Jan Manicki
Jan Manicki| 

Przyjął zapłatę w pociskach. Barterowa transakcja życia

11

Świętokrzyscy policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. Zadzwonił do nich mężczyzna, który powiedział, że jest w posiadaniu 34 ładunków wybuchowych. Miał przewozić je na swoim samochodzie.

Przyjął zapłatę w pociskach. Barterowa transakcja życia
55-latek przewoził pociski na pace swojego samochodu (Policja)

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w czwartek po południu odebrał niecodzienny telefon. 55-letni mężczyzna poinformował funkcjonariusza, że na "pace" swojego pojazdu przewozi 34 pociski. Miały znajdować się w zebranym przez niego złomie.

Przyjął zapłatę w pociskach. Barterowa transakcja życia

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wszedł w posiadanie pocisków w ramach transakcji barterowej. 55-latek zawiózł drewno na teren posesji położonej w gminie Mielec. W ramach zapłaty za dostarczony opał zabrał złom, a w tym wspomniane pociski.

Na miejsce przybyli policjanci i pirotechnicy. Po zbadaniu znajdujących się na samochodzie ładunków okazało się, że są rozbrojone. Nie stanowiły więc jakiegokolwiek zagrożenia.

Funkcjonariusze postanowili zbadać pochodzenie pocisków. W tym celu odwiedzili 70-letniego mieszkańca gminy Mielec. W rozmowie z nim policjanci ustalili, że ładunki wybuchowe znalezione zostały przez 70-latka kilka lat temu na polu.

Mężczyzna z okolic Mielca próbował spieniężyć znalezisko w skupie złomu. Nikt nie chciał jednak przyjąć pocisków. Leżały więc na terenie posesji.

Kiedy 70-latek spotkał sprzedawcę drewna, mężczyźni postanowili dokonać barterowej transakcji. W zamian za opał, 55-latek przyjął złom. Wśród innych metalowych przedmiotów znajdowały się ładunki wybuchowe.

Wszedł w posiadanie 34 pocisków. Policja apeluje

Pociski były na szczęście rozbrojone. Policjanci apelują, by pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przenosić, nie przewozić jak i nie gromadzić znalezisk przypominających niewybuchy. Mogą bowiem stanowić śmiertelne zagrożenie.

O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – napisali policjanci.

Obejrzyj także: Odkryli 430 niewybuchów z II wojny światowej. Niezwykłe odkrycie imprezowiczów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić