Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Odpalili race nad Morskim Okiem. Wiadomo, kim są turyści. Kosztowna kara

73
Podziel się:

Zdarzenie zostało nagłośnione przez Agnieszkę Przybylską. Wolontariuszka Tatrzańskiego Parku Narodowego zauważyła grupę turystów, która przebywała w miejscu z zakazem wstępu. Kiedy chciała do nich podejść, oddalili się i odpalili race.

Odpalili race nad Morskim Okiem. Wiadomo, kim są turyści. Kosztowna kara
Turyści odpalili nad Morskim Okiem race (Getty Images, Gerard SIOEN , Contributor)

Agnieszka Przybylska zarejestrowała zdarzenie na fotografiach. Jak relacjonowała na stronie "Wolontariat TPN" na Facebooku, po odpaleniu rac turyści zaczęli robić sobie zdjęcia na tle dymu.

Idąc prawą stroną od schroniska Morskie Oko, zobaczyłam że grupka turystów przebywa w miejscu z zakazem wstępu, przy wodzie. Dochodząc do miejsca, w którym przebywała młodzież zauważyłam, że odpalili race i robią sobie zdjęcie – cytuje Agnieszkę Przybylską "Tatromaniak".

Odpalili race nad Morskim Okiem. Jak zostali ukarani?

Wolontariuszka Tatrzańskiego Parku Narodowego powiadomiła o zdarzeniu Straż Parku. Jednak jej członkowie przebywali aktualnie na akcji w wyższych partiach górskich i nie byli w stanie dotrzeć na miejsce. Ostatecznie Agnieszka Przybylska poprosiła o pomoc podleśniczego.

Jak podaje "Tatromaniak" turyści okazali się studentami z Ukrainy. Jak tłumaczyli, nie zdawali sobie sprawy, że używanie środków pirotechnicznych w Tatrzańskim Parku Narodowym jest niedozwolone. Wyrazili skruchę z powodu zdarzenia oraz wysłuchali pouczenia podleśniczego.

Każdy z turystów musiał uiścić mandat w wysokości 500 złotych. Podleśniczy polecił im również zebrać resztki racy oraz wyrzucenie jej do śmietnika poza terenem parku.

Zobacz także: Zobacz też: Wyjazd w góry po nowemu. Za parking zapłacisz w aplikacji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(73)
Maja
2 lata temu
Powinni dostać minimum każdy po 5 tyś złotych kary
Maja
2 lata temu
Powinni dostać minimum każdy po 5 tyś złotych kary
Zenek
2 lata temu
Nieładnie z ich strony! Alę każdy, czy to Ukrainiec czy Polak, wszyscy byliśmy młodzi i popełniali głupot. Pokarać grzywna trzeba napewno. Alę pisać o zakaz wjazdu do zywocia, przesada. Nie bądźcie rasistami. Najważniejsze że wszystko skończyło się bez tragedii.
Gość
2 lata temu
Na miejscu mię było straży TPN ? To nie możliwe. Oni są wszędzie tam, gdzie tylko można wyłudzić pieniądze od turystów,na rzecz TPN. Ta instytucja, tylko to potrafi robić.
Tojepolska
2 lata temu
Zupełnie niezrozumiałe zachowanie leśnika który prześladował młodych ludzi na tle narodowościowym a odpalenie racy w polskich barwach narodowych było hołdem dla partii rządzącej za możliwość pracy w naszej ojczyźnie.Mam nadzieję że młodzi ludzie złoża skargę na leśnika i na panią która nielegalnie wykorzystała ich wizerunek.
ewO
2 lata temu
Każdy kto wyjeżdża do innego kraju powinien zapoznać się co wolno a czego nie wolno robić. Nie ma tłumaczenia że nie wiedzieli zaplanowali ten incydent. Podnieść te kary za takie incydenty.
gość zuza
2 lata temu
Kara nie może być kosztowna. Kosztowna może być impreza związana z kara. Kara może być wysoka. Dziennikarz powinien używać poprawnej polszczyzny.
nobody
2 lata temu
czego w takim razie uczą w szkole? przecież to jest elemantarna wiedza
Nienaiwny
2 lata temu
Powinni dostać zakaz wjazdu do Polski. Oczywiście dożywotnio. Nie nadają się do przebywania w cywilizowanym kraju.
Jaaaaa
2 lata temu
Milenialsi i wszystko jasne
Gość
2 lata temu
Szukali Sławomira N.
Jarek
2 lata temu
Porządny spiskowiec odpala coś cięższego i tatry zrównane z ziemią . Rzucają cień prezesowi i przeszkadzają
perła
2 lata temu
ale wielkie micyje-no i co z tego
asdasd
2 lata temu
xD Każdy z turystów musiał uiścić mandat w wysokości 500 złotych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić