o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

PiS przegrywa głosowanie. Szeptem: "Elżbieta, jest prośba szefa..."

38
Podziel się

Do sieci trafiło nagranie, podczas którego słychać, jak po czwartkowym głosowaniu do Elżbiety Witek, marszałek Sejmu, podchodzi Piotr Gliński, przewodniczący Komitetu Społecznego Rady Ministrów i zwraca się "w imieniu szefa". Niewiarygodne, co powiedział.

PiS przegrywa głosowanie. Szeptem: "Elżbieta, jest prośba szefa..."
Czwartkowe obrady Sejmu. (PAP, Mateusz Marek)
bDTskwvF

Do Sejmu trafiła uchwała Senatu o odrzuceniu jednej z ustaw covidowych, którą PiS chciał wczoraj odrzucić w toku głosowania. Niestety, coś poszło nie tak i z 226 członków sejmowych obrad, potrzebnych, aby przegłosować odrzucenie uchwały, "za odrzuceniem" zagłosowało jedynie 225 członków.

Na sali słychać było szmery i popłoch wśród całej Zjednoczonej Prawicy, która zaczęła zastanawiać się "co teraz". Na ratunek przybył jednak nieoczekiwanie Piotr Gliński, który podszedł i szepczącym głosem powiedział do Elżbiety Witek:

Elżbieta, jest prośba szefa, żeby zrobić przerwę, bo chyba reasumpcję trzeba będzie zrobić.
bDTskwvH

Przewodniczący KSRM nie zdawał sobie najwyraźniej sprawy z faktu, że mikrofon marszałek sejmu był włączony, a wszystko, co mówi, może być słychać na transmisji na żywo. I tak też się stało. Nagranie z obrad udostępniła na Twitterze m.in. posłanka Agata Dziemianowicz-Bąk.

Zgodnie więc z życzeniem "szefa", przyjęto wniosek o reasumpcję. Wcześniej jednak marszałek sejmu zwołała Konwent Seniorów.

bDTskwvN

Statystyka diametralnie zmieniła się podczas kolejnej próby głosowania, więc teraz zamiast 225 posłów, "za odrzuceniem" tym razem zagłosowało posłów 234. Tak więc niewygodną uchwałę Senatu odrzucono.

Zachowanie Piotra Glińskiego szeroko komentowano na Twitterze. Wśród opozycji pojawiły się słuszne głosy oburzenia.

bDTskwvO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTskwwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Janek
4 miesiące temu
SKANDAL SKANDAL ,blisko 40 milionowym krajem w sercu EUROPY rzadzi ręcznie jeden maly człowiek. Szef prosi , szef karze, Szef żąda co tam Sejm i 460 posłów wybranych przez Naród , liczy sie zdanie jednego czlowieka, gdy Pis przegrywa głosowanie za chwile drugie i wtedy wygrywa.To zabawa małych dzieci a nie prawdziwa demokracja. .Polska juz nie jest NIESTETY panstwem demokratycznym.Obracamy sie gdzies pomiedzy Turcją Erdogana a Białorusią Lukaszenki.Czy po to przez kilkadziesiat lat walczyła Solidarnosc o demokracje i wolnosc czy po to gineli na ulicach ludzie aby teraz Polska rzadził dyktator.Wstydzcie sie wyborcy PIS .Przy waszej pomocy likwiduje sie stopniowo demokracje w Polsce.Wchodzimy w mroki dyktatury.
Bat Chłopski
4 miesiące temu
Nie jestem za opozycją ale w 100% popieram oburzenie. Kim jest ten mały człowiek, że go tak słuchają? Całe życie haki ma wszystkich zbierał czy o co chodzi?
Ninka
4 miesiące temu
Powiedzcie czy to normalne? Po co Nam ten Sejm jak o wszystkim decyduje szef.Ludzie to My obywatele na to pozwalamy.
bDTskwwj
Chyży ruj
4 miesiące temu
Każdy mówi co innego podobno ktoś z posłów pomylił się podczas głosowania. Jeżeli regulamin Sejmu pozwala na powtórzenie głosowania to jest ok. Jeżeli nie to PiS przegiął! Czy ktoś wie jak jest?
Rys
4 miesiące temu
Brakuje slow, aby to skomentowac Po co nam Sejm, rzad,itd. skoro rzadzi ktos inny.
Najnowsze komentarze (38)
@ sejmowa
4 miesiące temu
I pomyśleć że rząd Suchockiej upadł jednym głosem
jan
4 miesiące temu
Ten kraj nie potrzebuje sejmu czy senatu wystarczy zbawiciel narodu, ile kasy zostało by w kasie narodu na rozdawnictwo za poparcie.
AAAAAAA
4 miesiące temu
Kaczyński dopuści do rozlewu krwi, a władzy nie odda.
gosciuuop
4 miesiące temu
No cóż chyba musimy podzielić państwo na pół i dalej żyć
gosciuuop
4 miesiące temu
Kolejne wybory będą na bank fałszowane musimy wezwać obserwatorów z zewnątrz i przynajmniej w każdej komisji jeden przedstawiciel opozycji.
gosciuuop
4 miesiące temu
Nie będę szanował władzy, która łamie prawo, od dziś czynnie włączam się w działalność opozycyjną. Nie chcę powrotu komunizmu do Polski.
Dorcia
4 miesiące temu
A co tu komentować robią co chcą. Mówię wam że jak cały naród nie wyjdzie na ulicę to zniszczą i okradną ta Polskę
mjr
4 miesiące temu
Po co w takim razie utrzymujemy tylu posłów?
bDTskwwb
POmaska
4 miesiące temu
,,Zachowanie Piotra Glińskiego szeroko komentowano na Twitterze. Wśród opozycji pojawiły się słuszne głosy oburzenia" A któż to z was,ograniczona intelektualnie,tłuszczo, wykoncypował,że wśród tzw.opozycji głosy oburzenia były SŁUSZNE,a nie odwrotnie,były niesłuszne?
Olopino
4 miesiące temu
Brawo PiS !!!!! Na glebę tych od opozycji!!!!
Waldi
4 miesiące temu
Jak oni zażarcie przeobrażają całe państwo polskie, żeby je zhołdować swojemu szefowi
Janek
4 miesiące temu
Pis wygrał wybory.OK- wygral niech sobie rządzi nawet kolejne 10 lat .Problem w tym aby rządził UCZCIWIE dla dobra wszystkich Polaków z poszanowaniem zasad DEMOKRACJI a nie po DYKTATORSKU dla interesu partii i wąskiego grona SWOJAKów .Po co te krętactwa , powtarzanie głosowań pod pozorem iz ktos sie pomylił itp bo sie przegrało,Polacy mają odbiorniki telewizyjne i widzą co sie dzieje w Sejmie , kant zawsze bedzie kantem a tych kretactw i kombinacji jest coraz wiecej, przypomina to Dume Putina chciał ustawe o nietykalnosci i juz ją ma moze robic co chce i wlos mu z glowy nie spadnie prawdziwy CAR.Czy u nas tez tak ma byc.Nie róbcie z Polaków durni dzisjaj nawet dzieci z przedszkola wyłapią takie kombinacje i krętactwa.Dla samorzadów wydano 12 mld zł ale tylko dla swojaków , czy w Warszawie, Gdansku, Lodzi i innych miastach zyją inni Polacy- chyba że drugiego SORTU.
Rys
4 miesiące temu
Brakuje slow, aby to skomentowac Po co nam Sejm, rzad,itd. skoro rzadzi ktos inny.
Donald
4 miesiące temu
Największy nieszczęściem dla Polski i to nie do przebicia , byłyby rządy po, psl, ko, i lewicy!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić