Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Nie żyje pielęgniarka. O zakażaniu COVID-19 dowiedziała się dzień przed szczepieniem

225
Podziel się

Magdalena Kowallek z Torunia zmarła na COVID-19. O zakażeniu dowiedziała się dzień przed długo wyczekiwanym szczepieniem. Pielęgniarkę pożegnała Naczelna Izba Pielęgniarek.

Nie żyje pielęgniarka. O zakażaniu COVID-19 dowiedziała się dzień przed szczepieniem
Magdalena Kowallek. (Citomed)
bEUNBeJh

Magdalena Kowallek o zakażeniu koronawirusem dowiedziała się dzień przed szczepieniem. Choć jako pielęgniarka była w grupie zero, wciąż czekała na swoją dawkę szczepionki wektorowej. Termin miała wyznaczony na 14 marca. 13 dowiedziała się, że zakaziła się COVID-19.

Zmarła 9 dni później. Pozostali członkowie rodziny przeszli zakażenie łagodnie. Niestety w przypadku pani Magdaleny niezbędna okazała się hospitalizacja. Jej mąż w reportażu TVN 24 wspomniał, że bardzo bała się trafić do szpitala. Mówił, że w środę napisała wiadomość o tym, że czuje się już lepiej. W piątek jednak trafiła na OIOM pod respirator. W nocy z niedzieli na poniedziałek już nie żyła.

bEUNBeJj

Pani Magdalena pracowała w Lecznicy Citomed w Toruniu. Pielęgniarkę pożegnała Naczelna Izba Pielęgniarek. Miała 49 lat, leczyła się na tarczycę, ale oprócz tego nie miała chorób współistniejących.

Wielu z nas zapamięta ją jako osobę nietuzinkową, kochającą ludzi i życie. Jej osobowość pozostawia nam dobry wzór do naśladowania jak być dobrym człowiekiem i pielęgniarką - wspomina zmarłą Lecznica Citomed.
bEUNBeJp
Zobacz także: Koronawirus w Indiach. Przerażający widok setek grobów na plaży
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNBeJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(225)
Astmatyk
7 miesięcy temu
Czyli jednak respirator ją skończył ,przykre.
Serio
7 miesięcy temu
Naprawdę brak tematów, że piszą o zmarłej dwa miesiące temu?
Nemeczek
7 miesięcy temu
Przykre. Ale nie ona jedna...
bEUNBeJL
ssswwww
7 miesięcy temu
nie dziwie sie, że sie bała. dobrze wiedziała co ja czeka w szpitalu. jaki podejscie lekarzy i pielegniarek. Ciekawe zdanie "leczyła się na tarczyce ale poza tym nie miała chorób współistniejących".
Klaudia
7 miesięcy temu
W ostatnich informacjach radiowych usłyszałam że służba medyczna nie zaszczepiła się tak licznie jak oczekiwali zwłaszcza pielęgniarki, już coś było słychać że chcą szczepić pracowników szpitali i przychodni obowiązkowo. Czy ten artykuł jest przypadkowy czy sianie paniki to nie jest to na czym zależy władza najbardziej. Nie jestem przeciwna szczepienia ale wykonywanie jakich kolwiek szczepień bez wykonania tesu na obecność covida jest nie odpowiedzialne i zagraża nawet życiu, gdyby był to zwykły obywatel który przechodzi chorobę lekko lub bez widocznych objawów najprawdopodobniej też już by go z ni nie było 😪 wyrazy współczucia dla całej rodziny i przyjaciół.
media komunis...
7 miesięcy temu
To nie jest prawda. Znowu kłamiecie. Pielęgniarka Magdalena Kowallek zmarła jeden dzień przed DRUGĄ dawką. Jej stan bardzo mocno pogorszył się po przyjęciu pierwszej dawki. TAka sama sytuacja jak z śp. Krzysztofem Krawczykiem. Zmarł bezpośrednio po przyjęciu preparatu Pfizera a Wiadomości TVP podały, że zmarł na ... powikłania po covidzie!!
Krzych
7 miesięcy temu
Smutne, współczuję rodzinie. Ale czy informowano w mediach, gdy jakiś człowiek chorujący na raka, choroby serca, cukrzycę zmarł czekając w wielomiesięcznej kolejce i nie doczekawszy się na wizytę u specjalisty? Nikt się tym nie przejmował, choć problem był widoczny jak na dłoni i pochłaniał tysiące istnień, które można było uratować. A w przypadku tego wirusa jaka energia, jaka determinacja władz, co niektórych lekarzy, na parkingach by kłuli. Co tak raptownie taką energię i determinację w nich wywołało i podtrzymuje?
Emeryt
7 miesięcy temu
Pielęgniarka najlepiej wiedziała dlaczego bała się iść do szpitala...
JAN
7 miesięcy temu
MIESIĄC TEMU ZMARŁA NA KOVID MOJA PRZYJACIÓŁKA. LEŻAŁA W SZPITALU.WYSŁAŁA MI TAKIEGO SMSA - JA TU NIE MAM ZNAJOMOŚCI... TAK SIĘ LECZY LUDZI CHORYCH NA ODDZIAŁACH KOVIDOWYCH. MASZ ZNAJOMOŚCI, TO DOSTANIESZ BARDZO DOBRE LEKI. ŻAL, ŻE TAK SIĘ DZIEJE.
deja vu
7 miesięcy temu
Zmarła przez bałagan i chaos.Tu już nic nie funkcjonuje. Obecnie Polska to jedna wielka patologia. Nie działają żadne reguły. Nie powinno się szczepić kolejnych grup jeśli nie skończono szczepić grupy 0
PRAWDA
7 miesięcy temu
KTO ZOSTAJE W SZPITALU NA COWVIDA UMIERA BO ZLE ZAPROGRAMOWANE RESPIRATORY ZA DUŻYM DUŻYM CIŚNIENIEM TLENU ROZRYWAJĄ LUDZIOM PŁUCA I TO JEST MORDERSTWO A KTO CHORUJE NA COVIDA DOMU ŻYJE DZIWNE TO ALE PRAWDZIWE
Ela
7 miesięcy temu
Mój mąż zmarł na zawał, ponieważ nie otrzymał na czas pomocy. Liczy się tylko covid. Ludzie z innymi schorzeniami mogą umierać w świetle tego chorego prawa.
rtg
7 miesięcy temu
100 tys????????????????? Mam 39 lat pracy i na rękę mam 2752,68!!!!!Pracuję w pracowni rentgenowskiej.Moja praca odgrywa bardzo ważną rolę w diagnostyce m.innymi Covid, onkologii.Nie mam pojęcia kto rozsiewa bajki o kosmicznych zarobkach w ochronie zdrowia. Może samo Ministerstwo, żeby negatywnie nastawić społeczeństwo do białego personelu. Dlaczego trudno dostać się do specjalisty?? Zapytajcie w NFZ, bo to oni limitują usługi.
bEUNBeJD
grek
7 miesięcy temu
mąż w tvn24 powiedział ... no to juz wszystko jasne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić