o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Odezwa WHO do Polaków i nie tylko. Śmiertelne zagrożenie

232
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła we wtorek 8 grudnia start nowej kampanii, która ma być prowadzona przez cały 2021 rok. Skierowana jest m.in. do Polaków, ale zasięg będzie miała globalny. O co chodzi?

Odezwa WHO do Polaków i nie tylko. Śmiertelne zagrożenie
(YouTube)
bDHHfYth

Nowa kampania WHO ma zachęcić palaczy do rzucenia nałogu. Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła wyzwanie “Commit to Quit" na WhatsAppie. Opublikowano także dokument o znaczącym tytule: "Ponad 100 powodów, dla których warto rzucić palenie". To odpowiedź na potrzeby 780 mln ludzi z całego świata, którzy twierdzą, że chcą rzucić palenie, ale do tej pory nie otrzymywali dostatecznego wsparcia.

Z powodu pandemii COVID-19 miliony palaczy chcą rzucić palenie. Kampania wesprze co najmniej 100 milionów ludzi próbujących rzucić palenie, poprzez stworzenie społeczności osób biorących udział w wyzwaniu - informuje Jaimie Guerra z WHO.
bDHHfYtj

Nowa kampania WHO. Jest skierowana do Polaków

Organizacja zamierza skupić się na krajach o największym "natężeniu" palaczy na świecie. Na liście 10 kluczowych państw znalazła się Polska, a także m.in. Niemcy, Ukraina, Rosja i USA.

WHO zamierza wywierać większy nacisk na rządy, aby zaostrzały przepisy antynikotynowe. Oprócz tego organizacja chce stworzyć "cyfrowe społeczności", których członkowie mają się wspierać w dążeniu do całkowitego rzucenia nałogu. Inną inicjatywą ma być podnoszenie świadomości na temat manipulacji ze strony przemysłu tytoniowego.

bDHHfYtp
Palenie zabija 8 milionów ludzi rocznie, ale jeśli palacze potrzebują większej motywacji do rzucenia nałogu, to pandemia spełnia tę funkcję - powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

WHO opublikowała na początku tego roku raport, w którym wykazano, że palacze są bardziej narażeni na zachorowanie na COVID-19, cięższy przebieg choroby, a nawet śmierć z powodu koronawirusa. Nie należy też zapominać, że palenie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób niezakaźnych, takich jak choroby układu krążenia i układu oddechowego, nowotwory i cukrzyca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHHfYtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(232)
?????
3 miesiące temu
Dobra , dobra powoli nqrkotyki legalizują, a palenie tytoniu i picia alkoholu zabronią. Zamordyzm dopiero się zaczyna, a już nam mówią co mamy jeść, co pić, co kupować a co nie, co robić. Jak myśleć i co mówić. Won z tym wszystkim. Czy jesteśmy jeszcze samodzielnie myślącymi ludźmi ,czy już nie?
Jpg
3 miesiące temu
Dlaczego robią z nas idjotów jeszcze niedawno twierdzili że dym papierosa zabija wirusa sars cow 2 a teraz twierdzą że jest odwrotnie. Nie nestem palaczem ale twierdze że who wiecznie kłamie i mataczy szczegulnie w sprawie cowida i teraz jest coś na żeczy z szczepionkami. Ta organizacja powinna być uz ana za terorystyczną moim skromnym zdaniem
Darco
3 miesiące temu
Szwajcaria zwróciła się do trzech producentów szczepionki które\za UE już zakupiła. Zwróciła się o szereg dokumentów na tema tej szczepionki. A więc jakie skutki uboczne dla starszych? jakie dla młodych? jakie choroby mieli zaszczepieni .I?powiedział ,ze niedostali wyjaśnień. niedostali dokumentacji ani wystarczającej odpowiedzi. na szereg pytań. wobec czego Szwajcaria NIE SPROWADZI SZCZEPIONEK bo nie będzie narażać swoich obywateli na lek niesprawdzony!!!!!!!! dostatecznie. Najbogatsze państwo świata nie będzie narażać swoich obywateli!.
bDHHfYtL
Kolorowa
3 miesiące temu
Lepiej z papierosem w ustach niż z maską na twarzy😘
Olo
3 miesiące temu
A co z pestycydami, glifosatem, fosforanowanie, którymi nas szprycują?.
Najnowsze komentarze (232)
Mulite
2 miesiące temu
Wiosną słyszałam wręcz coś innego !!że wśród chorych na cowid jest mała liczba palaczy i że niewiadomo dlaczego ale palacze w jakiś sposób wirus rzadziej atakuje płuca ,a teraz już śpiewają inaczej,poprostu jak w kalejdoskopie,a na tą gębę z WHO to patszeć już niemoge!!!
staruszek
2 miesiące temu
Ja paliłem do 7 klasy .Rzuciłem w 1949r , bo ciotka złapała kilku kolegów ze mną razem jak paliłem w gruzach Belwedery. Siedzieliśmy na kupkach cegieł i palili...gdy nagle w swietle otworu po drzwiach stanęła postać kobiety o wadze 120 kg z pasem skórzanym w ręku i złapała mnie za kołnierz, lanie dostałem na zewnątrz i ....potem przyszła refleksja taka: d...a boli pieniędzy na papierosy brak ....wobec tego przestałem palić.Niech ta historia posłuży obecnej młodzieży , palącej jako wskaz≥ówka.
wm spike
2 miesiące temu
Gebre, ty już jesteś spalony, jak pet na ziemi. Nie wiem ilu ludzi wierzy w to co ty powiesz, ale można by ich szukać w domach dla lunatyków i mierzyć promilami.
Wietrzę
2 miesiące temu
Droższe papierosy.
Piter_Abrams
2 miesiące temu
WHO jedno zło, sponsorowana przez grupy interesów organizacja ściemnia ludzi, którzy często swoją wiedzę opierają na tym co im telewizja albo radio nadadzą, bez pytania skąd i dlaczego takie informacje im zapodają !!!
perez
2 miesiące temu
World Holocaust Organization
Perla
3 miesiące temu
Moze palenie neutralizuje te ich trucizny dlatego tak im zalezy na niepaleniu????Przeciez kazdy myslacy wie ze oni nasze zdrowie maja gleboko w dupie.Kasa sie dla nich liczy i to wszystko.Cos w tym musi byc,trzeba zaczac palic papierosy pewnie w czyms pomoga skoro im tak zalezy!
zzz
3 miesiące temu
W pierwszej kolejności to do Grecji - pali 38,9 proc. populacji , Indonezji - pali 37,9 proc., Łotwy - pali 34,3 proc., Chile - pali 29,8 proc.,Węgier - pali 26,5 proc.,Estonii - pali 26 proc.,Chin - pali 25,5 proc., Rosji - pali 24,2 proc., Francji - pali 24,1 proc.,Hiszpanii - pali 23,9 proc.,Turcji - pali 23,8 proc.i dopiero Polski - pali 23,8 proc....więc tytuł jak z kosmosu....Lepiej , by brzmiał - Apel do wielu krajów w tym także do Polski.
bDHHfYtD
Basia
3 miesiące temu
A kiedy będziemy oddychać czystym powietrzem wolnym od zanieczyszczeń a zwłaszcza samochodów itp???spaliny!!!!niebo ziemia i wszystko co rośnie zatrute i się porusza.
?????
3 miesiące temu
czy tego kogo mozna nie pokazywac pliiiiiis
johny
3 miesiące temu
trzeba ogłośić nowa pandemie "Palenie zabija 8 milionów ludzi rocznie-powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus." a w 2020 ilu zmarło na covid ?
anonim
3 miesiące temu
prawda jest ze tzw who chciala dad lapuwke bialorusi w wysokosci 900 mln dolcuw w zamian za zamkniecie kraju i gospodarki lukaszenka na to sie nie zgodzil i tam zycie odbywa sie normalnie
feskimoska
3 miesiące temu
Popieram trzeba rzucic palenie Ja rzucilam i mozna to zrobic
Bernadetta..
3 miesiące temu
Czego jeszcze zabronia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić