Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"No nie!". Lawina komentarzy pod wpisem ambasady USA w Warszawie

431
Podziel się:

Ambasada Stanów Zjednoczonych wyraziła na Twitterze uznanie dla prezydenta Andrzeja Dudy "za aktywne przywództwo i zaangażowanie na rzecz rządów prawa". Wpis placówki dyplomatycznej wywołał falę oburzonych komentarzy. - Kto Wam pisze takie bzdury? - oburza się senator Marek Borowski.

"No nie!". Lawina komentarzy pod wpisem ambasady USA w Warszawie
(PAP, Twitter)

"Demokratyczne wartości są spoiwem amerykańsko-polskiego sojuszu, USA wyrażają uznanie dla prezydenta Andrzeja Dudy za aktywne przywództwo i zaangażowanie na rzecz rządów prawa" — napisała w czwartek ambasada USA w Warszawie na Twitterze.

Wpis ambasady wywołał lawinę komentarzy. Wielu komentujących twierdzi, że polski prezydent głównie "łamał Konstytucję", a nie dążył do rządów prawa. Ostro zareagował między innymi senator Marek Borowski.

No nie! Kto Wam pisze takie bzdury? Panie Ambasadorze Brzeziński — czy Pan to czytał i akceptował? - zastanawia się Borowski.

Głos zabrał też m.in. poseł Michał Szcerba. "It is complicated" (to skomplikowane) - napisał pod postem ambasady USA.

Duda złożył projekt noweli ustawy o SN

Przed tym, jak ambasada zamieściła wpis, prezydent poinformował o złożeniu projektu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym. Duda podkreślił, że projekt ten "ma przyczynić się do zakończenia sporu między polskimi władzami a Komisją Europejską".

Chodzi o spór pomiędzy Polską a Trybunałem Sprawiedliwości UE, który w lipcu 2021 r. zobowiązał Polskę do zawieszenia stosowania przepisów odnoszących się do uprawnień ID SN w kwestiach m.in. uchylania immunitetów sędziowskich.

Pod koniec października ub.r. Polska została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie za niewykonywanie wyroku TSUE.

Zobacz także: Czy Agata Duda pomoże szkołom? Szef ZNP o "lex Czarnek"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(431)
Adalbert
6 miesięcy temu
Teraz szukamy sojuszników dalej niż przed II wojną światową !
Medrek
6 miesięcy temu
ale TVN i totalsów boli :)
Ble ble ble
6 miesięcy temu
Jestem z Wejherowa. To wszystko.
patriota
6 miesięcy temu
To totalna bzdura. Od kiedy to ten pajac na stanowisku prezydenta dąży do rządów prawa? Nie dość że jego wybór był sfałszowany przez to cały czas popierał i podpisywał wszystko co tylko kaczka wymyśliła. I to bez żadnego zastanowienia! I to ma być demokracją? To faszystowski nacjonalizm porównywalny z nazizmem niemieckim czy radziecką komuną. Kto pisze takie bzdury? Wstyd!
peerelczyk
6 miesięcy temu
" Kto Wam pisze takie bzdury ? " Wiadomo , to nowy ambasador "wielkiego brata zza wielkiej wody " .
demokrata
6 miesięcy temu
Prezydent Duda "przyklepywał" antydemokratyczne ustawy PiS, a obecny jego projekt skomentuję w ten sposób "zamienił stryjek siekierę na kijek". Mydlenie oczu i tyle, na które nabiera się twardy elektorat PiS i nowy ambasador USA w Polsce.
Aneta
6 miesięcy temu
USA dokonało inwazji na Polskę aby przybliżyć się do granic Rosji i mieć ułatwione dokonywanie prowokacji przeciwko niej jak również przeciwko Białorusi.Zmiana struktur państwa (podporządkowanie celom politycznym Konstytucji i Sądów) na użytek militarny USA jest właśnie przejawem okupacji Polski na jej szkodę i na szkodę innych krajów.
bor
6 miesięcy temu
Komunistyczny demokrata , śmiechu warte!
Normalny
6 miesięcy temu
A pan Borowski niech się nie odzywa nie pytany !!!
Realista
6 miesięcy temu
Ale co tam piszą to najprawdziwsza prawda. Jest tam tylko błąd, który trzeba skorygować. Jest tam napisane: uznanie dla prezydenta Andrzeja Dudy "za aktywne przywództwo i zaangażowanie na rzecz rządów prawa". Powinno być: uznanie dla prezydenta Andrzeja Dudy "za aktywne przywództwo i zaangażowanie na rzecz rządów Prawa i Sprawiedliwości".
XYZ III
6 miesięcy temu
Komuchy zareagowaly w sprawie praworzadnosci! Smiechu warte!
Andrzej Duda!...
6 miesięcy temu
Co na to mainstreamowe media? Gdzie jest LIS co obala dyktature co poniedzałek
Polka
6 miesięcy temu
Pozamykać wszystkie zniemczone stacje !!!!!
Michu
6 miesięcy temu
Coś chcą Amerykanie nam sprzedać i się podlizują chwilowo twardogłowych z PIS.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić