o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Podpalenie? Spłonęła słynna kapliczka na Jasnej Polanie. "Skończyła się pewna epoka"

14
Podziel się

W niedzielę 2 maja doszło do pożaru w Grzechyni (woj. małopolskie). W jego wyniku całkowicie spłonęła słynna kapliczka, która znajdowała się na Jasnej Polanie.

Podpalenie? Spłonęła słynna kapliczka na Jasnej Polanie. "Skończyła się pewna epoka"
Pożar kapliczki wybuchł rankiem w niedzielę 2 maja. Pożar doszczętnie strawił obiekt, który od lat stał na Jasnej Polanie (Getty Images)
bDXGEJCd

Według nieoficjalnych informacji ogień mógł pojawić się na Jasnej Polanie w wyniku podpalenia. To nie byłaby pierwsza taka sytuacja na przestrzeni ostatnich tygodni, gdy ktoś zdewastował obiekt sakralny – na początku kwietnia podobna sytuacja miała miejsce w Zembrzycach w woj. małopolskim.

Pożar kapliczki na Jasnej Polanie w Grzechyni. Ks. Isakowicz-Zaleski komentuje

Swój żal z powodu pożaru kapliczki wyraził między innymi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny wyraził ubolewanie, że zniszczeniu uległa pozostałość po ośrodku założonym przez nieżyjącego już ks. Kazimierza Jancarza. Ks. Jancarz pełnił posługę w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Mistrzejowice w Krakowie-Nowej Hucie, wokół której z czasem gromadzić się członkowie "Solidarności".

bDXGEJCf
Spłonęła kaplica na Jasnej Polanie w Grzechyni. Była to ostatnia pozostałość po ośrodku założonym przez śp. ks. Kazimierza Jancarza w Nowej Hucie i prowadzonym przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy. Skończyła się pewna epoka – ubolewał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na Twitterze.
bDXGEJCl

Jak podaje portal Sucha24.pl, wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmą się funkcjonariusze policji. Za teorią o podpaleniu ma świadczyć m.in. brak instalacji elektrycznej w pobliżu, której zwarcie mogłoby doprowadzić do pojawienia się ognia.

Zobacz także: Zobacz też: Lekkomyślne wypalanie traw. Rosyjscy strażacy w pułapce ogniowej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGEJCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Adam N 1973
wczoraj
"Tęczowa" tolerancja i empatia
Mayhem
2 dni temu
Niedługo isakowicz-Zaleski sam się skonczysz
bercik
3 dni temu
Czemu kasujecie komentarze nikogo nie obrażające?
bDXGEJCH
Momento.
3 dni temu
To przykre.Wiem, wierzę w to mocno, że łotrów dosięga kara, choć oni w to nie wierzą. I dosięgnie, może nie zaraz.
warta
3 dni temu
Przestańcie niszczyć edukację, to wtedy ludzie będą mądrzejsi i będą wszystko szanować.
Dariusz
3 dni temu
A ten demokrata z matką boską w klapie nawet słowa oburzenie nie wyrazi!
krys58
3 dni temu
Cała bolszewia - dziś kapliczka, jutro ludzie, przecież ojcowie i dziadkowie tych podpalaczy to nawet strzelali bezbronnym w tył głowy. Kto jest wrogiem KK??? cała ta ideologia lgbt+++, pogrobowcy komuny i pożyteczni idioci..., jakieś Julki i Oskarki ze smartfonem w ręku, myślą że tik-tok jest bogiem naszych czasów
takieżycie
3 dni temu
żołnierz izraelski mówi do kolegi. Idę zastrzelę paru Palestyńczyków. Kolega go pyta - a jak ciebie zastrzelą ? Ten odpowiada - mnie ? a Za co?
Podejrzliwy
3 dni temu
Prowokacja! Wszystkie podpalenia obiektów sakralnych wydarzyły się w Małopolsce, zagłębiu katolicyzmu i pisizmu.
baran
3 dni temu
Do władzy próbuje się dostać dzicz typu z ' France'i robic to co tam z Notra Dame i innymi kościołami.
HEJ
3 dni temu
należy odbudowac tę kapliczkę tak by źli ludzie zrozumieli ,że są dobrzy ludzie i co źli zniszczą dobrzy odbudują , TAK NALEZY POKAZAĆ ,ŻE SIŁA JEST W NARODZIE I NIKT NAM IDEOLOGII OBCEJ WTŁACZAŁ DO GŁÓW NIE BEDZIE
antyfan
3 dni temu
Widać, że hasło "dym w kościołach" nabiera rozpędu. Wobec tego widzę osobę mentalnie odpowiedzialną za to, co się w takich wpadkach dzieje.
Eris
3 dni temu
E tam, zwyczajnie Perun się wściekł, gdy się dowiedział, że zaborcy religijni nie dość, że niszczą wiarę naszych ojców, to jeszcze wykorzystują seksualnie i bezkarnie nasze dzieci. A tu zaraz podpalenia i wielkie mecyje...
bDXGEJCz
Covid
3 dni temu
Taka była słynna tylko nikt o niej nie słyszał po za parema osobami.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić