Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Polacy znaleźli sposób. Tak obchodzą zakaz sprzedaży alkoholu w sieci

5

Koronawirus bardzo mocno uderza w różne sektory gospodarki. Mocno cierpią m.in. ci, którzy zajmują się sprzedażą alkoholu. Ich sytuacja jest dodatkowo problematyczna z uwagi na to, że nie mogą dystrybuować swoich produktów przez Internet. Niektórzy jednak sprytnie omijają ten zakaz.

Polacy znaleźli sposób. Tak obchodzą zakaz sprzedaży alkoholu w sieci
Sprzedawcy obchodzą zakaz sprzedaży alkoholu (Pixabay)

Money.pl zauważa, że ten rok nie jest łaskawy dla branży piwowarskiej. Na jej problemy złożyło się kilka czynników. Chodzi m.in. o zamknięcie gastronomii z powodu pandemii, ograniczenia w handlu czy odwoływanie imprez. Mało tego. Podwyższona została też akcyza.

W związku z tym przedstawiciele sektora piwowarskiego skierowali do rządu i parlamentu szereg postulatów. Czego oczekują? Przede wszystkim umożliwienia sprzedaży przez internet.

Nie potrzebujemy finansowego wsparcia od rządu, lecz prawa do działania i zarabiania w tym trudnym czasie. Jedynym ratunkiem dla branży jest niezwłoczne przyzwolenie rządu na dostarczanie napojów alkoholowych do izolującego się w domu konsumenta, w drodze wysyłkowej - pisali jeszcze w kwietniu do szefowej resortu rozwoju przedstawiciele kliku organizacji, na czele z m.in. Polskim Stowarzyszeniem Browarów Rzemieślniczych.

Branża piwowarska w sytuacji nie do pozazdroszczenia

Położenie sektora piwowarskiego jest trudne. Od przedstawienia postulatów nie udało się ugrać zbyt wiele. Money.pl zdradza, że część sprzedawców ma już dość i nawet nie czeka na dobrą wolę urzędników. Działają na własną rękę - zaczęli korzystać z metody "na pełnomocnika".

To jest bardzo proste. Wystarczy wpisać do regulaminu, że sprzedaż odbywa się poprzez pełnomocnika. W tym wypadku często jest nim np. kurier, który dostarcza przesyłkę. Zorientowałem się, że coś takiego istnieje, gdy jakiś czas temu chciałem zamówić whisky - mówi pan Bartosz z Wrocławia, cyt. przez money.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić