Przeproszą za memy z papieżem? Masowe modlitwy organizuje Radio Maryja

217

Członkowie Rodziny Radia Maryja we wspólnej modlitwie przepraszają za żarty i szkalowanie papieża Jana Pawła II. Cykl spotkań "przebłagalnych" w intencji Ojca Świętego potrwa do końca listopada w toruńskim sanktuarium. Ekspiację w tej intencji można także wyrazić bezpośrednio na antenie rozgłośni. "Chcemy w ten sposób wzmocnić kult papieża" - zapowiada kustosz sanktuarium.

Przeproszą za memy z papieżem? Masowe modlitwy organizuje Radio Maryja
Według oko.press, rząd PiS już przeznaczył ponad 300 mln na instytucje związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem (Agencja FORUM, Lukasz Dejnarowicz)

Cykl spotkań modlitewnych odbywać będzie się każdego dnia, aż do końca miesiąca o godzinie 17.50 w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy. Sanktuarium powstało jako wotum wdzięczności za papieża Polaka.

Teraz wierni będą mogli pomodlić się w nim za zniewagi, jakich ich zdaniem ofiarą po swojej śmierci padł Jan Paweł II. Pomysł takiej intencji na antenie Radia Maryja ogłosił kustosz świątyni, Andrzej Laskosz.

Wszyscy doskonale orientują się, co dzieje się dzisiaj w Polsce i w jaki sposób jest atakowany św. Jan Paweł II. Trudno, żeby w takim wyjątkowym miejscu nie tylko dla Rodziny Radia Maryja, ale dla wszystkich Polaków, również mieszkających poza granicami naszego kraju, ludzie siedzieli cicho i nic nie czynili. Chcemy po prostu robić to, co należy do kustosza i co należy do tych, którzy przychodzą. Modlitwą chcemy wyprosić u Pana Boga szczególną łaskę, by przeprosić św. Jana Pawła II za to, że dzisiaj również w Polsce jest atakowany, są atakowane jego dobre imię i jego świętość – mówił na antenie Ojca Rydzyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lewica sprawdzi finanse o. Rydzyka. „Wyciąga i defrauduje pieniądze”

Kustosz dodał, że modlitwą chce wraz z innymi wiernymi umocnić kult Jana Pawła II i przeprosić go za zniewagi i lekceważenia, które są mu dzisiaj okazywane.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić