Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

"Pochylone głowy". Tak abp Jędraszewski podsumował dzieci i młodzież

826
Podziel się:

Z najnowszych statystyk z ubiegłego już roku wynika, że z Kościoła wiernych ubywa, zwłaszcza najmłodszych. Zdaniem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego winny jest nie Kościół, a m.in. nauczanie zdalne.

"Pochylone głowy". Tak abp Jędraszewski podsumował dzieci i młodzież
Abp Jędraszewski (PAP, Łukasz Gągulski)

Dane zebrane na koniec 2021 roku potwierdziły tylko obawy duchownych - w Polsce spada liczba wiernych. Z badania CBOS-u wynika, że praktyki religijne spadły wśród dzieci o 30 proc.względem poprzedniego roku. Na antenie Radia Kraków sytuację tę skomentował abp Jędraszewski.

Nie tyle Kościół wpłynął na to, co się dzieje w Kościele, jeśli chodzi o frekwencje na mszach świętych, obecność młodzieży. Kościół stał się ofiarą tego wszystkiego, co się dzieje. Odpowiedzi nie są proste, jakby mogły świadczyć suche dane - mówił metropolita krakowski.

Co w takim razie wpłynęło na najmłodszych, że nie chcą chodzić do Kościoła? Arcybiskup Jędraszewski uważa, że brak uspołecznienia i kontakt zdalny z resztą świata mógł mieć na to niemały wpływ.

Lęki, jakieś zamykanie się w sobie, brak umiejętności kontaktów między sobą, brak możliwości normalnego wzrastania, czego niezbędnym warunkiem są szkoły, a one przez dłuższy czas funkcjonowały poprzez zdalne nauczanie - stwierdził na antenie Radia Kraków.
Jedną z przyczyn tego problemu są współczesne środki komunikowania się społecznego. Dzieci chętniej będą patrzyły na to, co znajdą w smartfonie czy internecie niż [słuchały tego], co mogłyby usłyszeć od swoich rodziców czy dziadków. To jest pokolenie "pochylonych głów" - puentuje metropolita krakowski.
Zobacz także: Kamil Stoch już nic nie musi. Ojciec o filozofii Stocha. „On chce tylko poprawiać to, co robi”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(826)
Artur St.
9 miesięcy temu
Poziom komentarzy dostosowany do poziomu wypowiedzi i autorów artykułu. Ja mam relację osobistą, Pan Jezus, anioł, demon i mama. I unikaj mnie. Apostazja. Idzie tylko o pieniądze. A kiedy w kasie forsa..
Tomek
9 miesięcy temu
To przez nie mów nikomu. Nie chcą dać nikomu.
Mężczyzna z r...
9 miesięcy temu
Może młodzież nie chcę się zabawiać w nie mów nikomu. Dokonuje apostazji. I dobrze robi.
Popatrzcie na...
9 miesięcy temu
Dopóki nie osądzą Rydzyka I kościół nie potępi jego gorszącego hedonizm i upolitycznienia z PIS, nie zajrzę do kościoła.
Jan
9 miesięcy temu
Obłuda w złotych szatach nie chce dostrzec tego, że dorośli, młodzież i dzieci w końcu widzą całą obecną o historyczną prawdę o kościele katolickim.
gość
9 miesięcy temu
'Diabeł wdział ornat i ogonem na mszę dzwoni' ;)
gość
9 miesięcy temu
Wariatkowo czeka na ten 'okaz'...
Jankes
9 miesięcy temu
Jestem (jeszcze) praktykującym katolikiem. Winien jest tylko jeden - sam kościół - czytaj kler. Biskupi żyją w innym świecie. Czas zejść na ziemię.
Jasiek
9 miesięcy temu
Winni są pedofile w sutannach, oraz ich zwierzchnicy zamiatający przestępstwa pod dywan. Chowanie swoich wynurzeń za krzyżem to podłość nie do wybaczenia. Przepych oraz bogactwo, co niektórych duchownych, też odstrasza i nie budzi szacunku.
Sprawiedliwy
9 miesięcy temu
Ten to dawno już odleciał jak kometa w przeszczen kosmiczną po jego kazaniach i wywodach można wnioskować ze padł ofiarą nie pelnosprynosci kopułki
ben
9 miesięcy temu
My rodzice przestaliśmy oddawać swoje pociechy w ręce tej organizacji ponieważ nikt Wam nie ufa, chronicie przestępców i pierzecie forsę. Precz z kościołem tam nie ma boga tylko kasa sie liczy
Miecznik
9 miesięcy temu
Religia to ideologia podporzadkowania i wcielenia jednostki w ramy organizacji hierarchicznej gdzie jednostka jest skazana na przyjmowanie poleceń ,zakazów i wiedzy od przełożonych, wykonuje nałożone obowiązki bez samodzielnego myślenia o ich przydatności w jej życiu w zamian otrzymując obietnice czegoś co jest niemożliwe do sprawdzenia w życiu doczesnym! Ideolodzy religii nazywani są świętymi. Oni to w swej wyobraźni rozmawiają z wymyślonym przez nich samych bóstwem i przekazują jego polecenia ,nauki i zakazy pisząc święte księgi czyli swoje ideologiczne przesłanie! Przesłanie to zwane przez nich wiarą po dobroci lub najczęściej fizycznym przymusem narzucają ludom które przyjmują je jako prawdę objawioną przez nieokreślone bliżej bóstwo zwane tak i tak !! Następne pokolenia przyjmują to jako oczywistość i do puki nie zaczną zgłębiać wiedzy w temacie życie toczy się w rytm ideologii religijnej panującej!
vvx
9 miesięcy temu
Jak zawsze powiedział niewygodną prawdę, która wielu się nie spodobała, więc go hejtują.
boski
9 miesięcy temu
Jędraszewski to wcielone zło . Powiedz dziadku gdzie się podziało z DEKALOGU PRZYKAZANIE ZABRANIAJĄCE KULTU WIZERUNKÓW . " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu ........"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić