Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Niechlubna nagroda dla Przemysława Czarnka. Minimalnie pokonał Kaję Godek

7
Podziel się:

Przyznany został niechlubny tytuł "Dzbana Roku 2021". W plebiscycie, za który odpowiada "Tygodnik Nie" i instagramowy profil "Make Life Harder", zwyciężył odnotował Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki z PiS.

Niechlubna nagroda dla Przemysława Czarnka. Minimalnie pokonał Kaję Godek
Przemysław Czarnek (PAP, Darek Delmanowicz)

Taki plebiscyt zorganizowany został po raz drugi. Niechlubna nagroda wędruje w ręce najmniej zasłużonej osoby w polskim życiu publiczno-politycznym.

Statuetką, którą otrzyma od tygodnika "NIE" najgorszy z Polaków, będzie gliniany dzban. Po pierwsze, jest tani, a żaden z nominowanych nie zasłużył na nic drogiego. Po drugie, słowo "dzban" zostało młodzieżowym słowem roku w plebiscycie Państwowego Wydawnictwa Naukowego. Oznacza ni mniej, ni więcej, tylko kogoś, kto zrobił coś głupiego. A rzeczy wyjątkowo głupie nawet jak na polskie standardy robili kandydaci, których postanowiliśmy do nagrody nominować - tak o nagrodzie "Dzban Roku" w 2021 roku pisał "Tygodnik Nie".

Zacięta walka o niechlubną nagrodę

W poprzednim plebiscycie triumfowała Kaja Godek, aktywistka pro life. Również tym razem zebrała ona sporo głosów, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość Przemysława Czarnka.

Łącznie oddano aż pięć milionów głosów. Na Czarnka głosowało 236 600 osób, a na Godek - 232 713.

Na niechlubne osiągnięcie Przemysława Czarnka zareagować zdążył już europoseł Robert Biedroń. "W pełni zasłużone" - zaznaczył na Facebooku. O głosowaniu pisał też na Twitterze 30 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Zachary
3 tyg. temu
Dzban ma jeszcze inne przymioty, a to że jest pusty i jak pukniesz w niego, to czasami zadzwoni. Jeszcze nikt tak do niego nie przypasował , jak nasz ministerek.
viki
3 tyg. temu
Minister bez wykształcenia! Ma co prawda maturę ale to wszystko. Te niby naukowe tytuły to bełkot tzw. prawa kanonicznego.Może to i przydatne przy rozwodach kościelnych i do niczego innego.
Jan
3 tyg. temu
A to ten minister od rozmnażania dzików
mati
3 tyg. temu
kradziony konkurs od @mateuszmorda, nie liczy sie
Gość
3 tyg. temu
Dzień, w którym upadnie pis, ogłosimy świętem narodowym wolnym od pracy.
gość
3 tyg. temu
Kropek do kratki się nie nosi. Może jeszcze skarpetki w kwiatki? ;)
Maciek
3 tyg. temu
Panie Ministrze proszę przyjąć również moje gratulacje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić