Polska stewardessa o dzieciach w samolocie. Pokazała bulwersujące nagranie

185

Polska stewardessa Olga Kuczyńska, która prowadzi bloga "Życie stewardessy" w ostatnim poście poruszyła temat dzieci na pokładzie samolotu. Niewyobrażalne, do jakich incydentów dochodzi podczas podróży, kiedy rodzice nie interesują się tym, co robi ich dziecko.

Polska stewardessa o dzieciach w samolocie. Pokazała bulwersujące nagranie
Stewardessa opisała do czego zdolne są dzieci na pokładzie. (YouTube)

Olga Kuczyńska od kilku lat pracuje jako stewardessa. W mediach społecznościowych opisuje m.in. jak wygląda podróż samolotem z perspektywy personelu pokładowego. W jednym z ostatnich postów poruszyła temat, który zdaniem jej obserwatorów jest jednym z najbardziej irytujących podczas podróży samolotem. Mowa tutaj o płaczących na pokładzie dzieciach.

Z mojej perspektywy, z perspektywy personelu pokładowego, płacz dzieci to akurat najmniejszy problem, jeśli miałabym odpowiedzieć na to samo pytanie, które Wam zadałam - zaczyna stewardessa.

Olga Kuczyńska niejednokrotnie widziała jak mamy troiły się i dwoiły, by uspokoić płaczące niemowlę, po tym jak pasażerowie dali jej odczuć, że zwyczajnie im to przeszkadza. Jak podkreśla stewardessa, zdarza się jednak, że maluch płacze, bo bolą go uszy, gdyż zmienia się ciśnienie. "Dziecko płacze, bo znajduje się w nowym środowisku, jest niewyspane, ma gorączkę, jest po operacji (tak mamy przypadki medyczne)." - opisuje stewardessa.

Druga strona medalu

Jest też druga strona medalu. Kiedy nieco starsze, kilkuletnie dzieci "wchodzą" innym podróżującym na głowę i zakłócają normalny przebieg podróży, bo rodzica nie interesuje, co robi dziecko.

Mam tu na myśli: kopanie w fotel, chodzenie po pokładzie bez opieki, ciągnięcie pasażerów za włosy, wydzieranie się, plucie, wspinanie się na siedzenia - opisuje Olka Kuczyńska.

Stewardessa do swojego postu dołączyła nagranie, które pokazuje niemal wszystkie zachowania, które opisała wyżej.

Takie zachowania są niedopuszczalne i nie ma na to wytłumaczenia, bo trzeba sobie zdawać sprawę, że samolot to publiczny środek transportu. W takich przypadkach rodzic nie jest zwolniony z opieki nad dzieckiem I trzeba się spodziewać, że zwrócenie uwagi przez innych będzie na pewno miało miejsce - podkreśla wieloletnia pracownica linii lotniczych.

Kuczyńska podkreśla, że jest świadoma tego, że każde dziecko jest inne i czasami bywa trudno, aby zabawiać dziecko przez kilka lub nawet kilkanaście godzin podczas lotu, jednak nie może być sytuacji, że przez nieuwagę rodzica, lub obojętność pozostali będą sfrustrowani i ich komfort podróży będzie znikomy. "Inni też płacą za bilet" - zaznacza.

Stewardessa zwróciła się do swoich obserwatorów z prośbą o udostępnianie posta, gdyż twierdzi, że należy uświadamiać ludzi, bo sytuacje jak na filmie nadal mają miejsce.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pod postem Polki pojawiło się setki komentarzy. Większość internautów zgadza się ze zdaniem stewardessy i podkreśla, że najbardziej w tym wszystkim denerwuje brak reakcji ze strony rodziców.

Zobacz także: Szczekał jak pies i przeklinał załogę. Nagranie z awantury w samolocie w USA
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić