Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Niedzielni turyści w Tatrach. Apele ratowników znów zdały się na nic

6
Podziel się:

To już norma, że grupka ludzi stąpa po bardzo kruchym lodzie na Morskim Oku. Na nic zdają się ostrzeżenia ratowników i strażników tatrzańskiego parku.

Niedzielni turyści w Tatrach. Apele ratowników znów zdały się na nic
SK:, , fot. AKPA góry, krajobraz górski, Morskie Oko, Tatry, zima (AKPA)

Takie obrazki to już tradycja. Praktycznie co roku pojawia się problem turystów, którzy dosłownie i w przenośni "stąpają po cienkim lodzie".

Morskie Oko to każdego roku wycieczkowy cel tysięcy turystów. Zimą, gdy lód na jeziorze jest wystarczająco gruby, przez jego środek prowadzi szlak na Czarny Staw i Rysy. Widoki są zjawiskowe, jednak gdy lód jest zbyt cienki, wówczas może dojść do tragedii.

Dokładnie rok temu lód załamał się około 10 metrów od brzegu, pod grupą młodych turystów z Ukrainy. Na szczęście nie doszło do tragedii, a poszkodowanym udało się samodzielnie wyjść na brzeg.

Turyści ryzykują zdrowiem

Mimo apeli, specjalnych tablic informacyjnych, a nawet groźby mandatu turyści nagminnie wchodzą na taflę zamarzających tatrzańskich jezior.

W sieci pojawiło się zdjęcie z niedzieli z Morskiego Oka. Od kilku dni temperatury w Zakopanem są dodatnie i taki stan potrwa minimum do czwartku. Śnieg znika, lód jest cienki, a turyści dalej wchodzą na środek jeziora.

Morskie Oko notuje od 3 dni odwilż, lód jest kruchy ale na nim ciągle spacerowicze - czytamy na profilu meteogronoza.pl.
Zobacz także: Oburzenie po słowach Janusza Kowalskiego. "Bełkot"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
emil
6 miesięcy temu
musi się ktoś utopić ,wtedy nie będą wchodzić
Dziadek Siane...
6 miesięcy temu
Może gdy będzie duża ilość trupów i rannych władze wreszcie wprowadzą wzorem innych krajów obowiązek przymusowego płacenia za górskie akcje ratownicze.
XXXXX
6 miesięcy temu
GŁUPOTA GÓRSKICH TURYSTÓW NIE ZNA GRANIC.ZA AKCJE RATOWNICZE TOPR POWINNI ZAPŁACIĆ.
#paprotka12
6 miesięcy temu
To się nazywa - selekcja naturalna! :) Po co ratować... i psuć sobie nerwy!?:P Niepotrzebnie...:D
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Brak wyobraźni szlaki w górach to nie ścieżka zdrowia zimą warunki zmieniają się błyskawicznie na dole mamy plus 10 a wysokich partiach śnieg oblodzenia i temperatura dużo niższa Własną głupotą narażamy zdrowie i życie innych ratowników którzy spieszą na pomoc nie bacząc na warunki oraz naszym towarzyszom bliskim wędrującym z nami
Mama
6 miesięcy temu
Jeśli ktoś jest tak odważny, to niech ryzykuje. Głupota nie zna granic, ma chęć się utopić to niech się topi, bez obciążania i pomocy innych a w szczególności ratowników.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić