Pacjent popełnił samobójstwo na SOR. Mamy oświadczenie szpitala

47

W czwartek do szpitala w Koninie trafił mężczyzna po próbie samobójczej. 74-latek został przyjęty na SOR. Niedługo potem pacjent odebrał sobie życie w szpitalnej toalecie. Zdruzgotana rodzina oskarża personel placówki o nieupilnowanie mężczyzny. Głos w sprawie zabrała oficjalnie dyrekcja szpitala.

Pacjent popełnił samobójstwo na SOR. Mamy oświadczenie szpitala
74-latek popełnił samobójstwo w szpitalu (zdj. poglądowe) (Getty Images, Chokchai Silarug)

Dramatyczne sceny rozegrały się 28 stycznia na SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. W piątek rano w łazience znaleziono ciało 74-latka, który targnął się na własne życie. W oświadczeniu przesłanemu redakcji o2.pl dyrektor placówki Krzysztof Albiński zapewnia, że nie doszło do naruszenia obowiązujących procedur.

74-latek popełnił samobójstwo na SOR. Jest oświadczenie szpitala

Po tym jak 74-latek trafił na SOR, zapadła decyzja o przewiezieniu go do zakładu opieki psychiatrycznej w Sokołówce – czytamy w oświadczeniu. Pacjent miał oczekiwać na transport do placówki na sali wieloosobowej pod stałym nadzorem ratownika medycznego.

Mężczyzna nie był agresywny, dlatego nie wymagał zapięcia w pasy zabezpieczające – opisuje dyrektor szpitala.

W piątek rano pacjent odebrał sobie życie. Jego ciało znaleziono w łazience.

74-latek popełnił samobójstwo w toalecie, a więc w miejscu, gdzie ratownik medyczny nie ma prawa przebywać z Pacjentem. O zaistniałym fakcie personel niezwłocznie powiadomił odpowiednie służby. Wyrażamy ubolewanie, że doszło do takiego zdarzenia na terenie naszego szpitala. – podkreśla Krzysztof Albiński w oświadczeniu przesłanemu redakcji o2.pl.

Pacjent popełnił samobójstwo. Rodzina oskarża personel placówki

Rodzina zmarłego twierdzi jednak, że doszło do nieupilnowania pacjenta, co do którego istniało prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa. Badaniem sprawy zajęła się prokuratura. O ewentualnej winie rozstrzygnąć ma sąd.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Obejrzyj także: To oni popełniają samobójstwa najczęściej. Dramat rozgrywa się za drzwiami

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić