Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Papież wsparł migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Wysłał pieniądze

22
Podziel się:

Papież Franciszek przeznaczył 100 tys. euro na rzecz migrantów, którzy utknęli na granicy między Polską a Białorusią - poinformował Watykan. Część tych pieniędzy trafi do Caritas Polska na udzielanie pomocy migrantom.

Papież wsparł migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Wysłał pieniądze
Papież Franciszek. (Getty Images, 2022 Franco Origlia)

We wtorek 18 stycznia br. Watykan przekazał informację o geście papieża Franciszka. 100 tys. euro zostanie przekazane na rzecz migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej.

Część z tych pieniędzy zostanie przekazana Caritas Polska, by "uporać się z kryzysem migracyjnym na granicy pomiędzy tymi dwoma krajami".

Watykan przypominał, że w trakcie trwającego kryzysu migracyjnego na granicy pomiędzy Polską a Białorusią, tysiące osób, które w większości pochodzą z Bliskiego Wschodu, podjęły próbę jej przekroczenia, by dostać się na terytorium Unii Europejskiej.

Czuję ból z powodu wiadomości na temat sytuacji, w jakiej znalazło się tak wielu z nich: myślę o tych, którzy zginęli w Kanale La Manche; o tych na granicy z Białorusią, z których wielu to dzieci; o tych, którzy toną w Morzu Śródziemnym – mówił pod koniec listopada ubiegłego roku papież Franciszek.

- Migrantów, którzy znaleźli się w tych kryzysowych sytuacjach, zapewniam o mojej modlitwie, a także o moim sercu. Pamiętajcie, że jestem blisko was, poprzez modlitwę i działanie – dodał wówczas.

Ponadto papież Franciszek przekazał taką samą sumę - 100 tys. euro na wsparcie mieszkańców Filipin, którzy ucierpieli w wyniku tajfunu. Kwota ta zostanie przesłana do kościoła lokalnego i przeznaczona dla diecezji najbardziej dotkniętych kataklizmem.

Zobacz także: Selfie z papieżem. Studenci zaskoczyli Franciszka w trakcie pielgrzymki do Grecji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Adam.
2 miesiące temu
Największy obłudnik i fałszywy człowiek na czele religii fałszywej. Współpracuje z Rosją bo jest tak samo pracownikiem szatana jak i cały kler. Niedługo upadnie ten " Babilon Wielki" fałszywe zbiorowisko religii fałszu, pedofili itp.
Ela
6 miesięcy temu
Skąd on miał tyle kasy? przecież nie pracuje.
Vince
6 miesięcy temu
Te 100 tysięcy euro to papież pewnie zarobił na budowie czy gdzie?
Rampampam
6 miesięcy temu
Pierdu pierdu. Caritas polska- no to po kasie. Buhaha
Walerek
6 miesięcy temu
Brawo piekny gest i przykład a hmmm rydzio, jędraszewski, dziwisz nic???? co zabrakło Boga w sercach?????
Koszmar
6 miesięcy temu
Ja to tylko tu zostawię YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary Cudze zabierają Równi i równiejsi Kto dał oreż do walki? Komu zależało na upodleniu rodziny ?
Kas-Jan
6 miesięcy temu
Zasilenie budżetu prywatnego Łukaszenki.
Juras
6 miesięcy temu
No panie Smardzyk. Szefo dał, a ty?
religijny obł...
6 miesięcy temu
Jak na kościół katolicki z miliardami, 100 tys. euro to nie jest wielki gest, to raczej akt miłosierdzia na pokaz, aby pokazać innym, że trzeba robić tak samo, czyli iść w ślady papieża, jaki uznaje, że sponsorowanie muzułmaństwa, jakiemu zrobił swój dzień/święto w katolicyzmie jest świetnym pomysłem, mimo że Koran i Biblia to Księgi ze sobą w przekazie zupełnie sprzeczne.
Blabla
6 miesięcy temu
Ciekawe do czyjej kieszeni te pieniądze trafia? Do Torunia, na Nowogrodzką? Oj podpadł papież naszej władzy kościelnej i PiS. Zakaz wjazdu do naszego kraju masz jak w banku....
Wierzący
6 miesięcy temu
Też łaskawy gest dla rozgłosu... . Nie dość że dał, nie ze swojego, to jeszcze dał Caritas, zamiast uchodźcom...
Znawca sekt
6 miesięcy temu
Jak kasa trafiła do caritasu to uchodźcy nie zobaczą ani grosza. Może sukienkowi przeznaczą zgrzewkę wody.
Tylko
6 miesięcy temu
Watykan tak pomaga uchodźcom na nie swojej ziemi, jak kiedyś oprawcom hitlerowskim. Historia się powtarza.Okaż współczucie i przyjmij ich do siebie,próbuj nawrócić, a przy okazji wybuduj im meczet.Zasłużysz się dla ludzkości. Amen
jazon
6 miesięcy temu
teraz czekamy aż Kalif wyśle przelew dla mordowanych chrześcijan, nie wyśle ? aha sory mike.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić