Policjanci weszli do mieszkania 73-latka. Oto co miał w kuchni

26

Przed sądem będzie się tłumaczył 73-latek, który w swoim domu za pomocą własnoręcznie skontrowanego urządzenia do destylacji produkował... bimber. Seniorowi grozi za to do lat 3 pozbawienia wolności. Oto jak się tłumaczył.

Policjanci weszli do mieszkania 73-latka. Oto co miał w kuchni
73-latek produkował bimber. (Policja)

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców Susza w województwie warmińsko-mazurskim w domu wytwarza alkohol. Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie potwierdzili uzyskane informacje.

Okazało się, że 73-latek w kuchni ma uruchomioną aparaturę do wyrobu alkoholu etylowego. Policjanci na miejscu wykonali oględziny oraz zabezpieczyli wszystkie przedmioty służące do nielegalnego wyrobu alkoholu.

Jak ustali funkcjonariusze, mężczyzna w swoim domu za pomocą własnoręcznie skontrowanego urządzenia do destylacji wytworzył około 11,5 litra alkoholu etylowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Leśny bimbrownik. Mieszkaniec Białegostoku złapany na gorącym uczynku

Policjanci przedstawili zarzut mieszkańcowi Susza, do którego się przyznał. Mężczyzna dodał, że bimber pędził na własny użytek i nie wie, ile ma procent, ponieważ nigdy tego nie sprawdzał.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych za to przestępstwo przewiduje karę do lat 3 pozbawienia wolności.

Do podobnego zatrzymania doszło w ostatnich dniach w Świętochłowicach. 74-letnia kobieta zajmowała się rozlewaniem i sprzedażą "lewego" alkoholu. Policjanci w mieszkaniu kobiety znaleźli i zabezpieczyli butelki z trunkiem niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków akcyzy. Grozi jej nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia - przypomina policja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić