o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Pracuj zdalnie z pięknego włoskiego miasta. Władze ci za to zapłacą

7
Podziel się

Przez pandemię koronawirusa dużo osób przeszło na pracę zdalną. Oznacza to, że najczęściej nie ma różnicy, z jakiego miejsca pracujemy - z domu na warszawskim osiedlu czy w małym włoskim miasteczku. Te ostatnie kuszą swoimi ofertami. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pracuj zdalnie z pięknego włoskiego miasta. Władze ci za to zapłacą
Włochy zapłacą za pracę zdalnie (Getty Images)
bErYKeSt

Dwa włoskie miasta - Santa Fiora w Toskanii i Rieti w Lacjum - oferują rekompensatę ponad 50 proc. czynszu za mieszkanie. Dotyczy to tylko ludzi, którzy chcą pracować zdalnie z tych miejscowości. Czynsze w miastach już są stosunkowo niskie, dlatego oferta przeprowadzki na pracę zdalną do Włoch jest bardzo atrakcyjna.

Wszyscy chętni muszą przedstawić władzom miasta dowód na to, że pracują zdalnie i planują długoterminową pracę z włoskiego miasteczka. Nie ma znaczenia, w jaki sposób zarabiasz na życie, o ile wiesz, jak skutecznie robić to zdalnie - mówią lokalne władze.

bErYKeSv

Tak zwane "pracujące wioski" to coraz bardziej popularne zjawisko we Włoszech. Władze lokalne dostrzegają potencjał wzmocnienia szybkiego internetu i tworzenia wyposażonych "laboratoriów" dla pracowników. Ludzie przenoszą się do wcześniej wyludnionych miast, napełniając w ten sposób budżet miejski. W małych miejscowościach nadal obowiązuje dystans społeczny, a jednocześnie niższe wskaźniki zarażenia.

To nie jest dla turystów

W położonej w samym sercu Toskanii średniowiecznej wiosce Santa Fiora mieszka zaledwie 2500 mieszkańców. Burmistrz Federico Balocchi wierzy, że technologia i wirtualna praca mogą zmienić przyszłość jego miasta. Dlatego pracownicy, którzy chcą przenieść się i wynająć dom w Toskanii, otrzymają do 200 euro lub 50 proc. całkowitego czynszu za długoterminowe pobyty trwające od 2 do 6 miesięcy.

Czynsze w miejscowości wynoszą od 300 do 500 euro miesięcznie. Oznacza to, że ​​każdy, kto się tu przeprowadzi, może zapłacić zaledwie 100 euro miesięcznie. Ratusz nawet stworzył specjalną stronę internetową, na której chętni do takiej przeprowadzki mogą znaleźć idealny dom. Na stronie znajdzie się też lista przydatnych usług, jak kontakt z hydraulikami, opiekunami dla dzieci, lekarzami, elektrykami i dostawą żywności.

bErYKeSB

Władze ostrzegają, że nie jest to oferta dla kogoś, kto chce przyjechać tutaj w celach turystycznych. Balocchi mówi, że potencjalni najemcy muszą udowodnić, że faktycznie będą pracować zdalnie.

Propozycja nie jest dla okazjonalnych turystów, ale dla kogoś, kto naprawdę chce poeksperymentować. Chcemy zachęcić ludzi do przeprowadzki i wirtualnej pracy stąd. Chcemy, aby Santa Fiora stała się ich elastycznym biurem. Za każdym razem, gdy młodzież wyjeżdża w poszukiwaniu pracy gdzie indziej, umiera jakiś kawałek naszej wioski - mówi w rozmowie z CNN.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErYKeSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Violleta
3 miesiące temu
pewnie jakiś boss albo baron ten o którym mowa 46a=a46 / w kontakcie?
z o.o
3 miesiące temu
ciekawe to jest bo muszę dojść do tego że od tego trzeba zacząć składanie tej formy formaliny czyż nie tak nie interesuje mnie to każdy coś lubi analizować trchę śmieszne ale wybacz już przebiegło chcesz to mogę cie rozebrać popatrzeć
biuro z o.o
3 miesiące temu
ze zrozumieniem, to jest długopis! jak on jest zrobiony... tego nie muszę wiedzieć w tym roku
bErYKeSX
qwe
3 miesiące temu
Zgłoszenia do 31 grudnia 2020. Temat dawno nie aktualny.
kowidian
3 miesiące temu
zaczynam jutro
amen
3 miesiące temu
ma znaczenie skad pracujemy bo tam placimy podatki, a firma co nas zatrudnia tez musi placic podatki od miejsca gdzie zatrudnia pracownika w przypadku dzialu sprzedarzy dochodzi problem rowniez podatkow piszcie glupoty
Edi
3 miesiące temu
Wszystko pięknie tylko od czasu do czasu trzeba pokazać się w pracy. I cały ten piękny artykuł wziął w łeb.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić