Podpalenie? Spłonęła słynna kapliczka na Jasnej Polanie. "Skończyła się pewna epoka"

19

W niedzielę 2 maja doszło do pożaru w Grzechyni (woj. małopolskie). W jego wyniku całkowicie spłonęła słynna kapliczka, która znajdowała się na Jasnej Polanie.

Podpalenie? Spłonęła słynna kapliczka na Jasnej Polanie. "Skończyła się pewna epoka"
Pożar kapliczki wybuchł rankiem w niedzielę 2 maja. Pożar doszczętnie strawił obiekt, który od lat stał na Jasnej Polanie (Getty Images)

Według nieoficjalnych informacji ogień mógł pojawić się na Jasnej Polanie w wyniku podpalenia. To nie byłaby pierwsza taka sytuacja na przestrzeni ostatnich tygodni, gdy ktoś zdewastował obiekt sakralny – na początku kwietnia podobna sytuacja miała miejsce w Zembrzycach w woj. małopolskim.

Pożar kapliczki na Jasnej Polanie w Grzechyni. Ks. Isakowicz-Zaleski komentuje

Swój żal z powodu pożaru kapliczki wyraził między innymi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny wyraził ubolewanie, że zniszczeniu uległa pozostałość po ośrodku założonym przez nieżyjącego już ks. Kazimierza Jancarza. Ks. Jancarz pełnił posługę w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Mistrzejowice w Krakowie-Nowej Hucie, wokół której z czasem gromadzić się członkowie "Solidarności".

Spłonęła kaplica na Jasnej Polanie w Grzechyni. Była to ostatnia pozostałość po ośrodku założonym przez śp. ks. Kazimierza Jancarza w Nowej Hucie i prowadzonym przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy. Skończyła się pewna epoka – ubolewał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje portal Sucha24.pl, wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmą się funkcjonariusze policji. Za teorią o podpaleniu ma świadczyć m.in. brak instalacji elektrycznej w pobliżu, której zwarcie mogłoby doprowadzić do pojawienia się ognia.

Zobacz także: Zobacz też: Lekkomyślne wypalanie traw. Rosyjscy strażacy w pułapce ogniowej
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić