o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Nie wszyscy studenci wrócą na uczelnie? Co ze zdalnym studiowaniem?

2
Podziel się

Studenci już teraz zastanawiają się, jak będzie wyglądał kolejny rok akademicki. Wiele wskazuje na to, że może zostać utrzymane kształcenie przez internet, co pewnie nie wszystkich ucieszy.

Nie wszyscy studenci wrócą na uczelnie? Co ze zdalnym studiowaniem?
Zdalna edukacja może zostać ze studentami (Getty Images)
bEBZqpph

Koronawirus wywrócił życie wielu osób o 180 stopni. Pandemia mocno uderzyła w studentów czy uczniów, którzy musieli przestawić się na edukację zdalną.

Niewykluczone, że od października studenci nadal będą kształcić się w trybie zdalnym. - Nie wszyscy studenci wrócą w październiku na uczelnie - przewiduje honorowy przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich profesor Wiesław Banyś, cytowany przez rmf24.pl.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?
bEBZqppj

Sądzi on jednocześnie, że od października będzie obowiązywać model mieszany. Według Banysia najwięcej czasu na uczelniach mają spędzać studenci pierwszego roku.

Nauka zdalna będzie w większym stopniu utrzymana na uniwersytetach, a w mniejszym na politechnikach, czy uczelniach medycznych. Tam pewne zajęcia muszą się odbyć stacjonarnie, bo nie da się nabyć pewnych umiejętności bez bycia w laboratorium, czy zrobić pewnych badań - zaznacza przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Wykłady w trybie zdalnym?

Niewykluczone, że zajęcia w małych grupach będą odbywać się stacjonarnie, a wykłady, podczas których skupia się wiele osób, będą prowadzone zdalnie. Pomysłów przewija się sporo. Możliwość zdalnego kształcenia od października daje m.in. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

bEBZqppp
W roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwanym dalej "Uniwersytetem", zajęcia dydaktyczne oraz praktyki mogą być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik nauczania na odległość:
1) na wszystkich studiach wyższych, doktoranckich i podyplomowych;
2) w szkołach doktorskich;
3) podczas innych form kształcenia - czytamy w rozporządzeniu.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZqppK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
mika324
rok temu
zdalne jest idealne, jeżeli chodzi o wykłady, ale nie ćwiczenia. Jak rozmawiam ze studentami, z niektórych przedmiotów nie mają zielonego pojecia o co chodzi. Nie da się uczyć teoretycznie, tym bardziej że poziom naszej edukacji spada.
ALL
rok temu
Epidemia nie została "wygaszona", jest sporo nowych zachorowań i zgonów, zdalne nauczanie w okresie jesienno-zimowym jest rozsądnym rozwiązaniem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić