Piknięcia w czołówce TVP Info. Internauta sprawdził alfabet Morse'a
Po kilku dniach przerwy TVP Info wznowiło sygnał. Od 29 grudnia nadawane są nowe programy, które realizują nowi pracownicy w nowym studiu. Nowa jest także czołówka serwisu informacyjnego. Po kilku dniach internauci odkryli, że w czołówce zaszyfrowano krótką wiadomość.
20 grudnia TVP Info przestało nadawać sygnał. Stało się tak ze względu na burzliwe zmiany jakie zostały dokonane w całej Telewizji Polskiej. Sygnał programu informacyjnego wznowiono dopiero 29 grudnia.
Wiadomość w czołówce TVP
Widzowie mogli się jednak zdziwić, ponieważ poza logo zmieniło się wszystko. Zmienili się prowadzący, reporterzy, studio, a także programy.
Czytaj także: Dramatyczna oglądalność. Podali wyniki TVP Info
Okazało się, że TVP Info zaskakuje jeszcze jednym szczegółem. W czołówce pojawiły się krótsze i dłuższe piknięcia. Internauci szybko odkryli, że jest to wiadomość nadana za pomocą alfabetu Morse'a.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Przypadkowe odkrycie w reklamówce. Ewaukowano cały budynek
Wiadomość jest bardzo prosta. Kilka sygnałów oznacza po prostu "TVP". Dla wielu osób było to ogromnym zaskoczeniem.
Czytaj także: TVP do likwidacji. Sieć zalała fala memów
Ludzie... co ja żem odkrył właśnie. Zastanawialiście się może kiedyś przez ostatnie dni co mogą oznaczać te piknięcia w czołówce serwisu #TVPInfo? Okazuje się, że to taka drobna wiadomość w Morse'ie - napisał jeden z internautów, który odkrył tę wiadomość.
TVP Info w odmienionej formie działa już od kilku dni. Zmiany w TVP Info jednak nie wszystkim się spodobały. Okazało się, że działania z ostatnie działania mocno wpłynęły na oglądalność stacji.
Od 29 grudnia do 1 stycznia TVP Info śledziło średnio 68,1 tys. widzów. Jak przekazują Wirtualne Media, wynik ten daje 0,96 proc. udziału w rynku telewizyjnym. TVP Info znalazło się na piątym miejscu za TVN24, TV Republika, Polsat News i Wydarzenia24.
Do 19 grudnia, stacja zajmowała miejsce w ścisłej czołówce, tuż za TVN24. Eksperci przypominają, że nowe wyniki nie muszą być odzwierciedleniem rzeczywistości, ponieważ zbierano je przez kilka dni i to w okresie Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.