Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nowe informacje z Holandii. Trzech zakładników zwolnionych

5

Według holenderskich i hiszpańskich mediów, trzech zakładników odzyskało wolność po ataku na teren Café Petticoat w Ede w Holandii. Tamtejsza policja oficjalnie poinformowała, że rzeczywiście trzy osoby są już bezpieczne.

Nowe informacje z Holandii. Trzech zakładników zwolnionych
Atak uzbrojonego napastnika w Holandii (PAP, PERSBUREAU HEITINK)

Przypomnijmy, że w Wielką Sobotę (30.03) doszło do ataku na kawiarnię Café Petticoat w holenderskim Ede. Mężczyzna, który wszedł na teren lokalu gastronomicznego, miał grozić, że wysadzi się w powietrze.

Łącznie napastnik miał wziąć za zakładników pięć osób. To klienci i obsługa kawiarni. Rzecznik policji holenderskiej Simon Klok odmówił jednak odpowiedzi na pytanie o oficjalną liczbę przetrzymywanych zakładników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cudem uniknęła śmierci. Przerażające nagranie z Holandii

Trzy osoby odzyskały wolność. To oficjalne stanowisko policji

Około godziny 13:00 pojawiła się niepotwierdzona informacja, że trzy osoby odzyskały wolność. W sieci opublikowano nawet nagrania, na których widać zakładników idących z uniesionymi rękoma.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Początkowo holenderscy funkcjonariusze nie potwierdzali informacji o uwolnieniu przetrzymywanych osób. Po godzinie 14:30 policjanci z Ede opublikowali jednak oświadczenie, w którym potwierdzili, że rzeczywiście część zakładników jest już bezpieczna.

Policja poinformowała, że ​​trzech zakładników zatrzymanych w sobotę w kawiarni w środkowej Holandii zostało zwolnionych - informuje La Razon.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że nie jest jeszcze jasny los pozostałych zakładników. Nie wiadomo też, ile osób przetrzymuje napastnik. Według funkcjonariuszy holenderskich podłoże ataku niekoniecznie musi mieć związek z terroryzmem islamskim. Tożsamość napastnika nie jest znana.

Dodajmy, że w pobliżu ataku ewakuowano 150 domów. Strefa jest zamknięta. Na miejscu pracują jednostki saperów i antyterroryści. Napastnik może mieć bombę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić