Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nasza Czytelniczka widziała zepsutego Herculesa. Miał ewakuować Polaków z Izraela

Trwają działania zmierzające do ewakuacji Polaków, którzy przebywają aktualnie na terenie Izraela. Dziś (11.10) proces ten może być utrudniony przez awarię wojskowego Herculesa. Samolot widziała nasza Czytelniczka, która wysyła jego zdjęcie.

Nasza Czytelniczka widziała zepsutego Herculesa. Miał ewakuować Polaków z Izraela
Usterka jednego z Herculesów sprawiła, że łatwiej było zrobić mu zdjęcie (Nadesłane, Wojsko Polskie)

Przypomnijmy, że ewakuacja Polaków ma związek z eskalacją konfliktu między Izraelem i Palestyną, rządzoną przez Hamas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 10.10

Polskie służby ewakuują naszych rodaków przy pomocy samolotów Hercules i mostu powietrznego między Tel Awiwem a grecką Chanią na Krecie. Niestety, jedna z maszyn utknęła teraz w Grecji.

Chodzi o Herculesa C-130. Widziała go nasza Czytelniczka, która przebywa teraz na greckiej wyspie.

Na lotnisku znajdują się łącznie trzy samoloty wojskowe - jeden duży i dwa małe. Wygląda to niezwykle interesująco. Naokoło jest wielu żołnierzy, a same maszyny robią sporo hałasu. Widać, że cały czas coś się dzieje - przekazała nam kobieta, która znajduje się na miejscu.

Według informacji RMF FM usterka Herculesa nie była poważna, ale zaburzyła plan ewakuacji na środę. Na miejscu mieli być technicy z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Na Twitterze pojawiło się już oświadczenie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Możemy przeczytać w nim, że awaria została usunięta, a maszyna jest gotowa do dalszego wykonywania lotów.

W jednym z samolotów Hercules C-130 w czasie wykonywania zadań podczas operacji NEON doszło do drobnej usterki poszycia w okolicach statecznika. Usterka została naprawiona w ciągu kilku godzin, a samolot jest gotów do kontynuowania operacji NEON - przekazali przedstawiciele polskiego wojska.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że NEON to kryptonim operacji ewakuowania polskich turystów i mieszkańców, którzy chcą opuścić bezpiecznie i szybko Izrael. Ma charakter wojskowy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić