Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Obiecują ogromny zysk za Baltic Pipe. To bezczelni oszuści

5

Cyberprzestępcy są wyrafinowani, a próby wyłudzenia pieniędzy są coraz bardziej bezczelne. W sieci pojawiają się reklamy "inwestycji", które mają zapewnić ogromny zysk. Na jednej z takich reklam widać m.in. Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego. Oszuści piszą o "zysku gwarantowanym z Baltic Pipe".

Obiecują ogromny zysk za Baltic Pipe. To bezczelni oszuści
Reklama z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim pojawiła się w sieci (Facebook, Pixabay)

Oszuści reklamują się w sieci, korzystając z wizerunku znanych polityków. Teraz w mediach społecznościowych krąży materiał z informacją, że "Polacy mogą kupować akcje Baltic Pipe". Na zdjęciu widać Mateusza Morawieckiego, Andrzeja Dudę i logo stacji informacyjnej Polsat News.

Charakter grafiki ma sugerować, że internauta nie ma do czynienia z naciągaczami, a realną inwestycją. Przestępcy oferują prawdziwe krocie!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spis powszechny przez telefon. Tak odróżnisz rachmistrza od oszusta
Uwaga, Polacy! Każdy obywatel, który kupi tylko jedną akcję Baltic Pipe będzie miał zagwarantowane 17620 złotych miesięcznie do końca 2024 roku - informuje podejrzana grafika. "Minimalna kwota inwestycji" to 1200 złotych.

Jak działają oszuści?

Jak wygląda mechanizm oszustwa na inwestycję w Baltic Pipe? Ofiara, która wejdzie w link z reklamy zostanie przekierowana do formularza z możliwością "zakupu" akcji. Tak naprawdę to strona cyberprzestępców, naciągających nieświadomych internautów.

Nie będzie żadnych zysków z Baltic Pipe. Pieniędzy wpłaconych na fundusz inwestycyjny też nigdy nie zobaczymy. Co więcej, samo pozostawienie danych osobowych grozi nękaniem ze strony oszustów.

Kliknąłem w reklamę i podałem dane. Później oszuści żądali ode mnie wpłaty 1200 złotych. Mówili, że będę miał komornika. Sprawę zgłosiłem na policji - informuje nas jeden z Czytelników.

Sprawdziliśmy konto na Facebooku, które "reklamuje" fałszywą inwestycję. Nie ma tam żadnych zdjęć, znajomych i aktywności. Zostało stworzone najprawdopodobniej tylko po to, aby wyłudzać pieniądze.

Specjaliści podkreślają, żeby rozważnie dysponować swoimi środkami. Jeżeli inwestycja wygląda zbyt atrakcyjnie, najpewniej jest metodą działania oszustów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić