyki i ze sie na jezdnie wchodxi PO ROZGKADNIECIU SIE i upewnieniu ze nic nie jedzie
Mlody pieszy
6 miesięcy temu
To piesza wymusila. Ja nie jestem KRETYNEM i jak widze nadjezdzajace auto to NIE WLAZE NA JEZDNIE bo nie jestem idiotą. Auto ma NIEZEROWA DROGE hamoeania
Fizyk.
6 miesięcy temu
Durnowata chciala sprawdxic czy PRAWA NEWTONA...... DZIALAJĄ. Miala szczescie ze nie sprawdzila.. Radze na drugi raz nie sprawdzac.
aaaa
6 miesięcy temu
15 lat za taka jazde !!!
malek
6 miesięcy temu
A teraz należy sobie porównać zagrożenie jakie stworzył nietrzeźwy Kamil Durczok i trzeźwy kierowca dostawczaka. Ten pierwszy skazany została na rok w zawieszeniu, pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów, 30 tys. nawiązki i 3 tys. grzywny. Na żadnym pieszym nie wymusił pierwszeństwa, nikogo nie próbował przejechać. A prokuratura zarzucała mu sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co mogło grozić 12 lat. Jak będzie wyglądała kara w tym przypadku? Czyżby trzeźwi piraci nie musieli się obawiać surowej kary, bo im wystarczy mandacik? Zobaczymy, porównamy.
tak mi się na...
6 miesięcy temu
Ci Ukraińcy robią wrażenie jak by wręcz polowali na Polaków ?
tlen
6 miesięcy temu
A TEN PO PRAWEJ NA MIGAJACYCH SWIATLACH PARKUJE PRZED PASAMI
Roziu
6 miesięcy temu
A Policja co? Jak zwykle nic.
dr feelgood
6 miesięcy temu
Samochód stoi przed przejściem dla pieszych (biała skoda na prawym pasie dla ślepców) i przepuszcza pieszego, który już znajduje się na przejściu za wspomnianą skodą. Sygnalizacja świetlna nie działa, więc przejście traktuje się jak zwykłe przejście bez sygnalizacji. Mimo tego dwa samochody na dużej szybkości przejechały wyprzedzając pojazd, który stał przed przejściem. O czym wy tu chcecie dyskutować? Przepisów nie znacie? Już przed nowelizacją kodeksu drogowego, która wchodzi w życie 1 grudnia 2021 za taki wyczyn było sztywno 10 pkt. karnych i maksymalny mandat czyli 500 zł. Dodatkowo Policjant miał prawo skierować wniosek do sądu o odebranie uprawnień kierującemu, który dopuścił się takiego wykroczenia. Od 1 grudnia zmieni się tyle, że za takie wykrocznie mandat będzie nie mniejszy niż 1500 zł i słusznie. Uważam też, że w takich sytuacjach Policjanci powinni jak najbardziej korzystać z prawa o sporządzenie wniosku o odebranie uprawnień kierującemu. Jak nie wytępimy takich zachowań to jutro taki kierowca zabije na przejściu twoje dziecko i wtedy też będziesz krzyczał, że wszystko ok?
obowiązujące ...
6 miesięcy temu
Art. 14. Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; 4) przebiegania przez jezdnię;
Śmierć
6 miesięcy temu
Ciekawe, czy ci piesi tak samo wchodzą na tory?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić