Nie żyje ceniony lekarz z Opola. Ciało z raną postrzałową znalazła jego partnerka

225

W jednym z mieszkań w Opolu znaleziono ciało 35-letniego lekarza. Tomasz O. miał ranę postrzałową klatki piersiowej, a przy jego ciele znajdowała się broń. Opolskie środowisko medyczne jest wstrząśnięte. "Był człowiekiem pełnym empatii" - znajomi wspominają zmarłego.

Nie żyje ceniony lekarz z Opola. Ciało z raną postrzałową znalazła jego partnerka
Nie żyje młody lekarz z Opola (Facebook, Pixabay)

Jak ustaliła prokuratura, w czwartek 2 listopada po południu partnerka Tomasza O. dokonała w jego mieszkaniu dramatycznego odkrycia. Po wejściu do lokalu kobieta ujrzała ciało 35-latka z raną postrzałową na piersi.

Tragiczna śmierć lekarza z Opola

Wezwani na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli broń czarnoprochową, która leżała przy zwłokach. Prawdopodobnie to przy jej pomocy zostały zadane obrażenia. Na tego rodzaju broń nie trzeba mieć pozwolenia.

Przyczyny i szczegółowe okoliczności zdarzenia są ustalane. Ciało zostało przekazane do sekcji. Wstępnie śledczy wykluczyli udział osób trzecich w śmierci 35-latka. Najbardziej prawdopodobną wersją jest samobójstwo, mogło dojść też do przypadkowego postrzelenia się podczas manipulowania bronią przez ofiarę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Utknął między rogatkami. Opublikowano nagranie z momentu uderzenia
Mieszkanie było zamknięte od środka, a klucz znajdował się w zamku. Nie było też śladów penetracji lokalu - poinformował Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, cytowany przez portal opolska360.pl.

"Był człowiekiem pełnym empatii"

Tomasz O. był cenionym w Opolu neurochirurgiem, pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Spełniał się także jako wykładowca i naukowiec na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Opolskiego. Opolskie środowisko lekarskie nie może odżałować tak wielkiej straty.

Był on zdolnym, świetnie zapowiadającym się neurochirurgiem i naukowcem, ale przede wszystkim lekarzem pełnym empatii. (...) Jego przedwczesna śmierć jest wielką stratą zarówno dla społeczności medycznej, akademickiej, jak i dla wszystkich, którzy mieli przyjemność i zaszczyt go znać - czytamy w poruszającym poście Wydziału Lekarskiego UO na Facebooku.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić