Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Nagranie z Sejmu. "Absolutny skandal"

23
Podziel się:

We wtorek 11 stycznia odbyło się posiedzenie, w trakcie którego posłowie mieli omówić temat afery mailowej. Ostatecznie wszystko trwało zaledwie kilkanaście minut. Powód? Wojciech Skurkiewicz, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, uznał za konieczne je zamknąć.

Nagranie z Sejmu. "Absolutny skandal"
Posiedzenie na temat afery mailowej odbyło się we wtorek 11 stycznia (PAP, Rafał Guz)

W trakcie posiedzenia posłowie mieli omówić wątkiem obronności i bezpieczeństwa Polski. Został on poruszonym w mailach, które wyciekły z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – sam Dworczyk ostatecznie nie dotarł na spotkanie.

Afera mailowa. Kłótnia w Sejmie, wiceszef MON zamknął posiedzenie

Nieobecność Michała Dworczyka nie umknęła uwadze Cezarego Tomczyka, posła KO i zarazem przedstawiciela wnioskodawców. Tomczyk wyraził również opinię, że z maili wyłania się obraz zatajania prawdy oraz przygotowywaniu propagandy, a nawet –ustalenie przekazu na walkę z politykami opozycji.

Nasze dzisiejsze spotkanie dotyczy maili ujawnionych w internecie. Dziwię się, że nie ma ministra Dworczyka, ale myślę, że poświęcimy mu odpowiedni kawałek czasu. (...) Po raz pierwszy oficjalnie zajmujemy się kwestią wycieku maili. (...) Z nich wyłania się obraz ukrywania prawdy, propagandy, ustalania przekazu na walkę z opozycją – skomentował sytuację Cezary Tomczyk (Wirtualna Polska).
Zobacz także: Zobacz też: Przełom ws. afery mailowej. Macierewicz "stanie w prawdzie"?

Z Tomczykiem, zdaniem którego w wyniku wycieku maili doszło do zagrożenia bezpieczeństwa kraju, nie zgodził się Wojciech Skurkiewicz. Wiceminister obrony narodowej zarzucił posłowi KO, że w jego przypadku nastąpiło "niezrozumienie obiegu informacji niejawnych".

Być może jest tu ze strony posła Tomczyka pewne niezrozumienie obiegu informacji niejawnych. (...) Nic się w tej kwestii nie zmieniło. (...) Zarzut posła Tomczyka jest absolutnie nieuprawniony i skandaliczny – stwierdził Wojciech Skurkiewicz (Wirtualna Polska).

Ostatecznie Michał Jach, przewodniczący komisji, uznał dyskusję za zakończoną. Poseł Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zamknął posiedzenie, mimo że od rozpoczęcia spotkania minęło zaledwie kilkanaście minut. Ta decyzja wywołała niemałe poruszenie na sali.

Wobec powyższego stwierdzam, że skoro ministerstwo nie uznaje tematu jako możliwego do zaopiniowana, dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa. Zamykam posiedzenie – stwierdził Michał Jach.
To jest sprzeczne z regulaminem! Ale się boicie! Absolutny skandal! – wykrzykiwali w odpowiedzi posłowie opozycji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
26:1
2 tyg. temu
Nagranie z sejmu ? To teraz cały świat zna upośledzenie PiSu ? Psychiatra Dudy mówił , że nic nie wyda a wiec kto ?
26:1
2 tyg. temu
Wysla Szydło do Brukseli i znowu będzie wstyd 26:1
To ktoś ,kto...
2 tyg. temu
Opozycja wyniesie każda informację ,donosy na Polskę do Unii to norma
alicja
2 tyg. temu
Jaki polski ład o czym wy tu piszecie ,to jest okradanie na szeroka skale Polaków ten rząd tonie i brzytwy się trzyma.
OLO
2 tyg. temu
Bardzo jestem ciekaw czy p.Skurkiewicz z Macierewiczem bądą takimi kozakami i te bzdury powtórzą prosto w twarz p.Putinowi (On nie zapomina).
ZKK
2 tyg. temu
zaszczepili się?
.,.
2 tyg. temu
Polski Ład tnie wynagrodzenia przede wszystkim tych najlepiej zarabiających obywateli Stratni na nowych przepisach będą również politycy, na czele z prezydentem, premierem czy parlamentarzystami, włączając w to Jarosława Kaczyńskiego. Co ciekawe, kilka miesięcy temu prezes PiS przekonywał, że "na Polskim Ładzie stracą tylko cwaniacy" Straty parlamentarzystów będą jednak znikome, bo na ich wynagrodzenie składa się m.in. nieopodatkowana dieta Politycy zawczasu zadbali jednak, by zmian nie odczuć zbyt boleśnie. W połowie ubiegłego roku przyznali sobie bowiem wzajemnie podwyżki. Najpierw prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie podnoszące pensje posłów czy członków rządu, a następnie posłowie zrewanżowali się, dając podwyżkę prezydentowi
senior
2 tyg. temu
Nie rozmawiać z nimi!Tak jak to oni robiły przez 8 lat, kiedy PO-PSL było u koryta!Tomczyk to ten idiota który powiedział że nasz kraj jest przygotowany na przyjęcie każdej liczby uchodźców?Który fałszując śpiewał nasz hymn w sejmie za pomocą smartfona bo nie zna tekst hymnu?
Popo
2 tyg. temu
To są Ci, co tyle mówili o arogancji władzy za rządów PO lol.
Kuba
2 tyg. temu
może mieli sesje do obejrzenia
totalni
2 tyg. temu
Piękne zdjęcie z Grabarczykiem - kolejnym grabarzem Polski za Tuska !
H4848
2 tyg. temu
CZEKAM Z UTĘSKNIENIEM, AŻ was POZAMYKAJĄ - OCZYWIŚCIE PO UCZCIWYCH PROCESACH ZA DEWASTACJE POLSKI.
po jakiemu to...
2 tyg. temu
W trakcie posiedzenia posłowie mieli omówić wątkiem obronności i bezpieczeństwa Polski.
tak jest
2 tyg. temu
wystarczy popatrzyć na ich facjaty tragedia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić