Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. MMC
|
aktualizacja

Powiedziała o COVID-19 zbyt dużo. Nalot na dom amerykańskiej urzędniczki

86
Podziel się:

Rebeka Jones była jedną z osób publikujących statystyki dotyczące COVID-19 na Florydzie. W listopadzie została zwolniona z urzędu. Później do jej domu wkroczyła policja.

Powiedziała o COVID-19 zbyt dużo. Nalot na dom amerykańskiej urzędniczki
(YouTube)

Rebeka Jones pracowała przy systemie udostępniania danych dot. koronawirusa na Florydzie. Urzędniczka została zwolniona po tym, jak odmówiła rzekomego cenzurowania liczby zgonów. 10 listopada jej zdaniem zmarłych na COVID-19 było 17 460.

Przełożony miał kazać urzędniczce podać w do informacji publicznej jedynie 17 tys. zgonów. Rebeka utrzymuje, że miało to na celu zmanipulowanie społecznością tak, by luzowanie gospodarczych obostrzeń nie spotkało się ze zbyt dużą krytyką.

Tego samego dnia, mieszkańcy Florydy dostali niepokojące wiadomości SMS. Ponieważ nawiązał się wtedy konflikt między zbuntowaną urzędniczką, a przełożonymi, zajęła pierwsze miejsce na liście podejrzanych. W wiadomościach było napisane:

Nadszedł czas, aby zabrać głos, zanim kolejne 17 000 osób zginie - takie niepokojące treści dostali mieszkańcy Florydy 10 listopada.
Wiesz, że jest źle. Nie musisz być tego częścią. Bądź bohaterem. Mów, zanim będzie za późno - mówiła kolejna wiadomość.

W poniedziałek dom Rebeki został przeszukany. Skupiono się przede wszystkim na elektronice, z której mogłyby zostać wysłane wiadomości. Była urzędniczka utrzymuje jednak, że nie ma z tym nic wspólnego i została niesłusznie zamieszana.

Gdybym miała zadać sobie trud nauki hakowania, a następnie hakowania DOH, jestem przekonana, że policzyłabym wtedy liczbę zgonów jeszcze raz i podała prawidłowy wynik - powiedziała Rebeka dla NBC News.

Podczas nalotu na dom byłej urzędniczki policja miała wycelować jej bronią w twarz. Kobieta relacjonowała całe zajście.

To właśnie dzieje się z naukowcami, którzy uczciwie wykonują swoją pracę. Tak dzieje się z ludźmi, którzy mówią prawdę do władzy - podsumowała zajście byłą urzędniczka.
Zobacz także: Nowa kategoria biedy. Szlachetna Paczka pomaga ludziom dotkniętym pandemią
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Lucas112
2 lata temu
USA to jednak stan umysłu, mają u siebie reżim korporacji a sami innych mają czelność krytykować.
ANIOŁ ŚWIATŁA
2 lata temu
A PRZECIEŻ NAJWAŻNIEJSZE BYŁO TE 460. JAK TAK MOŻNA?
janko78
2 lata temu
Co chwilę blokują i nie podają prawdy !!! Choroba wpisywana jest zawsze i nawet jak jej nie stwierdzą!!! Ludzki obuz zagłady światowy bez wojny.
Ola
2 lata temu
Nie ma żadnej demokracji. Policja i CBA i inne służby zamiast ścigać przestępców, węszą w internecie za ludźmi, którzy mówią niewygodną prawdę dla władz.
Z- USA.
2 lata temu
Pewnie dzialala na konto demokratow,aby jak najwiecej ludzi zastraszic,bo to metoda demokratow.Wszystkie ograniczenia,zakazy sa dla ludzi,a rzad robi co chce.
Kazik
2 lata temu
Nasi urzędnicy są bardziej spolegliwi.
Mirek
2 lata temu
Niesłusznie panią zamieszaliście. Zamieszanie zostało spowodowane niesłusznie tą panią.
antyPiS
2 lata temu
Covid 19 jest sponsorowany przez kogos.Ktos placi dobra kase rzadzacym wkrajach calego swiata.I dlatego jest jak jest.Ci co wiedza za duzo a beda chciec mowic beda likwidowani.
Greg
2 lata temu
Służby mogą wszystko. Włącznie z wymyśleniem pani Rebeki Jones i jej historii. Nie wierzę nawet w 20% wszystkiego co wypisują na stronach internetowych.
Ggg
2 lata temu
Na fejsbuku też cenzurują info o covidzie
Lechita
2 lata temu
Kiedy dotrze do Was że ludźmi rządzą nie ludzie! Jedyne co mamy to honor, prawda, i intuicja....daje rok a ludzie muszą się zjednoczyć przeciwko tyrani!
demos
2 lata temu
jakos mnie to nie dziwi,prawdziwa demokracja byla tylko w starozytnej grecji,to co dzisiaj nazywamy demokracja obraza prawdziwa demokracje.
julian
2 lata temu
jakie zgony ??? fantazje Beka ma.. covid to tylko komputerowy zapis, który można rozciągać jak jest wygodnie, a nie fizyczny wirus.. ReBeka to żydowskie imię.. hmm..
Aicja
2 lata temu
A mie poprostu w kuża ten zakłamany żąd bo kłamią wszyscy bez wyjątku, podają informacje jakie są im wygodne, wkurza mie to że tyle muwią o zmarłych na cowid chodzi o medyków a dlaczego nie opowiadają o tych którzy umarli czekając na pomoc lub w karetce w czasie wycieczki którą im się funduje szukając miejsca w szpitalach a teraz jeszcze podają że dostęp do lekarzy rodzinnych i innych będzie zablokowany z powodu szczepionek .A co był dostęp?? Jaki to był dostęp ,no może gdzieś prywatnie za kasę bo w innych okolicznościach to tylko łód szczęścia a tak poza tym to chciała bym zobaczyć jak szczepią się urzedasy i JAKĄ szczepionką oczywiście !!!? Tak z czystej ciekawości.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić