o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Obowiązkowe lekcje religii lub etyki w szkołach? Episkopat wydał komunikat

91
Podziel się

Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski ustosunkowała się do zapowiedzi ministra edukacji Przemysła Czarnka dotyczących obligatoryjnych lekcji religii lub etyki. Pojawił się komunikat ws. planowanych zmian przepisów.

Obowiązkowe lekcje religii lub etyki w szkołach? Episkopat wydał komunikat
Episkopat wydał oświadczenie ws. obowiązkowych lekcji religii lub etyki (Agencja Gazeta)
bEDgGXIl

Szeroko komentowany jest pomysł wprowadzenia obowiązkowych lekcji religii i etyki. Teraz swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

W kontekście szeroko podejmowanego tematu wprowadzenia obligatoryjnego wyboru pomiędzy etyką i lekcją religii, Komisja wyraziła wsparcie dla tej inicjatywy - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.
bEDgGXIn

Jednocześnie podkreślono, że ostateczna decyzja należy do rządu i ministra edukacji. Autorzy komunikatu zaznaczają też, że "płaszczyzna etyczna oraz formacja moralna odgrywa kluczowe zadanie w całym procesie wychowania dzieci i młodzieży".

Przemysław Czarnek chce zmienić przepisy

Aktualnie uczniowie mogą uczęszczać na religię lub etykę. Rodzice mogą też zdecydować, że ich pociechy nie będą brać udziału w takich lekcjach. Mogą również zgłosić uczestnictwo dzieci w obu przedmiotach.

To rozwiązanie nie podoba się ministrowi edukacji. Właśnie dlatego Przemysław Czarnek zasygnalizował zmiany.

bEDgGXIt
Będziemy chcieli zlikwidować to, co wiele lat temu zostało wprowadzone, czyli możliwość wyboru jednego z trzech wariantów: albo religia, albo etyka, albo nic. To "nic" stało się dość powszechne na przykład w dużych miastach. I właśnie to "nic" służy temu, by odbywały się podobne zbiegowiska, które kompletnie bezrefleksyjnie podchodzą do życia - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDgGXIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Xxx
2 miesiące temu
Lekcje religii sa obowiazkowe w krajach muzulmanskich. W tych krajach jest przymus bycia muzulmaninem jest obowiazkowe i niezbywalne. Zmiana religii jest karana smiercia. Kiedy u nas?
afrykaner
3 miesiące temu
lepiej niech się uczą obsługi komputera,religia jeść im nie da.
Jaro
3 miesiące temu
Jak to powiedział jeden z byłych księży katolickich(15 lat był księdzem)cyt.:,,W kościele katolickim od dawna nie ma miejsca dla Boga"
bEDgGXIP
gacek
3 miesiące temu
Skoro jest wybór to nie mogą być obowiązkowe ale w Talibanie rząd ma trudności z myśleniem.
Katolik
3 miesiące temu
Religia i wiara jest osobistą sprawą każdego człowieka. Młody człowiek powinien poznać podstawy religii tak jak innych przedmiotów, aby mieć na ten temat wiadomości i zdecydować w przyszłości czy to dla niego ważne, a więc powinien być przedmiot Religioznawstwo.
Ala
3 miesiące temu
Natomiast w seminariach duchownych wchodzi obowiązkowy przedmiot Podstawy pedofilii i kryjologia pedofilii. Podręczniki opracował Jedraszewski z Dziwiszem czekają tylko na imprimatur od Głódzia.
Spięty
3 miesiące temu
Nie rozumiem tej paniki, co zrobicie? wyżalicie się do klawiatury i nic więcej. A pis i kler będzie robił to co dalej robi bo nie macie jaj jak inne narody pokazać gdzie jest ich miejsce. Więc odpuśćcie bo ośmieszacie się tylko
Magnus Ragnar...
3 miesiące temu
Kpina, idota Czarnek wprowadza dyktaturę w szkolnictwie !? Wara od wolności konstytucyjnej, nikt nie ma prawa narzucać czy ktoś chce czy nie uczestniczyć w zajęciach religii,to kpina i bezczelność kleru i idiotów jakich my w oświacie na stołkach !!!! Nikt nie będzie zmuszał mojego dziecka, a tym bardziej mnie bym akceptował indoktrynację i fanatyzm skrajnie prawicowo - klerykalny !!!! NIGDY !!!
Delta
3 miesiące temu
Od kiedy klery uczą w szkole ja chodziłam na religię w salkach przy kościele. No tak zapomniałam w szkole ma się kaske. Niech się wezmą za robotę a nie biorą pieniądze z moich podatków. Co to jest? Wszyscy płacą podatki z emerytur i rent głodowych a oni żyją jak paniska. Nie mają wstydu za grosz!!!!!!!
Ffffff
3 miesiące temu
Tyle dzieci skrzywdzili że nie dałabym dziecka do tych w sukienkach. Wiara nie ma nic wspólnego z klerem niech dobrze czytają pismo święte Bóg ludzi nie krzywdził tylko ich wspierał i pomagał. A dla nich liczy się tylko kasa i królewski życie!! Żenada i brak słów.
Stef
3 miesiące temu
Zamiast tej religii to powinno być więcej wf z pożytkiem dla dzieci. Oni już pokazali swoje oblicze i na co ich stać.!
Omg
3 miesiące temu
Wieki ciemne wrocily
woźny-groźny
3 miesiące temu
...a może by tak wprowadzić w szkołach "getta ławkowe" które funkcjonowały w PL przed wojną ?
bEDgGXIH
vicary
3 miesiące temu
a co na to Komisja Wychowania PRAWOSŁAWNEGO, MOJŻESZOWEGO, JEHOWEGO, EWANGELICKIEGO i MUZUŁMAŃSKIEGO ? Też ich lekcje religi i etyki będą obowiązkowe ? Tak tylko pytam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić