Powraca sprawa zaginionego Krzysztofa. Służby przeszukiwały Wisłę

46

Policjanci znaleźli nowy trop w sprawie zaginionego przed rokiem Krzysztofa Dymińskiego? Jak wskazują stołeczne media, w czwartek 13 czerwca w okolicach mostu Północnego służby przy pomocy łodzi i kamer podwodnych przeprowadziły poszukiwania 17-latka. Jaki jest efekt tych działań?

Powraca sprawa zaginionego Krzysztofa. Służby przeszukiwały Wisłę
Służby przeszukiwały Wisłę (Getty Images, dyminski.pl, David Crespo, Materiały rodziny zaginionego)

W czwartek, 13 czerwca w okolicach mostu Północnego w Warszawie pojawiły się specjaliści zajmujący się poszukiwaniem zaginionych. Jak ustaliło TVP 3 Warszawa, przeczesywali oni dno Wisły w związku z głośną sprawą zaginionego przed rokiem 17-letniego Krzysztofa Dymińskiego.

Nastolatek w nocy z 26 na 27 maja 2023 roku miał wyjść ze swojego domu w Ożarowie Mazowieckim i udać się do Warszawy. Tam po raz ostatni chłopak widziany był na Moście Gdańskim w okolicach Cytadeli Warszawskiej.

Od godziny prowadzone są działania poszukiwawcze. Wspieramy policjantów w poszukiwaniach osoby zaginionej w zeszłym roku. Jest to planowane działanie policji w związku ze wskazaniem nowego miejsca w sprawie zaginięcia 17-letniej osoby w ubiegłym roku – czytamy wypowiedź dla portalu TVP3 Warszawa asp. sztab. Leszek Borlik z komendy stołecznej Państwowej Straży Pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podejrzany rowerzysta na granicy z Rosją. Kamery nagrały jego zachowanie

Przełom w śledztwie dotyczącym Krzysztofa Dymińskiego?

Przeczesywanie dna Wisły i potwierdzenie, że działania te są powiązane ze sprawą zaginięcia Krzysztofa Dymińskiego, mogły napawać nadzieją na jego odnalezienie. Jak się jednak okazuje, z jaką rozmowy przeprowadził "Super Express" z mł. asp. Aleksandrą Wasiek wynika, że było to cykliczna akcja, a nie wynik przełomu w śledztwie.

W okolicy mostu Północnego trwały poszukiwania z wykorzystaniem kamer podwodnych. Na miejscu był również nurek, który schodził pod wodę, jednak wynik poszukiwań jest negatywny. Dziś nie planujemy wznowienia akcji - przekazała "Super Expressowi" mł. asp. Aleksandra Wasiak z Komisariatu Rzecznego Policji

Jednocześnie funkcjonariuszka potwierdziła, że co jakiś czas na komendę trafiają zgłoszenia, które mogą napędzać śledztwo.

Autor: KARO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić