Napadł z nożem na kolekturę. Grozi mu 20 lat

38

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w Białych Błotach. Mężczyzna z nożem napadł na ekspedientkę kolektury. 39-latkowi grozi teraz 20 lat odsiadki.

Napadł z nożem na kolekturę. Grozi mu 20 lat
Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w Białych Błotach. (Policja, Picasa)

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w połowie lutego bieżącego roku w Białych Błotach.

Wówczas nieznany sprawca napadł na ekspedientkę kolektury i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy. Kobieta, słusznie obawiając się o własne zdrowie, a nawet życie, wydała mu kilkaset złotych - relacjonuje policja.

Przestępstwo zostało zgłoszone, przez przedstawiciela pokrzywdzonego podmiotu, miejscowym policjantom. Od tego momentu nad sprawą pracowali nie tylko oni, ale również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Ich żmudna i wnikliwa praca przyniosła wymierny efekt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Motorniczy i pasażerka powstrzymali rasistę. Nagranie z Torunia

W miniony poniedziałek 20 maja kryminalni ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 39-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, a następnie namierzyli go na jednej ze stacji paliw i tam go zatrzymali.

Mężczyzna nie krył zdziwienia, stał się agresywny, jednak na niewiele się to zdało. W konsekwencji zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mu zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a następnie wystąpienia do sądu o zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka zapobiegawczego.

Sąd po przesłuchaniu mężczyzny aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwo znowelizowany kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić