Artykuł sponsorowany | 

Podkład mineralny – sypki czy płynny? Podpowiadamy, co wybrać

Podkład mineralny to hit w kosmetycznym świecie. Dowiedz się, na czym polega jego fenomen i dlaczego warto używać go na co dzień. Podpowiemy też, który produkt lepiej się sprawdzi – płynny czy w pudrze.

Podkład mineralny – sypki czy płynny? Podpowiadamy, co wybrać
Podkład mineralny – sypki czy płynny? Podpowiadamy, co wybrać (materiały partnera)

Czym jest podkład mineralny?

Podkład mineralny to doskonała alternatywa dla jego tradycyjnych odpowiedników. Tym, co go wyróżnia, jest krótki skład, który ogranicza pojawianie się podrażnień. Już sama nazwa wskazuje, że są w nim minerały, które naturalnie występują w przyrodzie. Wszystko to sprawia, że podkład mineralny słynie z wyjątkowych właściwości.

Ze względu na swoje właściwości, jeszcze w latach 70. XX wieku podkład mineralny był wykorzystywany po zabiegach medycyny estetycznej.

Delikatne składniki pochodzenia naturalnego nie podrażniają skóry, nawet wrażliwej i po przebytych zabiegach medycznych. Tlenek cynku działa antybakteryjnie, pomaga w walce z wypryskami oraz zwalcza wolne rodniki, hamując starzenie się skóry, a dwutlenek tytanu jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, który chroni przed promieniowaniem UV. W każdym kosmetyku mineralnym jest też mika, która rozświetla cerę, sprawiając, że wygląda zdrowiej i młodziej.

Podkład mineralny w pudrze vs płynny

Na sklepowych półkach znajdziesz podkład mineralny w pudrze oraz w płynie. Wybór możesz uzależnić od tego, który rodzaj kosmetyku wolisz nakładać. Jednak warto wiedzieć, że to sypkie podkłady cieszą się najlepszymi opiniami i są najpopularniejszą formą tego rodzaju kosmetyku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: aby naturalnie występujące w przyrodzie minerały zyskały postać proszku, nie trzeba dodawać do nich kolejnych substancji, np. konserwujących. Szeroki wybór takich podkładów mineralnych w pudrze oferuje polska marka Annabelle Minerals.

Golden Fair to jeden z odcieni podkładów mineralnych w pudrze od Annabelle Minerals, który pasuje do karnacji aż 70% osób w Polsce.

Dzięki temu, że są one dostępne w wielu odcieniach, z łatwością można dopasować je do karnacji, a ich świetny skład zadowoli posiadaczki i posiadaczy nawet najbardziej wymagającej skóry.

Jak nakładać podkład mineralny w pudrze?

Aby skóra idealnie prezentowała się po nałożeniu podkładu mineralnego w pudrze, konieczne jest umiejętne nakładanie go. Przyda się do tego specjalny pędzel typu kabuki z krótką rączką oraz z grubym, krótkim i gęstym włosiem lub pędzel flat top, który ma gęste i zbite włosie. Używanie pierwszego z nich daje delikatny efekt po naniesieniu podkładu, a drugi zapewnia mocniejsze krycie.

Sam sposób aplikacji podkładu mineralnego w pudrze warto dopasować do rodzaju cery:

  • koliste ruchy będą najlepsze w przypadku cery tłustej, mieszanej oraz normalnej,
  • krótkie, posuwiste ruchy z góry na dół sprawdzą się przy cerze suchej, wrażliwej i naczyniowej,
  • stemplowanie jest odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

W każdym przypadku aplikowanie podkładu warto rozpocząć od wysypania odrobiny produktu np. na wieczko od opakowania. Dzięki temu łatwiej jest nałożyć odpowiednią ilość kosmetyku na pędzel. Strzepnij z niego nadmiar podkładu i dopiero wtedy nanieś go na skórę.

Pamiętaj!

Żaden kosmetyk nie będzie dobrze wyglądał na zaniedbanej skórze, dlatego pamiętaj o jej odpowiedniej pielęgnacji – oczyszczanie i nawilżanie to podstawa!

Zacznij od środkowej części twarzy i odpowiednimi ruchami kieruj się na zewnątrz. Ważne jest to, aby nie nanosić zbyt dużo podkładu naraz. Lepiej stopniowo budować krycie, jeśli jest to konieczne np. przy dużych, widocznych niedoskonałościach, choć najczęściej wystarczy jedna cienka warstwa. Wyjątkowo mocne krycie można też osiągnąć, aplikując podkład mineralny w pudrze na mokro. Wystarczy na początku spryskać pędzel wodą termalną lub hydrolatem. Nie obawiaj się sztucznego efektu nawet przy bardzo mocnym kryciu. Minerały świetnie wtapiają się w skórę i stają się niemal niewidoczne.

Jaki podkład mineralny wybrać?

Niewątpliwą zaletą podkładów mineralnych jest fakt, że odpowiadają na różnorodne potrzeby skóry. Z tego powodu na sklepowych półkach znajdziesz kilka rodzajów tych kosmetyków:

  • rozświetlający podkład mineralny – dzięki większej zawartości miki, doskonale rozświetla skórę, nadając jej młodzieńczego i zdrowego blasku, dlatego szczególnie jest polecany do cery poszarzałej i zmęczonej z niewielkimi zmarszczkami,
  • matujący podkład mineralny – powstał z myślą o cerze tłustej ze skłonnością do powstawania wyprysków, ponieważ reguluje ilość wydzielanego sebum, pomaga zregenerować uszkodzony naskórek, maskuje niedoskonałości, a matowe wykończenie utrzymuje się na skórze przez wiele godzin,
  • kryjący podkład mineralny – perfekcyjnie tuszuje wszelkie niedoskonałości skóry oraz wyrównuje jej koloryt.

Dobierając podkład mineralny do rodzaju swojej skóry, możesz mieć pewność, że nie tylko będzie sprawiać wrażenie pięknej i zdrowej, ale w rzeczywistości taka się stanie. Naturalne składniki zawarte w kosmetyku będą na co dzień wspierać pielęgnację Twojej cery.

Artykuł sponsorowany
Autor: Artykuł Sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić