o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BJ
|

Przechodzień wpadł na bombę ekologiczną. Jest reakcja władz

13
Podziel się

Rakotwórczy eternit, znaleziony przypadkiem przez przechodnia, był składowany na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Po nagłośnieniu sprawy władze postanowiły pozbyć się niebezpiecznego odpadu.

Przechodzień wpadł na bombę ekologiczną. Jest reakcja władz
Rakotwórczy eternit odkryto w Ciechanku. (Pixabay, Jaros Barbara)
bESiRWjp

Składowisko źle zabezpieczonego eternitu znajdowało się w Ciechankach w woj. lubelskim. Natknął się na niego mężczyzna, który skontaktował się z "Dziennikiem Wschodnim".

Mówimy o blisko trzydziestu paletach starego eternitu, 20-tonowej bombie ekologicznej. Palety są źle zabezpieczone, eternit jest na wierzchu, oderwane kawałki mają bezpośredni kontakt z ziemią. Nie ma żadnego oznakowania, że jest składowisko materiałów niebezpiecznych, rakotwórczych. W pobliżu płynie rzeczka i tylko patrzeć, jak do wody przenikną z deszczem mikrowłókna rakotwórczego azbestu — mówił dziennikowi Damian Duda, który dokonał przykrego odkrycia.
bESiRWjr

Jak się okazało, azbest nie został porzucony. Po akcji wymiany pokryć dachowych składowano go, za wiedzą i zgodą wójta gminy Puchaczów, na starym placu buraczanym.

Andrzej Grzesiuk zgodził się na to pod dwoma warunkami: eternit miał być prawidłowo zabezpieczony i oznakowany, a wywieźć należało go po maksymalnie dwóch tygodniach. Żaden z nich nie został spełniony.  

Po tym, jak dziennik przedstawił władzom faktyczny stan rzeczy, wójt zadecydował o niemal natychmiastowym usunięciu odpadu. W piątek 27 sierpnia eternit został wywieziony z placu buraczanego w Ciechankach do firmy utylizacyjnej.

bESiRWjx
Zobacz także: Ekolodzy przerażeni różową laguną w Argentynie. "Zabija wszelkiego rodzaju życie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiRWjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Cała
3 miesiące temu
Utylizacja polega na przewiezieniu eternitu do Kraśnika, złożenie do dziury w ziemi i zasypanie. Kraśniczanie o tym nie wiedzą, ale ciężarówki z całej Polski przewożą to do ich miasta.
e tam
3 miesiące temu
W Wieleniu za starym skupem złomu pod lasem leży na dwóch pryzmach 300 ton połamanego eternitu bezpośrednio na ziemi od 10 lat, i nikt się tym nie przejmuje...
e tam
3 miesiące temu
W Wieleniu za starym skupem złomu pod lasem leży na dwóch pryzmach 300 ton połamanego eternitu bezpośrednio na ziemi od 10 lat, i nikt się tym nie przejmuje...
bESiRWjT
Ddddd
3 miesiące temu
Azbest jest praktycznie nie zniszczalny i nie jest szkodliwy jak się go nie rusza.
Gi gi
3 miesiące temu
W wielu miastach są jeszcze aktywne rury azbestowe do wody pitnej.u nas przy budowie drogi linii wodnej nie wymieniali została azbestowa sanepid stwierdził że nie zagraża zdrowiu. Gdy wymieniają rury zostają na swoim miejscu nawet ich na utylizację nie dają
Realista
3 miesiące temu
Odrobinę wiedzy kiedy azbest jest szkodliwy i nie byłoby sensacji.... Ale sprzątnąć trzeba żeby wiatr nie rozwiewał...
Realista
3 miesiące temu
Odrobinę wiedzy kiedy azbest jest szkodliwy i byłoby bez sensacji. Ale sprzątnąć trzeba żeby wiatr nie rozwiewał......
Obiektywnie
3 miesiące temu
Zgodził się, ale już nie sprawdził czy dobrze jest zabezpieczony... Ci nasi polscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci... Takich "gospodarzy" w Polsce jest na pęczki. Mądrzy inaczej, niestety. Ale ktoś tych ludzi wybiera podczas wyborów...
Ggh
3 miesiące temu
A ja leje w cewnik foleya i wypróżniam się w pieluchy dla dorosłych bo lubię.kto jeszcze targa cewnik?
Eternit
3 miesiące temu
Niektórzy to chyba mają na swoich dachach takie bomby ekologiczne...
sthaoeunsh
3 miesiące temu
Polactwo to najglupszy narod na swiecie. Sam wykancza sie lepiej niz zaborcy mogli to kiedykolwiek zrobic 🤣🤣🤣🤣 Jednak Bismarck to byl madry facet...
Kgh
3 miesiące temu
Litości ,latami leżało to na dachach i leży jeszcze w wielu miejscach ale jak juz ma pale cie to bomba
.Xx
3 miesiące temu
Czytelnik szuka taniej sensacji , kiedy eternit leżał na dachu to on tego eternit nie widział? Teraz jest złożony na palety i foliowany, czyli jest zabezpieczony?
bESiRWjL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić