o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Panika na Ukrainie. Szykują się do obrony granicy

195
Podziel się

Na granicę Ukrainy z Białorusią wysyłane są dodatkowe siły służby pogranicznej, Gwardii Narodowej i policji. We wszystkich przygranicznych obwodach trwają ćwiczenia - poinformowała Państwowa Służba Pograniczna Ukrainy (DPSU).

Panika na Ukrainie. Szykują się do obrony granicy
Ćwiczenia Państwowej Służby Pogranicznej Ukrainy i Gwardii Narodowej na granicy z Białorusią w obwodzie Czernihowskim (dpsu.gov.ua)
bESVngqJ

Ukraińska Straż Graniczna, Straż Narodowa i policja skutecznie ze sobą współpracują i kontynuują działania na rzecz dalszego wzmocnienia granicy państwowej z Białorusią - podkreślają pogranicznicy.

Jak podaje stacja Belsat, MSW obawia się jednak, że białoruskie służby skierują migrantów na swoją południową granicę. Według ukraińskich władz za kryzys migracyjny odpowiada Rosja, która w ten sposób dąży do destabilizacji sytuacji w regionie.

bESVngqL

W związku z tym władze Ukrainy zdecydowały o wysłaniu większej liczby funkcjonariuszy na północ kraju. Na granicę ukraińsko-białoruską wysłano także psy, samochody, środki łączności i obserwacji, w tym drony i lotnictwo. Służby monitorują potencjalne miejsca, w których migranci mogliby przekraczać granicę.

Państwowa Służba Pograniczna Ukrainy na swojej stronie internetowej opublikowała zdjęcia z ćwiczeń pograniczników i funkcjonariuszy Gwardii Narodowej w obwodzie czernihowskim. Gwardziści prezentowali metody i środki "zatrzymywania tłumu". Strażnicy graniczni z kolei pokazali, na czym polega patrolowanie granicy.

W czwartek 18 listopada ukraińska straż graniczna z obwodu czernihowskiego zatrzymała 15-osobową grupę migrantów z Bliskiego Wschodu, którzy autobusem z Mińska chcieli dojechać do Lwowa. Na Białorusi przebywali od kilku tygodni. Nie posiadali dokumentów umożliwiających wjazd na teren Ukrainy. Zostali zawróceni na Białoruś.

bESVngqR
Zobacz także: Pierwsi migranci wrócili z Białorusi do Iraku. "Rażono nas prądem, pryskano gazem i wodą"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVngrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(195)
Kroll
1 tyg. temu
No i jak przejda ukraine co ktorys zas stana na naszej granicy i powtorka bedzie
informują
1 tyg. temu
a niejaka Angela Merkel została przyjęta na audiencji przez wybitnego europejskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę
Elpida
1 tyg. temu
A my będziemy szczęśliwi
bESVngrn
maciek
1 tyg. temu
prawie wszystkie nasze służby pilnują Białoruską granicę a potomkowie upowców szmuglują do nas brodatych bez przeszkód
pobożny arab
1 tyg. temu
Ukraińcy nie muszą się szczypać i oglądać na te całą Unię i inne bzdety tylko mogą grzmocić po plecach całą tę islamską hołotę przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Zdaje się , że dopiero tam arabusy dostaną porządną lekcję i konkretny łomot.
niuniek
1 tyg. temu
Bandera zrobi z nimi jak Polaków na Wołyniu.
Ukr
1 tyg. temu
Szkoda, że zbroją się na imigrantów a jak Ruskie wchodziły do nich jak do siebie to oddali Krym i Donbas
ikoo
1 tyg. temu
na zdjęciach widać że marne mają zabezpieczenia na tym przejściu,,,jeden zwitek drutu i żerdzie ich nie zatrzymają
ikolp
1 tyg. temu
rany slabe maja tam zabezpieczenia z jakiś żerdzi,,,jak wpadnie ta dzicz to to rozniesie...
Oooo
1 tyg. temu
Szkocki regiment jest już na ukrainie.
politico
1 tyg. temu
Kaczyński pomstuje teraz na Unię w innej kwestii — konfliktu na granicy polsko-białoruskiej. Czy właściwie: pomstował. Przez wiele dni marszczył czoło i demonstrował gniew za to, że Angela Merkel i Emmanuel Macron rozmawiają z Łukaszenką i Putinem z pominięciem jego skromnej osoby. Jaki Kaczyński miał pomysł na rozwiązanie kryzysu imigracyjnego? Więcej wojska, więcej policji i więcej Straży Granicznej. Żadnych rozmów ze wschodnimi satrapami i bajdurzenie, że zła Unia nie jest naszym sojusznikiem. Tyle, że zła Unia niezbyt się marsem prezesa oraz towarzyszącym mu marsom prezydenta i premiera przejęła. Choć to dość obrzydliwi rozmówcy, to wstępnie dogadała się Łukaszenką i Putinem, by przestali siłą pchać imigrantów na polskie zasieki. Wtedy nagle okazało się, że to także sukces polskiego rządu. Tak — teraz od rządu PiS słyszymy, że Merkel i Macron najpierw dostali instrukcje z Warszawy, a po telefonach na Wschód zawsze dzwonili do Warszawy złożyć raporty. Jednym słowem: to gniew prezesa załatwił Łukaszenkę. Niestety, niektórzy liderzy PiS załapali tę zmianę propagandy z opóźnieniem — jak była premier Beata Szydło, która wciąż atakuje Merkel za to, za co rząd PiS ją chwali. Nie ma się co dziwić. Szydło jest dziś oddalona od Nowogrodzkiej, choć wciąż wierzy, że uda jej się wysadzić z siodła Mateusza Morawieckiego.
Piotrek
1 tyg. temu
obawiam się że Ukraińcy z racji tego że nie mają tak licznej SG a granica jest długa i nieumocniona to nie będą się cackać tylko będą strzelać do bezbronnych ludzi :(
oczywiste /
1 tyg. temu
.. że będziemy mieli ich tysiące / kwestia czasu
bESVngrf
Patriotyczny ...
1 tyg. temu
Ukraina w potrzebie a nasze wojsko w koszarach Wstyd !!! My Polacy zawsze walczylismy za wolnosc wasza i nasza i bardzo chetnie zlozylibysmy danine krwi w obronie naszych ukrainskich braci . Polska odzyskalaby reputacje i na Zachodzie chwaliliby nas jak po Powstaniu Warszawskim !!!! Do boju Polacy !!! Na Moskwe !!! Na Moskwe !!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić