Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

PiS przegrywa głosowanie. Szeptem: "Elżbieta, jest prośba szefa..."

38
Podziel się

Do sieci trafiło nagranie, podczas którego słychać, jak po czwartkowym głosowaniu do Elżbiety Witek, marszałek Sejmu, podchodzi Piotr Gliński, przewodniczący Komitetu Społecznego Rady Ministrów i zwraca się "w imieniu szefa". Niewiarygodne, co powiedział.

PiS przegrywa głosowanie. Szeptem: "Elżbieta, jest prośba szefa..."
Czwartkowe obrady Sejmu. (PAP, Mateusz Marek)
bETbAbph

Do Sejmu trafiła uchwała Senatu o odrzuceniu jednej z ustaw covidowych, którą PiS chciał wczoraj odrzucić w toku głosowania. Niestety, coś poszło nie tak i z 226 członków sejmowych obrad, potrzebnych, aby przegłosować odrzucenie uchwały, "za odrzuceniem" zagłosowało jedynie 225 członków.

Na sali słychać było szmery i popłoch wśród całej Zjednoczonej Prawicy, która zaczęła zastanawiać się "co teraz". Na ratunek przybył jednak nieoczekiwanie Piotr Gliński, który podszedł i szepczącym głosem powiedział do Elżbiety Witek:

Elżbieta, jest prośba szefa, żeby zrobić przerwę, bo chyba reasumpcję trzeba będzie zrobić.
bETbAbpj

Przewodniczący KSRM nie zdawał sobie najwyraźniej sprawy z faktu, że mikrofon marszałek sejmu był włączony, a wszystko, co mówi, może być słychać na transmisji na żywo. I tak też się stało. Nagranie z obrad udostępniła na Twitterze m.in. posłanka Agata Dziemianowicz-Bąk.

Zgodnie więc z życzeniem "szefa", przyjęto wniosek o reasumpcję. Wcześniej jednak marszałek sejmu zwołała Konwent Seniorów.

bETbAbpp

Statystyka diametralnie zmieniła się podczas kolejnej próby głosowania, więc teraz zamiast 225 posłów, "za odrzuceniem" tym razem zagłosowało posłów 234. Tak więc niewygodną uchwałę Senatu odrzucono.

Zachowanie Piotra Glińskiego szeroko komentowano na Twitterze. Wśród opozycji pojawiły się słuszne głosy oburzenia.

bETbAbpq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbAbpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
@ sejmowa
12 miesięcy temu
I pomyśleć że rząd Suchockiej upadł jednym głosem
jan
12 miesięcy temu
Ten kraj nie potrzebuje sejmu czy senatu wystarczy zbawiciel narodu, ile kasy zostało by w kasie narodu na rozdawnictwo za poparcie.
AAAAAAA
12 miesięcy temu
Kaczyński dopuści do rozlewu krwi, a władzy nie odda.
bETbAbpL
gosciuuop
12 miesięcy temu
No cóż chyba musimy podzielić państwo na pół i dalej żyć
gosciuuop
12 miesięcy temu
Kolejne wybory będą na bank fałszowane musimy wezwać obserwatorów z zewnątrz i przynajmniej w każdej komisji jeden przedstawiciel opozycji.
gosciuuop
12 miesięcy temu
Nie będę szanował władzy, która łamie prawo, od dziś czynnie włączam się w działalność opozycyjną. Nie chcę powrotu komunizmu do Polski.
Dorcia
12 miesięcy temu
A co tu komentować robią co chcą. Mówię wam że jak cały naród nie wyjdzie na ulicę to zniszczą i okradną ta Polskę
mjr
12 miesięcy temu
Po co w takim razie utrzymujemy tylu posłów?
POmaska
12 miesięcy temu
,,Zachowanie Piotra Glińskiego szeroko komentowano na Twitterze. Wśród opozycji pojawiły się słuszne głosy oburzenia" A któż to z was,ograniczona intelektualnie,tłuszczo, wykoncypował,że wśród tzw.opozycji głosy oburzenia były SŁUSZNE,a nie odwrotnie,były niesłuszne?
Olopino
12 miesięcy temu
Brawo PiS !!!!! Na glebę tych od opozycji!!!!
Waldi
12 miesięcy temu
Jak oni zażarcie przeobrażają całe państwo polskie, żeby je zhołdować swojemu szefowi
Janek
12 miesięcy temu
Pis wygrał wybory.OK- wygral niech sobie rządzi nawet kolejne 10 lat .Problem w tym aby rządził UCZCIWIE dla dobra wszystkich Polaków z poszanowaniem zasad DEMOKRACJI a nie po DYKTATORSKU dla interesu partii i wąskiego grona SWOJAKów .Po co te krętactwa , powtarzanie głosowań pod pozorem iz ktos sie pomylił itp bo sie przegrało,Polacy mają odbiorniki telewizyjne i widzą co sie dzieje w Sejmie , kant zawsze bedzie kantem a tych kretactw i kombinacji jest coraz wiecej, przypomina to Dume Putina chciał ustawe o nietykalnosci i juz ją ma moze robic co chce i wlos mu z glowy nie spadnie prawdziwy CAR.Czy u nas tez tak ma byc.Nie róbcie z Polaków durni dzisjaj nawet dzieci z przedszkola wyłapią takie kombinacje i krętactwa.Dla samorzadów wydano 12 mld zł ale tylko dla swojaków , czy w Warszawie, Gdansku, Lodzi i innych miastach zyją inni Polacy- chyba że drugiego SORTU.
Rys
12 miesięcy temu
Brakuje slow, aby to skomentowac Po co nam Sejm, rzad,itd. skoro rzadzi ktos inny.
bETbAbpD
Donald
12 miesięcy temu
Największy nieszczęściem dla Polski i to nie do przebicia , byłyby rządy po, psl, ko, i lewicy!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić