Polak spotkał Bidena na cmentarzu. Czas na coś "dla wielbicieli teorii spiskowych"

12

Polski korespondent radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych Paweł Żuchowski stał z synem na Cmentarzu Narodowym w Arlington, gdy nagle podszedł do niego Joe Biden. Mimo zdjęć z prezydentem USA nie wszyscy internauci wierzą w przypadkowość niezwykłego wydarzenia. W sobotę Żuchowski odniósł się na Twitterze do "miłośników teorii spiskowych".

Polak spotkał Bidena na cmentarzu. Czas na coś "dla wielbicieli teorii spiskowych"
To było niezwykłe spotkanie. Nie wszyscy wierzą jednak w jego (Twitter)

Niezwykłe spotkanie miało miejsce 31 maja. Paweł Żuchowski wraz z synem stali rzy grobie polskiego żołnierza Dawida Pietrka, który służył w amerykańskiej armii. W pewnym momencie korespondent zauważył prezydencką limuzynę, z której wysiadł Joe Biden z małżonką.

Prezydent Stanów Zjednoczonych podszedł do Polaka i uścisnął mu dłoń. Przez chwilę rozmawiali o życiu zmarłego żołnierza, po czym Żuchowski uwiecznił wyjątkową chwilę na zdjęciu. O wszystkim opowiedział później na Twitterze.

Polski korespondent spotkał Bidena. Żuchowski odpowiada "spiskowcom"

W sieci jednak zaczęły pojawiać się komentarze internautów, według których spotkanie było ustawką. Niektórzy twierdzą, że sytuacja została odgórnie zorganizowana, by ocieplić wizerunek Joe Bidena wśród Polaków.

Żuchowski stanowczo zaprzecza tym słowom. W mediach społecznościowych gorliwie stara się przekonać wątpiących, że spotkanie nie było zaplanowane. Niedawno opublikował zdjęcie ze spotkania wykonane przez fotografa AFP.

W sobotę korespondent udostępnił kolejny post, kierowany do "miłośników teorii spiskowych, wielbicieli knucia i wymyślania ustawek". Pokazał w nim fragment listu autorstwa swojego syna, zaadresowanego do prezydenta Bidena.

Mój syn postanowił podziękować prezydentowi za niespodziewane spotkanie w Arlington. Wysłał list do Białego Domu. Zobaczymy czy będzie odpowiedź - Żuchowski napisał na Twitterze
Miłośnicy teorii spiskowych mogą już szykować swoją wersję - skwitował Żuchowski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Biden uderzył w Putina. Płk Faliński mówi, w co gra Rosja
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić