Odwiedził grób rodziców. Reakcja syna Gierka

Odwiedził grób rodziców. Reakcja syna Gierka

© Facebok, Wikipedia
ABA
aktualizacja 

Edward Gierek zmarł 22 lata temu, ale wciąż wiele osób o nim pamięta. Dowodem na to są zdjęcia jego grobu, które 1 listopada zrobił jego syn. - Wielopokoleniowe wspomnienia, szacunek i zachowana pamięć - napisał Adam Gierek.

Edward Gierek od 1970 do 1980 roku był I sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Czasy jego urzędowania, nazywane "dekadą gierkowską" do dziś wzbudzają wiele kontrowersji i dyskusji. Sekretarz wziął za granicą wiele kredytów, które spłacono dopiero w 2012 roku.

Grób Edwarda Gierka

Nie można jednak zapomnieć, że pieniądze te przysłużyły się rozwojowi gospodarczemu Polski. W czasach Gierka powstało wiele nowych zakładów i fabryk. Powstały pierwsze autostrady, trasy szybkiego ruchu a flotę Polskich Linii Lotniczych LOT zasiliły nowe maszyny. Odbudowano także Zamek Królewski w Warszawie, który pełni rolę muzeum.

Pod koniec lat 70. zaczął się jednak kryzys, który ostatecznie doprowadził do odsunięcia Gierka od władzy. Gierek odsunął się od polityki i resztę życia spędził z rodziną. Chorował na pylicę płuc, która mogła być spowodowana tym, że sekretarz w młodości pracował w kopalni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o Halloween. "Pogańskie święto", "Nic diabelskiego", "Wróżbiarstwo i okultyzm"

Edward Gierek zmarł pod koniec lipca 2001 r. w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Został pochowany na cmentarzu w Sosnowcu-Zagórzu. W 2007 r. w tym samym grobie spoczęła również jego żona, Stanisława Gierek. Ich syn, Adam Gierek dba o pamięć rodziców i często pokazuje jak wygląda ich wspólny grób.

W tym roku Adam Gierek także pokazał zdjęcia z cmentarza. Na grobie sekretarza pojawiło się dziesiątki zniczy i kwiatów. Położono także wieńce z flagą Polski. Ozdób było tak dużo, że część ustawiono obok pomnika.

Sosnowiecki grób na cmentarzu przy ul.Zuzanny. Edwarda i Stanisławy Gierek tonie w kwiatach i niezliczonej ilości zniczów. Wielopokoleniowe wspomnienia, szacunek i zachowana pamięć. Cześć ich pamięci - napisał Adam Gierek na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

0
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić