o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Naukowiec ostrzega przed kolejnym wirusem. Może być jeszcze groźniejszy

477
Podziel się

Znany dietetyk i naukowiec ostrzega, że dalsze wykorzystywanie zwierząt może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Mówi o kolejnym wirusie, jeszcze groźniejszym niż koronawirus SARS-CoV-2. Twierdzi, że taki wirus mógłby zabić nawet połowę ziemskiej populacji.

Naukowiec ostrzega przed kolejnym wirusem. Może być jeszcze groźniejszy
(Getty Images)
bEDtrAOd

Dietetyk, autor wielu publikacji Michael Greger ostrzega przed nowym wirusem. Zdaniem naukowca już wkrótce zwierzęta przeniosą na ludzi kolejne choroby, które mogą być o wiele groźniejsze od koronawirusa.

Zdaniem Gregera prawdziwa plaga jest jeszcze przed nami. Dodaje, że kolejny wirus najprawdopodobniej przeniesie się na ludzi z drobiu. To fermy kurczaków, jako że przebywa na nich dużo zwierząt, są według niego siedliskiem niebezpiecznych dla ludzi chorób.

bEDtrAOf

Naukowiec napisał książkę zatytułowaną "Jak przetrwać pandemię". Twierdzi w niej, że "dopóki istnieje drób, będą istnieć pandemie". Dodał także, że rozwój pandemii nigdy nie jest kwestią "czy, ale kiedy".

Zobacz także:Nowe zasady od soboty. Prof. Krzysztof Simon o bezpieczeństwie. "Nie jestem samobójcą"

W książce pisze także o ptasiej grypie. Przypomina najgroźniejszy obecnie szczep wirusa, czyli H5N1, który stwierdzono po raz pierwszy w Hongkongu w 1997 r. Szczep ten wyewoluował na skutek nienaturalnego zagęszczenia drobiu oraz złych warunków sanitarnych. Wybuch epidemii powtórzył się w 2003 roku w m.in. w Kambodży, Chinach, Japonii, Korei Południowej, i Wietnamie. Wtedy zginęło ok. 100 mln ptaków.

bEDtrAOl

Greger twierdzi, że ludzkość musi zrezygnować z masowej produkcji kurczaków. To właśnie zatłoczone fermy są siedliskiem niebezpiecznych wirusów i doprowadzą wkrótce do kolejnych pandemii - uważa. Oprócz zmniejszenia produkcji mięsa należałoby także wprowadzić nowe zasady dotyczące hodowli uwzględniające większą higieną i zastosowanie środków przeciwwirusowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEDtrAOG
KOMENTARZE
(477)
YogiBeer
rok temu
Tak MIREK a powinien zacząć od ciebie.A co do warunków panujących na fermach drobiu to facet ma rację.Po uboju systematyczna dezynfekcja pomieszczeń i nie zmutuje bo mu czasu zabraknie.
Gars
rok temu
Zapewne współpracuje z szefem WHO i Billem Gatesem ...
Ad.
rok temu
Doprawdy, mało mamy wrażeń w tym 2020?
bEDtrAOH
Desina
rok temu
Mowiono ze bedzie taka choroba ze duzo ludzi umrze I nie bedzie szczepionki I tak jest koniec swiata
Dariusz C
rok temu
Najgroźniejszym wirusem jest GŁUPOTA i tacy ludzie i jemu podobni....
Remix
rok temu
A niech w pi..du wyginie ludzka populacja , najlepiej tak na trzy cztery. Wreszcie ekosystem by odrzył bo tylko ludzie go zatruwają
Janusz Biz
rok temu
No i tandetne lokowanie produktu. Środki przeciwwirusowe w hodowli:) może by tak środki na 38 mln rodzajów wirusów jakie ma organizm ludzki? To dopiero biznesowe perpetuum mobile
Hohoho
rok temu
Z 90% wirusów jest grozniejszych niz obecny, żadne mi odkrycie. A co do ferm drobiu to dawno powinny być zlikwidowane albo ludzie jedzacy takue syfy powinni płacić 10x wyższe skladki zdrowotne, raki i choroby autoimminologiczne, zaburzenia hormonalne i ulubiona przez Billa Gatesa bezpłodność to od tego. Przecież tego mięsem nie powinno się nazywać. Pokarm hormonalno-antybiotykowy plus pasza z gmo, ale ciemny lud je, "bo tanio"
Hycel
rok temu
następny debil od robienia wody z mózgu
Anna
rok temu
Fałszywa flaga z tym koronawirusem! NWO!
Dghybfgjnhyk
rok temu
A to nie jest tak że jak się gotuje, dusi i piecze to wszystkie wirusy, bakterie itp wymierają
Tentakiztąd
rok temu
Mam takie pytanie, od której strony Coronavirus jest groźny, bo umierają ludzie, ale jeszcze więcej ludzi umiera z głodu lub z powodu nowotworu, ludzie szanujmy się.
Aga
rok temu
Błagam co oni jeszcze wymyślą niech się już tego słychać czytać 🤨🤨
bEDtrAOz
Mątwa
rok temu
kasa, misiu, kasa. Ostatnie zdanie mówi wszystko "i zastosowanie środków p/ wirusowych". Oczywieście dla dobra WSZYSTKICH, jak profilaktyka antybiotykowa w hodowlach zwierząt. Znacie? znamy! no, to posłuchajcie!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić