Niesłychane. Oto jak Rosjanie nazwali dziecko

To niestety nie żart! Pewna para z Rosji powitała na świecie córeczkę, którą zdecydowała się nazwać w kontrowersyjny sposób. O sprawie poinformował na swoim Tweeterze ukraiński polityk Anton Heraszczenko. Internauci są oburzeni postawą młodych rosyjskich rodziców. Zobaczcie, jakie imię otrzymało dziecko.

Niesłychane. Oto jak Rosjanie nazwali dziecko
Tak rodzice nazwali swoją córkę! (Twitter, @Gerashchenko_en)

Okazuje się, że świeżo upieczeni rodzice z kraju Władimira Putina chyba za bardzo pokierowali się fantazją i nazwali swoją córkę... "Rosja". Podali, że nie wstydzą się tego, a wręcz czują dumę. Ukraiński polityk Anton Heraszczenko poinformował o sprawie na koncie na Twitterze. Wpis opatrzył ironicznym komentarzem.

Rosyjska rodzina nadała swojej córce ciekawe imię. Jak myślisz, jakie imiona będą wkrótce popularne w Rosji? Haga dla dziewcząt, Trybunał dla chłopców? - napisał, kpiąc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę

Przypomnijmy. W Hadze znajduje się Międzynarodowy Trybunał Karny, w którym sądzone są m.in. zbrodnie wojenne.

Nazwali swoją córkę "Rosja"

Młoda mama wyznała, że jeszcze nawet nie była w ciąży, a już wiedziała, że jeżeli urodzi się córka, nada jej imię "Rosja". Dodała też, że podczas gdy inni obywatele aktualnie wstydzą się i chcą opuścić kraj zarządzany przez Putina, ona odczuwa radość i dumę.

Sprawa odbiła się szerokim echem na Twitterze. W komentarzach internauci nie kryli swojego oburzenia i zbulwersowania, że ktoś może robić, coś podobnego w obliczu wojny w Ukrainie. Część nie mogła powstrzymać się też od ironii. Inni współczuli nieświadomemu niczego jeszcze dziecku życia z takim imieniem.

To rodzaj rodziców, którzy po prostu nie zastanawiają się, jak ich córka będzie się czuła w przyszłości. Biedne dziecko...
Nadawanie dziecku imienia po zmarłym krewnym to miła tradycja, choć trochę się z tym pospieszyli.
Chciałem zasugerować "Stalinę Hołodomorowną"

Przypomnijmy. 24 lutego br. minie rok jak wojska rosyjskie napadły na niepodległą Ukrainę. Choć tego dnia Rosjanie intensywnie zaatakowali z kilku stron swojego sąsiada, to nie osiągnęli szybkiego zwycięstwa, o jakim marzył Władimir Putin. Zacięte walki toczą się tam po dziś dzień.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić