Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Antybohaterka Białorusi. Nienawidzą jej wszyscy opozycjoniści Łukaszenki

138
Podziel się:

23-letnia Alina Kasjanczyk otrzymała podziękowania od Aleksandra Łukszenki. Końca nie było zachwytom nad jej "owocną współpracę i wydajność w zapewnianiu praworządności".

Antybohaterka Białorusi. Nienawidzą jej wszyscy opozycjoniści Łukaszenki
Alina Kasjanczyk (Materiały prasowe)

Młodsza prokurator pełniła rolę oskarżyciela w procesie dziennikarek Biełsatu Kaciaryny Andrejewej i Darii Czulcowej. Zażądała dla nich wówczas po 2 lata więzienia za "organizację zamieszek", podaje Biełsat.

Twierdziła, że kierowały one protestem przeciwko śmierci zwolennika opozycji Ramana Bandarenki. Było to nieprawdą, bo kobiety prowadziły relację na żywo z prywatnego mieszkania na 12. piętrze w jednym z okolicznych bloków.

Szybka kariera

Alina Kasjanczyk jeszcze dwa lata temu była stażystką. Jej niebywała aktywność pozwoliła jej jednak w bardzo krótkim czasie stać się pomocnikiem prokuratora w dzielnicy Frunzienski Rajon w Mińsku.

Wszystko zbiegło się w czasie z powyborczymi protestami. Była oskarżycielem m.in. w sprawie napisu "Nie zapomnimy". Żądała wówczas dla demonstrantów surowych kar i ograniczenia wolności. To wtedy jej kariera nabrała tempa.

Szef białoruskiego państwa jest postawą Kasjanczyk zachwycony. Otrzymała ona od niego podziękowania za "wieloletnią owocną pracę, przykładne pełnienie obowiązków służbowych, wysoką wydajności w zakresie działalności służbowej w zapewnieniu praworządności, wzmocnienie porządku publicznego oraz zwalczania przestępczości", podaje Biełsat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
LG-Tv
8 miesięcy temu
Gdy już obalą Łukaszenkę to zobaczycie, że w Wolnej Białorusi jej kariera rozkwitnie, będzie dekomunizować obecną opozycję, będzie doradzać Nowemu Demokratycznemu Prezydentowi, zostanie Ministrem Sprawiedliwości albo Sędzią TK... A jeśli nie? Zbyszek przyjmie ją z otwartymi ramionami choćby teraz, zaraz!
{rpg}
9 miesięcy temu
Przecież ona jest prokuratorem, nie sędzią. Więc zachowała się jak trzeba!
A_czym_ona
9 miesięcy temu
się różni od naszych demokratów gotowych sprzedać Polskę za czapkę śliwek, byle za to zyskać stanowisko przy korycie?
lol
9 miesięcy temu
ona jest człowiekiem, ma prawo postępować jak uważa, ci co twierdzą, że robi źle, dlaczego, przecież jest wolność myślenia i postępowania, myślicie , że kraje zachodu to wolność? co za ściema....
Zygmunt
9 miesięcy temu
Bielsat finansowany przez rząd RP, działający z terytorium RP, zarządzany przez Romaszewską to oczywiście wzorcowy przykład niezależności i prawdomówności mediów, w którym obiektywizm jest prawem najwyższym. Każdy Białorusin powinien łykać informacje Biełsatu jak gęś kukurydzę na przerost wątroby. Koniec dokładnie taki sam.
Ha
9 miesięcy temu
To jest pewnie po Łukaszu
ojtam
9 miesięcy temu
i komu wierzyć sportsmentce czy pani prokurator? a ta ostatnia ładniejsza...i dylemat bo czy te oczy mogą kłamać?
mojezdanie
9 miesięcy temu
niebrzydka - brałbym bez zastanowienia :)
Gosc
9 miesięcy temu
Napewno wrazie zmiany systemu jest gotowa nadal być prokuratorem tak jak sędziowie którzy dzisiaj wydają wyroki będą służyli w nowym systemie
d_f
9 miesięcy temu
23 lat i już prokurator? Co oni tam nie mają aplikacji, asesury, normalnych studiów magisterskich?
And
9 miesięcy temu
Zdałaby się taka Jarosławowi K. i Zbigniewowi Z.
***
9 miesięcy temu
Wspaniała...tyle,że opozycja ją osądzi i ...
TO.....
9 miesięcy temu
Pytam kiedy wielki bojownik białoruski popierany przez obóz prezydenta Polski o nazwisku Pratasiewicz zostanie odznaczony przez prezydenta Białorusi?
Mecenas
9 miesięcy temu
Na ziemi niezależna i sprawiedliwa jest tylko śmierć , nie bierze kasy, a zabierze każdego.Jest jednak bardzo chuda o aparycji nie wspomnę.PS.zobaczcie ile lat miał niejaki SM jak skazywał ludzi na śmierć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić