Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Koszmar zwierząt w Radysach się skończył. Psy trafiły do Warszawy

30
Podziel się

W ciągu ostatnich tygodni kilka razy pisaliśmy już o sprawie schroniska w Radysach. Na jego terenie panowały straszliwe warunki, a właściciel traktował psy wyłącznie jako źródło łatwego zarobku. Koszmar zwierząt jednak skończył się. Kolejne psiaki opuszczają Radysy i trafiając do nowych schronisk, gdzie pracują ludzie, którzy kochają zwierzęta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koszmar zwierząt w Radysach się skończył. Psy trafiły do Warszawy
Psy ze schroniska w Radysach trafiły do Warszawy (Facebook, Schronisko na Paluchu)
bCOOeyqd

Do warszawskiego schroniska na Paluchu przybywają kolejne psy zabrane ze schroniska w Radysach w woj. warmińsko-mazurskim. Łącznie schronienie znajdzie tam około 100 czworonogów.

Zarządcy schroniska planują dodatkową opiekę nad zwierzętami, które przeżyły koszmar życia w mazurskim schronisku. Zapewnione ma im być specjalne wyżywienie, opieka weterynarzy i psich behawiorystów.

Czytaj także:

bCOOeyqf

Los uśmiechnął się do psów z Radysów

Przypomnijmy - psy z Radysów były niedożywione i nieleczone, miały niezagojone rany i objawy udaru słonecznego związane z brakiem zadaszeń nad metalowymi boksami. Po wspólnej interwencji policji i obrońców praw zwierząt, na terenie schroniska znaleziono 10 ciał zwierząt, których pracownicy nawet nie zakopali, a 70 psów było w bardzo ciężkim stanie.

Schronisko na Paluchu planuje teraz pomóc psom w znalezieniu nowego domu. Obawiano się, że po tak ciężkich przeżyciach, zwierzęta będą mocno nieufne i skrzywione psychicznie, jednak, jak mówił TVN Warszawa dyrektor ośrodka, Henryk Strzelczyk, ku zaskoczeni pracowników były one przyjaźnie nastawione do człowieka. Przeprowadzono im szereg badań weterynaryjnych, aby upewnić się, że są zdrowe.

Przez najbliższy tydzień organizacja Pogotowie dla Zwierząt będzie przywozić na Paluch po 10 psów dziennie. Z inicjatywy warszawskiego ratusza oraz organizacji na rzecz praw zwierząt, udało się dla nich wygospodarować miejsce, w którym będą mogły dojść do siebie po strasznych doświadczeniach z Radysów.

bCOOeyql

Zobacz także: Koci smakosz pizzy. Lubi nawet brzegi

bCOOeyqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Ewa
miesiąc temu
10 lat więzienia minimum dla właścicieli
Ola
miesiąc temu
Tyle było artykułów o tych biednych zwierzakach...tak sobie pomyślałam,że skoro rząd tyle teraz rozdaje przed wyborami-to Pan Premier też powinien przeznaczyc jakaś sumkę na pomoc dla schroniska....Smutna refleksja jest taka-zwierzęta nie głosują...nie otrzymały wsparcia.
Marta
miesiąc temu
Wspaniała wiadomość. Oby znalazły wspaniałe domy i w szcześciu dożyły psiej i kociej starości. Mój kiedyś też był maltretowany, teraz jest uwielbiany i kochany.
bCOOeyqH
00000..
miesiąc temu
Całe szczęście !!!!! 😅😆☺️😚
123456789
miesiąc temu
Wspaniale ,ze otrzymały pomoc te biedne zwierzaki ktoś kto im zafundował koszmar powinien zostać solidnie ukarany...
Najnowsze komentarze (30)
❤❤❤
miesiąc temu
Niech te zwierzaki znalazły domy , w których będą kockani 😄.
Marek 38
miesiąc temu
obrońcy praw zwierząt... jak o tym czytam to mnie na wymioty zbiera! To ci samozwancy sa przyczyna wiekszosci ciepien zwierzat!
babcia
miesiąc temu
Mam nadzieję że ktoś się zajmie zmianą przepisów żeby nie można było się bogacić na tragedii zwierząt. Przepisy powinny umożliwiać częste przeprowadzenie kontroli i łatwy dostęp wolontariuszy
Zofia
miesiąc temu
Autorze artykułu piszesz bzdury! Setki gmin ma nadal podpisaną umowę z Radysami! Koszmar się skończy kiedy zmieni się prawo i psy nie będą wożone setki kilometrów do takich obozów koncentracyjnych. Jak właściciel ma znaleźć psa, jeśli hycel wywiózł go 400km od domu. I o tym trzeba pisać.
zorientowana
miesiąc temu
Niestety nie skończył się. Radysy nadal przyjmują psy. SKANDAL
Jola
miesiąc temu
Powinien być sądzony za znęcanie się nad zwierzętami ale również za wyłudzanie pieniędzy od gmin. Powinni mu naliczyć sporo latek, bo inaczej będzie więcej takich potworów
kulomiot
miesiąc temu
Jednak na Mazurach jest potrzebne schronisko dla bezpańskich psów, które łączą się w stada i polują w lasach na dzikie zwierzęta. O tych dzikich zwierzakach jakoś nikt nie myśli, nikt się nie upomni - nie mają ŻADNYCH praw. Obyście nigdy nie spotkali w lesie watahy takich zdziczałych psów, bo marny wasz los!
Gut
miesiąc temu
Bardzo, bardzo się cieszę, że to koniec udręki psin.🐕
bCOOeyqz
gość
miesiąc temu
Brawo warszawski Ratusz, szacunek dla was za tą akcję:)))
Asa
miesiąc temu
Jak to możliwe , że w ogóle takie rzeczy się zdarzają ? W jakiej rzeczywistości zyjemy , gdzie są organy kontrolne !!!- doświadczenie pokazuje , że są niezbędne...
babcia
miesiąc temu
oby facet nie nazbierał kolejnych nieszczęśników by na nich żerować !!!! wwwwrrrrrr
bodzio
miesiąc temu
to samo jest w KOTLISKACH
Alicja
miesiąc temu
Dostaną 5 lat!
Asiu
miesiąc temu
Nie WSZYSTKIE PSY TRAFIŁY DO WARSZAWY ! Ale MAM NADZIEJE ,ZE ZLIKWIDUJĄ TO STRASZNE MIEJSCE I CI CO ŻYLI ZPIENIEDZY PRZEZNACZONYCH DLA PIESKÓW ZGNIJĄ W WIEZIENN6CH KLATKACH ! AMEN !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić