aktualizacja 

Ocalały z Buczy. Jak przeżył? Relacja porusza do łez

Rzeź mieszkańców Buczy, której dopuścili się rosyjscy żołnierze, wstrząsnęła nie tylko Ukrainą, ale i całym światem. Mykoła wraz z żoną spędzili miesiąc w piwnicy, ukrywając się przed wrogiem. Mężczyzna wciąż nie może się pozbierać po tym, co przeżył w ostatnich tygodniach. Rosjanie dali mu 20 minut na pochowanie przyjaciół.

Ocalały z Buczy. Jak przeżył? Relacja porusza do łez
Mykoła przeżył masakrę w Buczy (ABC World News)

Historię 53-letniego Ukraińca opowiedział korespondent "ABC World News" James Longman. "W Buczy spotkaliśmy Mykołę. Wraz z żoną spędzili miesiąc w piwnicy swojego bloku. Kiedy przybyli Rosjanie, zabili wszystkich mężczyzn poniżej 50. roku życia" - informuje dziennikarz.

Mykoła przeżył tylko dlatego, że ma 53 lata. Wciąż nie może się otrząsnąć po tym, co zobaczył, gdy do Buczy wkroczyli Rosjanie.

Kazali wszystkim wyjść przed dom i pokazać papiery. Jeśli znaleźli coś, co im się nie podobało, natychmiast strzelali - mówi Ukrainiec w rozmowie z korespondentem.

Sąsiedzi 53-latka zginęli na jego oczach. Mężczyzna miał 20 minut na pochowanie swoich znajomych, których rozstrzelano. Ich groby znajdują się w ogrodzie przy domu. Kiedy Mykoła z żoną mieszkali w piwnicy, ich mieszkanie zajęli Rosjanie. Jak widzimy na nagraniu, które opublikował dziennikarz, dom został częściowo zniszczony.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Putin przestrzega kraje europejskie. ''To jest broń obosieczna''
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić