aktualizacja 

PiS przegrywa głosowanie. Szeptem: "Elżbieta, jest prośba szefa..."

105

Do sieci trafiło nagranie, podczas którego słychać, jak po czwartkowym głosowaniu do Elżbiety Witek, marszałek Sejmu, podchodzi Piotr Gliński, przewodniczący Komitetu Społecznego Rady Ministrów i zwraca się "w imieniu szefa". Niewiarygodne, co powiedział.

PiS przegrywa głosowanie. Szeptem: "Elżbieta, jest prośba szefa..."
Czwartkowe obrady Sejmu. (PAP, Mateusz Marek)

Do Sejmu trafiła uchwała Senatu o odrzuceniu jednej z ustaw covidowych, którą PiS chciał wczoraj odrzucić w toku głosowania. Niestety, coś poszło nie tak i z 226 członków sejmowych obrad, potrzebnych, aby przegłosować odrzucenie uchwały, "za odrzuceniem" zagłosowało jedynie 225 członków.

Na sali słychać było szmery i popłoch wśród całej Zjednoczonej Prawicy, która zaczęła zastanawiać się "co teraz". Na ratunek przybył jednak nieoczekiwanie Piotr Gliński, który podszedł i szepczącym głosem powiedział do Elżbiety Witek:

Elżbieta, jest prośba szefa, żeby zrobić przerwę, bo chyba reasumpcję trzeba będzie zrobić.

Przewodniczący KSRM nie zdawał sobie najwyraźniej sprawy z faktu, że mikrofon marszałek sejmu był włączony, a wszystko, co mówi, może być słychać na transmisji na żywo. I tak też się stało. Nagranie z obrad udostępniła na Twitterze m.in. posłanka Agata Dziemianowicz-Bąk.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zgodnie więc z życzeniem "szefa", przyjęto wniosek o reasumpcję. Wcześniej jednak marszałek sejmu zwołała Konwent Seniorów.

Statystyka diametralnie zmieniła się podczas kolejnej próby głosowania, więc teraz zamiast 225 posłów, "za odrzuceniem" tym razem zagłosowało posłów 234. Tak więc niewygodną uchwałę Senatu odrzucono.

Zachowanie Piotra Glińskiego szeroko komentowano na Twitterze. Wśród opozycji pojawiły się słuszne głosy oburzenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić